האימון הבודהיסטי

ארבע המידות שאין להן שיעור

האהבה הבלתי מותנית של בודהיצ'יטה היא הכניסה להארה המלאה. זה השער בו עברו כל הבודהות של העבר, ההווה והעתיד. לבודהיצ'יטה, התודעה שובת הלב ביותר שאפשר שתתקיים ביקום, יש שני פנים – אהבה בלתי מותנית לבעלי התודעה, והחזון של ההארה שמטרתה להציל את היצורים. תרגול ארבע המידות שאין להן שיעור נעשה כדי להעשיר ולהמריץ את העשייה יקרת הערך של אהבה בלתי מותנית. האיכות המנטלית שמשותפת לכל ארבע המידות שאין להן שיעור היא האהבה הבלתי מותנית שהיא היבט התודעה שזורם אל כל היצורים בחיבה גדולה.

ארבע המידות שאין להן שיעור – טוב לב אוהב, חמלה, שמחה ומידת ההשתוות – הן בעלות חשיבות עצומה בן בתרגול של מסורת התרוואדה והן בתרגול של מסורת המהאיאנה. לא רק שתרגולן מקרב אותנו אל ההארה, הוא גם מסייע לנו להתגבר על מתח, דיכאון, חרדה וכן הלאה בעולם החומרני של ימינו.

הבודהה אמר:

"אם לבודהיסטווה יש דבר אחד, יהיו ברשותו כל האיכויות הטובות כבכף ידו.

מהו הדבר האחד הזה? זאת החמלה העצומה."

כאשר נתרגל את האהבה הבלתי מותנית הזאת באמצעות ארבע המידות שאין להן שיעור תרגולנו יהיה באמת ראוי לשבח.

גשה דורג'י דמדול לה מלמד בסגנון אינטראקטיבי שנתמך בדיון קבוצתי, וכולל גם הנחיות להרהור ומדיטציה כדי להפיח חיים בהבנות האינטלקטואליות שהושגו. גשה דורג'י דמדול לה ינחה גם את המדיטציות הקבוצתיות ויוביל אותנו צעד אחר צעד בתרגול ארבע המידות שין להן שיעור.

♣♣♣

הקורס יתקיים במרכז הרוחני בנווה שלום בשישי ובשבת, ללא לינה. 

קיימת אפשרות לרישום ליום אחד בלבד. ההשתתפות במהלך היום היא מלאה – מתחילת הפעילות ועד סופה.

שישי 09:00-17:00

שבת 09:30-17:15

נערוך ארוחת צהריים משותפת. כל אחד מתבקש להביא מנה טבעונית משותפת וכן צלחת וסכו"ם אישיים. כמו כן, נשמח לכיבוד לפינת קפה (עוגות, פירות וכדומה).

♣♣♣

ברוח המסורת הבודהיסטית, המורה, וכן הצוות המארגן פועלים בהתנדבות ואינם מקבלים כל שכר. גם ההשתתפות בקורס זה הינה על בסיס תרומה (דאנה).

תרומותיכם, שתיאספנה בתום הפעילות, מיועדות לכיסוי כל ההוצאות הארגוניות ולמתן דאנה כהוקרת תודה למורה.

♣♣♣

צילום משה בראל

 

חומרי עיון לאירוע זה

טקסטים (0)
אודיו (0)
תמונות (0)

ספרייה ולימוד

ספרים בהוצאת ידידי הדהרמה

"מעבר לדת"

כבוד הדלאי לאמהּ ה-14  

כבוד הדלאי לאמה פורש בספרו תוכנית פורצת דרך הפונה גם אל מיליוני האנשים שאינם רואים בעצמם חלק משום מסורת דתית אך עדיין כמהים לחיים שיש בהם סיפוק רוחני ועשייה למען עולם טוב יותר. למידע נוסף ורכישה