טַנְטְרָה

בין סוטרה לטנטרה – תרגולי סאדהנא עם אני לוסנג

  • תאריך: 17.03.2022   קורס זה מחזורי ומתקיים מדי יום חמישי, החל מתאריך 17.03.2022
  • תאריך סיום: 31.03.2022
  • מורה: הנזירה (אני) לוסנג  
  • מקום: תל אביב

ימי חמישי בערב (17.3-זום בלבד, 24.3, 31.3)

בעוד מתרגלי דרך המהאיאנה הבודהיסטית מפתחים את השאיפה להגיע להארה כדי לסייע לכל בעלי התודעה, מתרגלי הווג'ריאנה [מוביל הטנטרה, חלק ממוביל המהאיאנה] מוסיפים לכך גם את השאיפה לקצר את משך הזמן הנדרש להגעה להארה כדי למהר ולסייע לכל הסובלים באשר הם.

שאיפה זו אינה מסתכמת ברצון טוב בלבד, אלא בשורת תרגולים בהם משתמש מתרגל הטנטרה בדימויים ובהחזיות [ויזואליזציות] – כמו בקשת מקלט בצורות שונות של התגלויות מוארות, כדי לדמיין את עצמנו בדמותן וכך להתקרב להשגת מצב ההארה. כך אנחנו מזינים את פוטנציאל הבודהה שלנו ומחלישים את ההשקפה הרגילה והמוצקה שיש לנו לגבי עצמנו, יצורים אחרים, הסביבה ומצבים ואירועים.

ואולם כהכנה למוביל הטנטרה הזה, עלינו ללמוד ולתרגל את מוביל הסוטרה, כאשר לומדים מַהן שתי רמות הקיום (האמת המוחלטת והאמת המוסכמת), מהן ארבע אמיתות הנעלים ומה פירוש לבקש מקלט כדי להשיג שחרור מסמסארה. כל אלה הופכים להיות הבסיס לפיתוח בודהיצ'יטה, הרצון להשיג התעוררות שלמה כדי להיטיב עם כל בעלי התודעה. באופן זה אנו מפתחים הבנה אינטלקטואלית טובה של הנחישות להיחלץ, בודהיצ'יטה וריקות – המהווה את הבסיס לתרגול סאדהנא [טקסט הנחיות לתרגול ותפילות] של ישויות שמימיות מוארות – ישויות שיש בהן איכויות ויכולות יוצאות דופן שאותן גם אנחנו רוצים להשיג למען רווחתם של כל בעלי התודעה.

בתרגולים של מחלקות הטנטרה הנמוכות אפשר גם לדמיין מולנו את הישות השמיימית המוארת (ולא את עצמנו כישות השמיימית), לאחר שהמתרגל מבקש מקלט בשלוש האבנים היקרות, ומכונן את הרצון להשתחרר משליטת הרגשות העוכרים ומההשקפות השגויות שלנו ואת השאיפה להיטיב עם כל בעלי התודעה באופן מיומן.

בטנטרה יש אמנם הרבה ישויות שמיימיות שונות, אך כולן התגלויות של התודעה הנעורה, ורבות מהן פועלות בתחומים מסוימים של התודעה הלא-מוארת והמבולבלת שלנו.

בסדרת המפגשים פנים אל פנים שנקיים עם אני לוסנג נתרגל יחד חלק מהישויות השמיימיות:

ביום חמישי, 17.3, נתרגל את וג'רסטווה, כדי לטהר רישומים קרמתיים שליליים שמונעים מאתנו להתקדם בדרך הרוחנית; התרגול יתקיים בזום בלבד

ביום חמישי, 24.3, נתרגל את טארה הלבנה, כדי לסלק מכשולים לחיינו ומחלות מסכנות חיים;

ביום חמישי, 31.3, נתרגל את המנחה למורה הרוח (גורו יוגה) צ'נרזיג (בסנסקריט אוואלוקיטשווארה), כדי לאמן את התודעה בחמלה, ולהתוודע לעובדה שמורה הרוח שלנו אינו נפרד מהישות השמיימית המוארת, במקרה הזה צ'נרזיג.

כל המפגשים יתקיימו בשעה 19:00 ויימשכו כשעה.

שלושת מפגשי התרגול מיועדים למתרגלים שיש להם היכרות עם שלושת עיקרי הדרך ומגלים עניין בתרגול טנטרי.

המפגשים בתאריכים 24/3 ו- 31/3 יתקיימו בביתה של חברתנו תמי שלף בתל אביב ובזום.  מספר המשתתפים פיזית, בכל תרגול מוגבל. המעוניינים להשתתף מתבקשים להודיע על רצונם להשתתף בדוא"ל:

tshellef@gmail.com ו- Liorak-dharma@hotmail.com

אנא, השיבו לשתי כתובות המייל הנ"ל וציינו לאילו מפגשים אתם מבקשים להרשם וכן מספר טלפון.

בשל מגבלת המשתתפים פיזית, תאושר השתתפותם של המקדימים להרשם בלבד. אנא, הזדרזו להרשם. פרטי מקום התרגול יישלחו לנרשמים שהשתתפותם תאושר.

♦ ניתן להשתתף בכל אחד מהתרגולים גם באמצעות הזום באמצעות הקישור הבא

https://us02web.zoom.us/j/81567040249

Passcode: 1234

ברוח המסורת הבודהיסטית, המורה ואף הצוות המארגן פועלים בהתנדבות מלאה ואינם מקבלים כל שכר. גם ההשתתפות במפגשים אלה הינה על בסיס תרומה (דאנה) וללא ציון סכום מוגדר, כדי לאפשר לכל הרוצים להשתתף לעשות זאת בשמחה – ולתרום כפי יכולתם ומתוך רצון ונדיבות הלב. תרומותיכם, אותן ניתן לעשות בכל עת הן לפני השיעור והן לאחריו, מיועדות לכיסוי ההוצאות הארגוניות ולמתן דאנה כהוקרת תודה למורה.

את התרומה ניתן לבצע באמצעות האתר המאובטח Paypal ע"י לחיצה על Create an Account ומילוי פרטי כרטיס האשראי (בהרשמה חד-פעמית המידע אינו נשמר בשרתי Paypal). אם ברצונכם לקבל קבלה עבור הדאנה, אנא הקפידו בעת ביצוע התשלום בפייפאל לרשום את שמכם ואת הכתובת המלאה למשלוח.

All our activities are organized by volunteers and are offered without any price tag attached. Yet we wish to give a generous Dana to our teacher and also there are some costs to be covered. For that we ask for your donations. After covering the costs all remaining donation will be offered to the precious teacher.
For donating using paypal please press on the button below:

כמו כן ניתן לעשות העברה בנקאית לזכות ידידי הדהרמה, בנק הפועלים סניף היצירה 459, חשבון 11197.

You can also transfer money to:
Dharma Friends of Israel
Bank HaPoalim, branch 459, account number 11197
Swift code: POALILIT
IBAN  IL450124590000000011197

 

​​

ברוח המסורת הבודהיסטית, המורה, וכן הצוות המארגן פועלים בהתנדבות מלאה ואינם מקבלים כל שכר. גם ההשתתפות בקורס זה הינה על בסיס תרומה (דאנה) וללא ציון סכום מוגדר, כדי לאפשר לכל הרוצים להשתתף בקורס לעשות זאת בשמחה ולתרום כפי יכולתם ומתוך רצון ונדיבות הלב.
תרומותיכם, אותן ניתן לעשות בכל עת הן לפני השיעור והן לאחריו, מיועדות לכיסוי כל ההוצאות הארגוניות ולמתן דאנה כהוקרת תודה למורה.
All our activities are organized by volunteers and are offered without any price tag attached. Yet there are some costs to cover and for that we are asking for your donations.
All remaining donations after covering the costs will be offered to the precious teacher.

חומרי עיון לאירוע זה

אודיו (0)
תמונות (0)

ספרייה ולימוד

ספרים בהוצאת ידידי הדהרמה

"להגיע להארה"

כבוד הדלאי לאמהּ ה-14  

"להגיע להארה" הוא ספר חשוב ומהותי בו פורש בפנינו הדלאי לאמה, בדרך בהירה ומעשית, את שלבי התרגול הרוחני בדרך להשגת מצב ההארה שלמה, מצב תודעה שהוא הרמה הגבוהה ביותר של ההתפתחות הרוחנית. למידע נוסף ורכישה