שצ'ן רבג'ם רינפוצ'ה

שצ'ן רבג'ם רינפוצ'ה (Shechen Rabjam Rinpoche) שייך למסורת נינגמה. הוא נולד בשנת 1966, כנכדו של דילגו קהיינצה רינפוצ'ה, שהתפרסם כמורה יוצא דופן למדיטציה [מהמורים הגדולים בדורו בבודהיזם הטיבטי, ומורו של סוגיאל רינפוצ'ה, מחבר "ספר המתים והחיים הטיבטי"]

שצ'ן רבג'ם רינפוצ'ה

מאז מותו של סבו, דילגו קהיינצה רינפוצ'ה,  בשנת -1991, קבל על עצמו שצ'ן רבג'ם רינפוצ'ה את האחריות להעברת דרך הלימוד והחזון של סבו. בגיל 3 החל לקבל שיעורים מסבו, ומאז, במשך 25 שנים, היה צמוד אליו, שמע את כל שיעוריו, קבל את כל ההסמכות לתרגולים השונים, ולווה אותו במסעותיו במערב. בשנת 1980 ייסד דילגו קהיינצה רינפוצ'ה את מנזר שצ'ן טניי דרגילינג בנפאל, ומינה את שצ'ן רבג'ם רינפוצ'ה לעמוד בראשו. למרות גילו הצעיר, ארגן את קהילת הנזירים הגדולה (300 נזירים) כמודל חינוכי של משמעת מלאת שמחה, פעילות הומניטרית ואותנטיות בתרגול. ב-20 השנים האחרונות הרחיב את פעילות המנזר בכך שייסד בי"ס לפילוסופיה ומרכז ריטריטים. כמו כן ייסד מנזר נינגמה בבודגאיה, מנזר לנזירות בבהוטן, ומרכזים רפואיים בנפאל ובהודו. בנוסף, אחראי רינפוצ'ה לחינוכו של הגלגול הנוכחי של סבו – ינגסי קיינטצה רינפוצ'ה, המתגורר בבהוטן.

רינפוצ'ה הגיע לביקור בישראל ביולי 2007 יחד עם הנזיר מאתייה ריקאר שתרגם את דבריו. הוא העביר רטריט סוף שבוע בתובל בנושא בודהיצ'יטה.

תמונות

לכל התמונות של המורה (6) »

המורה בספריית המדיה

אודיו (0)
תמונות (0)

הקורסים הבאים

לרשימת קורסי העבר של המורה »
ברוח המסורת הבודהיסטית, המורה, וכן הצוות המארגן פועלים בהתנדבות מלאה ואינם מקבלים כל שכר. גם ההשתתפות בקורס זה הינה על בסיס תרומה (דאנה) וללא ציון סכום מוגדר, כדי לאפשר לכל הרוצים להשתתף בקורס לעשות זאת בשמחה ולתרום כפי יכולתם ומתוך רצון ונדיבות הלב.
תרומותיכם, אותן ניתן לעשות בכל עת הן לפני השיעור והן לאחריו, מיועדות לכיסוי כל ההוצאות הארגוניות ולמתן דאנה כהוקרת תודה למורה.
All our activities are organized by volunteers and are offered without any price tag attached. Yet there are some costs to cover and for that we are asking for your donations.
All remaining donations after covering the costs will be offered to the precious teacher.

ספרייה ולימוד

ספרים בהוצאת ידידי הדהרמה

"למלא את הלב בחמלה"

כבוד הדלאי לאמהּ ה-14  

ספרו של כבוד הדלאי לאמה - "למלא את הלב בחמלה", המראה לנו כיצד החמלה יכולה להיות מקור בלתי נדלה של אושר בחיינו. למידע נוסף ורכישה