הַנְּזִירָה רובינה קורטין

הנזירה רובינה עשתה לה שם בעולם הבודהיזם כמורה בעלת גישה ייחודית ללימוד הדהרמה: היא ידועה בהומור שלה, במזגה האנרגטי, דיבורה הישיר ובאופן הלימוד הבלתי מתפשר שלה. לפני מספר שנים תיעד אחיינה של הנזירה רובינה פעילותה זו בסרט על חייה בשם Chasing Buddha שאף זכה בפרס ה"אוסקר" האוסטרלי

הַנְּזִירָה רובינה קורטין

רובינה קורטין נולדה במלבורן ,אוסטרליה, למשפחה בת 9 נפשות, וקיבלה חינוך קתולי קפדני. כבת לאם זמרת וכבעלת כישרון מוסיקלי, עזבה את אוסטרליה בשנת 1967 לטובת לימודי שירה קלאסית בלונדון .רובינה נחשפה בלונדון לתורות רדיקליות שונות, ברוח שנות השישים והפכה לפעילה בשמאל הקיצוני, בפוליטיקה של השחורים ובתנועה הפמיניסטית.

מסעה של רובינה להתפתחות רוחנית פנימית הוביל אותה ללימוד אמנויות לחימה. ב-1974 עברה לניו-יורק והחלה ללמוד קארטה. ב-1976 היא שבה למלבורן והמשיכה את אימוני הקראטה. בשנה זו השתתפה רובינה בקורס של לאמה ישה ולאמה זופה שנערך בקווינסלנד.

שמונה-עשר חודשים מאוחר יותר, בנובמבר 1977, נסעה רובינה למנזר קופאן שבקטמנדו, שם הוסמכה לנזירה בודהיסטית במהלך שנת 1978.

במהלך השנים הבאות רתמה רובינה את כישרונותיה הרבים לטובת הדהרמה ולטובת הקהילה: עד 1987 ניהלה את הוצאת הספרים Wisdom, ולאחר מכן כיהנה כעורכת הראשית של עיתון הארגון FPMT, “Mandala”. בשנת 2000 פרשה מתפקידיה אלה כדי להקדיש זמן רב יותר ללימוד תלמידים במרכזים בודהיסטים ברחבי העולם.

פרט להרצאות וללימוד דהרמה, הנזירה רובינה עצמה היא דוגמא חיה לפעילות קהילתית על-פי ערכי הבודהיזם: כחלק ממחויבותה לעזור לבני אדם הקימה פרויקט תמיכה רוחנית באסירים בשם "Liberation Prison Project" הפועל מאז שנת 1997 בעיקר בארה"ב. הפרוייקט הייחודי והמאתגר מסייע לקהילת האסירים והנידונים למוות בהתמודדות עם המעשים שביצעו, עם גזרי הדין שהם מרצים ועם חיי הכלא הקשים – כל זאת בעזרת תרגול בודהיזם ועקרונות הדהרמה.

האסירים, מיוזמתם, פונים ל"פרוייקט" במכתבים, "הפרויקט" מחבר בין האסיר הפונה לבין תלמיד דהרמה ["חונך רוחני"] שמדריך אותו בכל הנדרש. ובנוסף, ה"פרוייקט שולח חומרי לימוד לאסירים, ספרים, קלטות וכו'. הנזירה רובינה עצמה מסייעת לאסירים מכל רחבי ארצות הברית בתרגול ובלימוד הדהרמה ואף נודדת בין בתי הכלא בקליפורניה, מסצ'וסטס, קנטקי, צפון קרולינה ווירג'יניה, שם היא מעבירה שיעורי דהרמה בקבוצות או נפגשת עם אסירים ביחידות.

הפרויקט זכה למעמד של ארגון עצמאי ללא מטרות רווח. הנזירה רובינה שואבת סיפוק רב מעבודתה עם האסירים, רבים מהם חברי כנופיות, אסירי עולם או נידונים לכיסא החשמלי ורואה בכך זכות גדולה.

הנזירה רובינה ביקרה בארץ באפריל 2002 , 2003, 2006, 2008, 2010 וב-2011.

הנזירה רובינה שימשה כמורה הבכירה במרכז המדיטציה "טושיטה" שבדהרמסלה, הודו.

תמונות

לכל התמונות של המורה (4) »

המורה בספריית המדיה

אודיו (0)
תמונות (0)

הקורסים הבאים

לרשימת קורסי העבר של המורה »
ברוח המסורת הבודהיסטית, המורה, וכן הצוות המארגן פועלים בהתנדבות מלאה ואינם מקבלים כל שכר. גם ההשתתפות בקורס זה הינה על בסיס תרומה (דאנה) וללא ציון סכום מוגדר, כדי לאפשר לכל הרוצים להשתתף בקורס לעשות זאת בשמחה ולתרום כפי יכולתם ומתוך רצון ונדיבות הלב.
תרומותיכם, אותן ניתן לעשות בכל עת הן לפני השיעור והן לאחריו, מיועדות לכיסוי כל ההוצאות הארגוניות ולמתן דאנה כהוקרת תודה למורה.
All our activities are organized by volunteers and are offered without any price tag attached. Yet there are some costs to cover and for that we are asking for your donations.
All remaining donations after covering the costs will be offered to the precious teacher.

ספרייה ולימוד

ספרים בהוצאת ידידי הדהרמה

"למלא את הלב בחמלה"

כבוד הדלאי לאמהּ ה-14  

ספרו של כבוד הדלאי לאמה - "למלא את הלב בחמלה", המראה לנו כיצד החמלה יכולה להיות מקור בלתי נדלה של אושר בחיינו. למידע נוסף ורכישה