הנזיר קַארצוּן (יקי פלט)

יקי פלט, חבר אהוב ומתרגל מסור, הינו מתורגמן ומורה במרכז צ'נרזיג באוסטרליה. קרמה צונדרו טהאיה (שם הנזיר של יקי לה) הינו בעל ידע נרחב ויכולת מרשימה ללמד את נושאי הלימוד המורכבים באופן בהיר, מרתק, סדור ועטוף בהומור.

הנזיר קַארצוּן (יקי פלט)

אנו שמחים ומתרגשים על ביקורו הקרוב של הנזיר קארצון (יקי פלט) בפברואר ומרץ 2023. הנזיר קארצון יעביר קורס על ארבע האמיתות ותרגול ארבע הקשיבויות, ויתרגם לעברית את קורס המהאמודרה עם קֶהנסוּר ג'האדו רינפוצ'ה.

**

יקי פלט נולד ב-1971 בישראל וגדל בראשון לציון. בשנת 1995 ביקר בפעם הראשונה בהודו ושם החל עיסוקו בבודהיזם טיבטי. במשך השנים הראשונות למד יקי בודהיזם במסגרת הקורסים של ידידי הדהרמה ובספריה בדהרמסלה. בשנת 2003 החל בלימודי השפה הטיבטית ומשנת 2005 הוא מתגורר באוסטרליה, במרכז הבודהיסטי הגדול ביותר בחצי הכדור הדרומי – מכון צ'נרזיג ללימוד ותרגול בודהיזם טיבטי (Chenrezig Institute), שם הוא מתרגם ומלמד שיעורים בפילוסופיה בודהיסטית.

במסגרת עבודתו סיים יקי בהצלחה את תוכנית הלימודים המתקדמת של מכון צ'נרזיג, ושמו נכלל ברשימת המורים המורשים ללמד במרכזי FPMT ברחבי העולם.

מעבר לתרגום, בשנים האחרונות הוא גם נכלל בצוות המורים של תוכנית הלימוד המתקדמת במרכז. יקי תרגם שיעורים וחניכות עבור מגוון מורים כגון לינג רינפוצ׳ה, גנדן טרי ריפוצ׳ה, גשה לובסאנג ג'אמיאנג, קנסור רינפוצה גשה טאשי צרינג, דגרי רינפוצ'ה, וצ'ודון רינפוצ'ה. בישראל תרגם יקי בשיעורים שלימדו ג׳האדו רינפוצ׳ה, לינג רינפוצ׳ה, דגרי רינפוצ׳ה, גן גיאצו וצ'אמטרול רינפוצ'ה.

בשנת 2012 לימד לראשונה קורסים בעברית במסגרת העמותה.

ביום 31.10.14 קבל על עצמו את נדרי הנזירות והפך לנזיר בעל הסמכה מלאה (גלונג). את הנדרים קיבל מ-טאי סיטו רינפוצ'ה בשראבלינג (מסורת הקרמה-קאגיו).

שם הנזיר שלו הוא קרמה צונדרוּ טָהאיֶה (Karma Tsondru Thaye), או בקיצור הנזיר קארצוּן.

 

תמונות

לכל התמונות של המורה (13) »

המורה בספריית המדיה

אודיו (0)
תמונות (0)

הקורסים הבאים

לרשימת קורסי העבר של המורה »

ספרייה ולימוד

ספרים בהוצאת ידידי הדהרמה

"למלא את הלב בחמלה"

כבוד הדלאי לאמהּ ה-14  

ספרו של כבוד הדלאי לאמה - "למלא את הלב בחמלה", המראה לנו כיצד החמלה יכולה להיות מקור בלתי נדלה של אושר בחיינו. למידע נוסף ורכישה