מנחה: הנזיר יקי פלט

יקי פלט , חבר ותיק ואהוב ומתרגל מסור, שבמשך שנים ארוכות למד בדהרמסלה תרגום, ומשמש כיום כמתורגמן במרכז צ'מרזיג באוסטרליה. יקי פלט, הוזמן על ידי ידידי הדהרמה ללמד דהרמה בעברית בישראל. מי ששמע את יקי התרשם מעומק ידיעותיו, מהעברית הטובה והקולחת שלו, ומהדרך בה הוא מסביר בבהירות את הדהרמה והרעיונות הבודהיסטים. אנחנו שמחים להודיע שיקי הסכים ברצון להגיע לישראל (פסח 2012) ולהעביר מספר קורסים בעברית על נושאים מרכזיים בבודהיזם שיתאימו למתחילים ולמתרגלים ותיקים יותר כאחד.

מנחה: הנזיר יקי פלט

יקי נולד ב-1971 בישראל וגדל בראשון לציון. בשנת 1995 ביקר בפעם הראשונה בהודו ושם החל עיסוקו בבודהיזם טיבטי. במשך השנים הראשונות למד יקי בודהיזם במסגרת הקורסים של ידידי הדהרמה ובספריה בדהרמסלה. בשנת 2003 החל בלימודי השפה הטיבטית ומשנת 2005 הוא מתגורר באוסטרליה, במרכז הבודהיסטי הגדול ביותר בחצי הכדור הדרומי – מכון צ'נרזיג ללימוד ותרגול בודהיזם טיבטי (Chenrezig Institute), שם הוא מתרגם שיעוריים יומיים בפילוסופיה בודהיסטית.

במסגרת עבודתו סיים יקי בהצלחה את תוכנית הלימודים המתקדמת של מכון צ'נרזיג, ושמו נכלל ברשימת המורים המורשים ללמד במרכזי FPMT ברחבי העולם. יקי תרגם שיעורים וחניכות עבור מגוון מורים כגון גשה לובסאנג ג'אמיאנג, גשה טאשי צרינג, דגרי רינפוצ'ה, וצ'ודון רינפוצ'ה. בישראל תרגם יקי בשיעורים שלימד גן גיאצו וצ'אמטרול רינפוצ'ה.

בשנת 2012 לימד לראשונה קורסים בעברית במסגרת העמותה.

ביום 31.10.14 קבל על עצמו את נדרי הנזירות והפך לנזיר בעל הסמכה מלאה (גלונג). את הנדרים קיבל מ-טאי סיטו רינפוצ'ה בשראבלינג (מסורת הקרמה-קאגיו).

שם הנזיר שלו הוא קרמה צונדרוּ טָהאיֶה  (Karma Tsondru Thaye).

תמונות

לכל התמונות של המורה (2) »

המורה בספריית המדיה

אודיו (0)
תמונות (0)

הקורסים הבאים

לרשימת קורסי העבר של המורה »

ספרייה ולימוד

ספרים בהוצאת ידידי הדהרמה

"כיצד לראות את עצמך כפי שהנך באמת"

כבוד הדלאי לאמהּ ה-14  

בספרו "כיצד לראות את עצמך כפי שהנך באמת" מדריך אותנו כבוד הדלאי לאמה כיצד לראות את עצמנו כפי שאנו באמת, על מנת שנוכל להתחיל ליצור את העולם שבו נרצה לחיות. למידע נוסף ורכישה