מדיטציה

"אשנב למדיטציה" דהרמה בעברית עם בעז עמיחי

  • תאריך: 30.03.2012
  • תאריך סיום: 31.03.2012
  • מורה: בעז עמיחי  
  • מקום: ירושלים

דהרמה בעברית

במסגרת הגברת לימודי הדהרמה בעברית בארגון עמותת ידידי הדהרמה ובעידודם החם של מורנו, אנו מציגים את הקורס "אשנב למדיטציה" בהנחייתו של בעז עמיחי ממקימי עמותת ידידי הדהרמה.

ניצני התעוררות
אשנב למדיטציה בודהיסטית
סדנת מדיטציה עם בעז עמיחי

 כמו עולם הטבע המתעורר מתרדמת החורף ומתחיל בלבלובו ומיצוי הפוטנציאל שלו, כך אנו שואפים להתעורר ממסך הנמנום האופף אותנו בחיינו לחוויה המלאה של הרגע. של כל רגע.

בשאיפה – ארגיע גוף ותודעה
בנשיפה – אחייך
שוהה ברגע זה ממש אני יודע
זהו הרגע היחיד שיש
(טיך נאהת האן)

שישי ושבת של מדיטציה על פי עקרונות הבודהיזם הטיבטי, במנזר האחיות מציון בעין כרם, ירושלים. יום שישי ה 30 במרץ ב-18:00 – 09:00 ויום שבת ה 31 במרץ ב -09:00- 18:00.

במהלך סוף השבוע ננצל את האוירה הקסומה של חצר המנזר לפגוש את היופי הפנימי והחיצוני. נלמד ונתרגל את עקרונות היסוד של המדיטציה הבודהיסטית. נקדיש זמן לתרגול מדיטציות ריכוז, ולתרגול מדיטצית התבוננות (ויפסנה). לחווית הריכוז וההתבוננות נוסיף חיוך וחמלה, כמיטב המסורת הטיבטית.

הקורס מיועד לאלו שמחפשים הכרות נוחה ומסודרת עם עולם המדיטציה, ולאלו הרוצים להעמיק את התרגול שלהם ולהנות מהשילוב המנצח של חברים לתרגול, מקום קסום ושקט עמוק.

מהלך הקורס יכלול פרקי זמן של מדיטציה מונחית, שיעורים ובהם הזדמנות לשאול ולברר ספקות, פרקי מדיטציה בישיבה, הליכה, שכיבה ועמידה, וזמן שוטטות בשלווה הפנימית והחיצונית.

הסדנה כולה תתנהל בשתיקה מלאה, למעט זמנים שיוקדשו לשאלות בשיעורים עצמם.

לינה – הסדנה מאורגנת כסדנה ללא לינה. יחד עם זאת, ביקשנו מהמנזר לשמור עבורנו מספר חדרים עבור אלו שירצו בכל זאת לישון במקום. המעוניינים בלינה במקום מתבקשים לפנות אלינו בהקדם

ניתן להזמין חדרים פרטיים עד ה-15 למרץ, כל מי שרוצה להזמין חדר שיתקשר לסלולארי 052-626208

ארוחות – על מנת לצמצם עלויות נתארגן להביא מהבית תבשילים לארוחות הצהריים של שישי ושבת. התארגנות מפורטת תערך מספר ימים לפני הסדנה.

תשלום עבור הסדנה – כנהוג בעמותת ידידי הדהרמה, הקורס עצמו ניתן ללא עלות קבועה מראש. בסיום הסדנה תינתן אפשרות לכל אחד מהמשתתפים להשאיר תרומה כפי רצונו ויכולתו לכיסוי הוצאות הקורס ועבור המורה.

פרטים נוספים, הוראות הגעה, ציוד שכדאי להביא וכו' ישלחו לנרשמים.

ההרשמה נסתיימה.

ברוח המסורת הבודהיסטית, המורה, וכן הצוות המארגן פועלים בהתנדבות מלאה ואינם מקבלים כל שכר. גם ההשתתפות בקורס זה הינה על בסיס תרומה (דאנה) וללא ציון סכום מוגדר, כדי לאפשר לכל הרוצים להשתתף בקורס לעשות זאת בשמחה ולתרום כפי יכולתם ומתוך רצון ונדיבות הלב.
תרומותיכם, אותן ניתן לעשות בכל עת הן לפני השיעור והן לאחריו, מיועדות לכיסוי כל ההוצאות הארגוניות ולמתן דאנה כהוקרת תודה למורה.
All our activities are organized by volunteers and are offered without any price tag attached. Yet there are some costs to cover and for that we are asking for your donations.
All remaining donations after covering the costs will be offered to the precious teacher.

חומרי עיון לאירוע זה

טקסטים (1)
וידאו (0)
אודיו (0)
תמונות (0)

ספרייה ולימוד

ספרים בהוצאת ידידי הדהרמה

"להגיע להארה"

כבוד הדלאי לאמהּ ה-14  

"להגיע להארה" הוא ספר חשוב ומהותי בו פורש בפנינו הדלאי לאמה, בדרך בהירה ומעשית, את שלבי התרגול הרוחני בדרך להשגת מצב ההארה שלמה, מצב תודעה שהוא הרמה הגבוהה ביותר של ההתפתחות הרוחנית. למידע נוסף ורכישה