אנדי וויסטריך

אנדי וויסטריך

אנדי נולד באנגליה ב-1950. הוא איש חינוך בעל מחויבות אישית להנגשת לימודי החמלה והחוכמה של הבודהה לקהל מודרני.

אנדי מאמין שחינוך לחמלה וחוכמה יכול להציע אלטרנטיבה שתסייע לאנשים לפתח את הפוטנציאל המלא שלהם ע"י לימוד והכרת התודעה, הקשר הבין-אישי והכרת טבע המציאות.

בשנות השמונים החל לתרגל ולאחר מכן ללמד בודהיזם, להעביר קורסים שונים והוא מורה קבוע ב – Jamyang Leeds , מנחה קבוצת מדיטציה בליברפול, אנגליה וייסד את    Land of Joy

הוא משתייך ל 'חינוך אוניברסאלי לחמלה ולחוכמה'    Universal Education for Compassion and Wisdom

"בבודהיזם יש לנו גישה בלתי רגילה. חינוך אוניברסאלי מההתחלה עם הלידה ועד למוות, כאיש זקן. אני מרגיש שניתן ליישם זאת בשפה בינלאומית. לוותר על דת, לוותר על בודהיזם. ללכת מעבר לבודהיזם. להתבונן באספקט המהותי של הפילוסופיה בשפה מדעית. זו מטרתי" לאמה טובטן ישה, ינואר 1983

חינוך בינלאומי לחמלה וחוכמה מקדם את החזון של מייסדו, לאמה טובטן ישה. הוא חזה שיטה חינוכית המציגה את החוכמה העמוקה של הדתות באופן המתעלה מעבר למדינות, לפילוסופיות ולדתות אינדוידואליות . גישה בעלת היבטים מדעיים ורוחניים כאחד ללא צורך בפשרות. חינוך בטכניקות המפתחות אהבה וחמלה בכל, לרבות באנשים הדוחים את עולם ה'דת'.  כך, מטרת החינוך האוניברסאלי לחמלה ולחכמה הינה להעצים ילדים, צעירים ומבוגרים ולחולל שינוי חיובי בעולם בדרך של פיתוח היכולת הפנימית להיות אדיב וחכם, ולחיות בדרך שתביא שלום ורווחה לעצמם ולסובבים אותם.

בעולם של מיתון כלכלי, נזק רציני לסביבה, קיצוניות דתית וקונפליקטים אתניים, גישה זו חשובה מתמיד – בעיקר , במתכונת מודרנית, אוניברסלית ,שתעניק השראה ותאחד אנשים במקום לפלגם.

ב-1998 אנדי ודייויד ריגל הקימו את ה International Kalachakra Network אשר באמצעות האינטרנט הפך למקור אינפורמציה ותמיכה עצומים למתרגלי קלצ'קרה בכל העולם.

אנדי נשוי ואב לארבעה בנים בוגרים. ב-2007 פרש מעבודה בתשלום בתחום החינוך ומאז הוא מקדיש את זמנו ללא תשלום ללמוד, לתרגל וללמד דהרמה ברחבי העולם.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

תמונות

לכל התמונות של המורה (1) »

המורה בספריית המדיה

טקסטים (0)
וידאו (0)

הקורסים הבאים

לרשימת קורסי העבר של המורה »
ברוח המסורת הבודהיסטית, המורה, וכן הצוות המארגן פועלים בהתנדבות מלאה ואינם מקבלים כל שכר. גם ההשתתפות בקורס זה הינה על בסיס תרומה (דאנה) וללא ציון סכום מוגדר, כדי לאפשר לכל הרוצים להשתתף בקורס לעשות זאת בשמחה ולתרום כפי יכולתם ומתוך רצון ונדיבות הלב.
תרומותיכם, אותן ניתן לעשות בכל עת הן לפני השיעור והן לאחריו, מיועדות לכיסוי כל ההוצאות הארגוניות ולמתן דאנה כהוקרת תודה למורה.
All our activities are organized by volunteers and are offered without any price tag attached. Yet there are some costs to cover and for that we are asking for your donations.
All remaining donations after covering the costs will be offered to the precious teacher.

ספרייה ולימוד

מולטימדיה

המסע אל לב החוכמה

צפה והקשב לעוד:

ספרים בהוצאת ידידי הדהרמה

"מעבר לדת"

כבוד הדלאי לאמהּ ה-14  

כבוד הדלאי לאמה פורש בספרו תוכנית פורצת דרך הפונה גם אל מיליוני האנשים שאינם רואים בעצמם חלק משום מסורת דתית אך עדיין כמהים לחיים שיש בהם סיפוק רוחני ועשייה למען עולם טוב יותר. למידע נוסף ורכישה