כבוד צ'מגון קנטינג טאי סיטופה רינפוצ'ה

כבוד צ'מגון קנטינג טאי סיטופה רינפוצ'ה

במסגרת השתתפותם של נציגי ידידי הדהרמה בקורס אותו לימד כבוד צ'מגון קנטינג טאי סיטו רינפוצ'ה במנזר שראבלינג בחודש נובמבר 2022 – נערכה פגישה אישית בין טאי סיטו רינפוצ'ה ובינם, במהלכה הוזמן טאי סיטו רינפוצ'ה לבקר וללמד בארץ.

לשמחתנו הרבה כבוד טאי סיטו רינפוצ'ה נעתר לבקשה והודיע כי אכן יילמד בישראל.

בשלב הנוכחי, מזכירו של כבוד טאי סיטו רינפוצ'ה לא יכול היה לתת פרטים מדויקים. אנו מקווים שהביקור ייערך במהלך שנת 2024, אך עדכונים יתקבלו מהמזכיר כשיהפכו זמינים.

אנחנו נרגשים מכך שמורה בכיר ביותר, מראשי שושלת קרמה-קאגיו, יכבד אותנו בשיעוריו המאלפים והמרגשים.

גורו וג'רדהארה כבוד צ'מגון קנטינג טאי סיטופה רינפוצ'ה מוזכר במספר טקסטים מקודשים כגלגולו של הבודהיסטווה מייטריה. מייטריה, כך בכתבים, התגלגל בדמותם של גורו פדמסמבהווה ומארפה – מייסד שושלת הקאגיו – ומאוחר יותר התגלגל בדמות סיטו דרוגון רצ'ן הראשון. טאי סיטופה השמיני יסד את מנזר פאלפונג ועמד בראשו. כראש מנזר פאלפונג בטיבט, כבוד צ'מגון קנטינג טאי סיטופה פקח על 180 מנזרים משושלת קאגיו, 300 מנזרים בודהיסטים ומנזרים ממסורת בון, ומקדשים רבים שהיו קשורים אליהם.

הגלגול הנוכחי, כבוד צ'מגון קנטינג טאי סיטופה ה-12, נולד בשנת 1954. עם פלישת הסינים לטיבט בשנת 1959, הוברח לבהוטן ולאחר מכן להודו. הוא קיבל הסמכה מכבוד גיאלווה קרמפה ה-16 וממספר רב של מאסטרים דגולים.

בשנת 1976, בגיל 23, הקים גורו וג'רדהארה כבוד צ'מגון קנטינג טאי סיטופה את מושב הנזירים של פאלפונג שראבלינג בהימצ'אל פראדש, הודו, שם הוא מתרגל, מחנך, מסמיך ומעביר את הדהרמה יקרת הערך לדור הבא של מאסטרים בודהיסטיים.

כבוד צ'מגון קנטינג טאי סיטופה הוא מלומד נודע, פילוסוף, משורר, אמן ואדריכל.

מעבר להיותו אחד המאסטרים החשובים העומדים בראש שושלת הקאגיו, הוא נודע בלימודיו הקולחים והמעמיקים, שופעי ההומור, והבהירים לכל.

לפרטים נוספים – אנא לחצו כאן.

תמונות

לכל התמונות של המורה (3) »

המורה בספריית המדיה

טקסטים (0)
וידאו (0)
אודיו (0)
תמונות (0)

ספרייה ולימוד

ספרים בהוצאת ידידי הדהרמה

"טיפוח הפוטנציאל האנושי"

ג'טסונמה טנזין פאלמו  

בספרה "טיפוח הפוטנציאל האנושי" (שש השלמויות) מעניקה לנו ג'טסונמה טנזין פאלמו מבט רחב על האימון הבודהיסטי מעבר לישיבה על הכרית. ספרה הינו תרגום הקורס שנתנה בישראל ב-2006. למידע נוסף ורכישה