בודהיזם א-ת

ביקור הנזיר שון יולי 2015

הנזיר שון יגיע לביקורו השנתי בארץ ביולי 2015, במהלכו יעביר קורס סוף שבוע וריטריט מדיטציה בן  10 ימים. קורס סוף השבוע יעסוק בבודהיצ'יטה; עשרת הימים של הריטריט יוקדשו לסקירה מדיטטיבית של כל נושאי הלימוד שהועברו עד כה.

זהו… בדקנו, הידקנו וסגרנו את ביקור הנזיר שון בקיץ הקרוב – וכעת רק נותר לכולנו לסגור ביומן את התאריכים!

היות ובמסגרת הביקור נכלל גם ריטריט ייחודי בן 10 ימים אנו מעדכנים אתכם כבר כעת, על מנת שנוכל לשריין את התאריכים להתארגן מבעוד מועד…

אנא רשמו לפניכם את המועדים – וניפגש אוטוטו…

+++

במסגרת התכנית הרב שנתית "בודהיזם מאלף ועד תו" ילמד הנזיר שון בעת ביקורו בישראל שני קורסים, שאחד מהם פתוח בחלקו גם לקהל הרחב:

203518_207780802592424_454803_n

9 – 11 ביולי 2015 – קורס סופ"ש: בודהיצ'יטה

מהי בודהיצ'יטה, תודעת ההארה? מה משמעותה? מדוע אי אפשר להשיג הארה בלעדיה? מהם הגורמים שמביאים להתהוותה ברצף התודעה שלנו? איך פותחים ומרחיבים את הלב עד לרמת הבודהיצ'יטה? מהם היישומים התאורטיים והמעשיים שלה? משהצלחנו לפתח בודהיצ'יטה – איך נוכל לשמור עליה ולהעצים אותה?

נעמיק לדון בכל ההיבטים האלה במהלך קורס סוף השבוע, כאשר מטרתנו היא לא רק להרחיב את הידע שיש לנו על בודהיצ'יטה, אלא גם לחוות את הבודהיצ'יטה באמצעות מדיטציה.

קורס סוף השבוע מיועד למשתתפי "בודהיזם מאלף ועד תו" שעומדים בכל התנאים של תרגול יומיומי של מדיטציית הקשיבוּת (נתינת הדעת – mindfulness) ברציפות, והשגת רמה סבירה של ריכוז כפי שמוסבר בהנחיות שבאתר; ושל השלמת החומר שנלמד בכל הקורסים הקודמים של התכנית.

♦♦♦♦♦

 16 – 25 ביולי 2015 – ריטריט מדיטציות בן 10 ימים 

הריטריט הפעם יהיה מיוחד מאוד.

שלושת הימים הראשונים של הריטריט יוקדשו לתרגול ארבעת היסודות של נתינת הדעת [קשיבוּת – mindfulness] – והם יהיו פתוחים לכל המעוניינים, גם לאלה שאינם חברי התכנית ובלבד שישתתפו בכל הפעילויות המתקיימות במלואן.

שאר ימי הריטריט מיועדים לאלה שעומדים בתנאים המוקדמים המפורטים בהמשך וההשתתפות בהם כוללת גם את שלושת הימים הראשונים, משמע השתתפות מלאה בכל 10 ימי הריטריט.

שבעת ימי הריטריט האלה יוקדשו לסקירה מדיטטיבית של כל נושאי הלימוד שהועברו עד כה, כשהמטרה היא להפוך את הידע האובייקטיבי של פרקי הלימוד הבודהיסטי  שרכשנו להבנה סובייקטיבית, ולהשיג באופן חוויתי וודאות בנושאים שנלמדו – באמצעות השיטה של מדיטציה אנליטית ושימוש בכושר ההתמקדות שרכשנו בתרגול מדיטציות נתינת הדעת והשהייה בשלווה.

בכל יום אחר הצהריים יוקדש זמן לדיון בשאלות, ספקות, בעיות וקשיים שעולים אצל המתרגלים. כדי שהדיון יהיה פורה ומועיל אנא הכינו את שאלותיכם בנוגע לתרגול שלכם!

מומלץ לכל מי שמשתתף בתוכנית לקחת חלק בריטריט הזה – הנזיר שון יעביר זאת רק פעם אחת!

תנאים מוקדמים ל-7 הימים האחרונים של ריטריט עשרת הימים:

–          8 חודשים של תרגול מדיטציית נתינת הדעת (mindfulness) עפ"י ההנחיות באתר.

–          הקשבה לכל אחד מהנושאים שנלמדו עד כה ומדיטציה עליהם עד לרמה של היכרות טובה עם החומר (המדיטציות שייעשו בריטריט יסתמכו על היכרות עם החומר!)

–          כל משתתף חייב להיות נוכח לפחות בקורס אחד מבין שלושת קורסי התוכן של התוכנית שמתקיימים במהלך השנה.

לאחר ריטריט 10 הימים לא נוכל לצערנו לצרף תלמידים חדשים לתכנית הסדורה של "בודהיזם מאלף ועד תו".

♦♦♦♦♦

להזכירכם, הנושאים [מעבר למדיטציות] שנלמדו עד כה:

–     ארבע אמיתות הנעלים וטבע הבודהה – הנזיר שון, 2011;

–     המסירות לדרך הרוח – הנזירה ריטה, 2011;

–     מהו הבודהה? (גופי הבודהה) – גשה קלסנג וונגמו והנזירה ריטה, 2011;

–     המבנה האנושי – גוף ותודעה – הנזיר שון, 2012;

–     קיום אנושי יקר ערך וארעיות – הנזירה ריטה, 2012;

–     התמונה הגדולה – חיי עבר ועתיד, רצף התודעה – גשה קלסנג וונגמו, 2012;

–     איך להתייחס למורה הרוח ואיך להסתמך עליו – הנזיר שון, יולי 2013;

–     כיצד לעצב את עתידנו בעצמנו (קרמה) – גשה קלסנג וונגמו, נובמבר 2013;

–    מהו מקלט – הנזירה ריטה, ספטמבר 2014;

–    שתים עשרה החוליות של ההתהוות התלויה – גשה קלסנג וונגמו, נובמבר 2014;

♦♦♦♦♦

ברוח המסורת הבודהיסטית, פועלים המורה וכן הצוות המארגן בהתנדבות, ואינם מקבלים כל שכר. גם ההשתתפות בכל הפעילויות הינה על בסיס תרומה- דאנה.

תרומותיכם, שתיאספנה בתום הפעילות, מיועדות לכיסוי כל ההוצאות הארגוניות וביקור המורה.

ההרשמה החלה

אנא שריינו את המועדים ביומניכם….

ברוח המסורת הבודהיסטית, המורה, וכן הצוות המארגן פועלים בהתנדבות מלאה ואינם מקבלים כל שכר. גם ההשתתפות בקורס זה הינה על בסיס תרומה (דאנה) וללא ציון סכום מוגדר, כדי לאפשר לכל הרוצים להשתתף בקורס לעשות זאת בשמחה ולתרום כפי יכולתם ומתוך רצון ונדיבות הלב.
תרומותיכם, אותן ניתן לעשות בכל עת הן לפני השיעור והן לאחריו, מיועדות לכיסוי כל ההוצאות הארגוניות ולמתן דאנה כהוקרת תודה למורה.
All our activities are organized by volunteers and are offered without any price tag attached. Yet there are some costs to cover and for that we are asking for your donations.
All remaining donations after covering the costs will be offered to the precious teacher.

חומרי עיון לאירוע זה

טקסטים (0)
וידאו (0)
אודיו (0)
תמונות (0)

ספרייה ולימוד

ספרים בהוצאת ידידי הדהרמה

"כיצד לראות את עצמך כפי שהנך באמת"

כבוד הדלאי לאמהּ ה-14  

בספרו "כיצד לראות את עצמך כפי שהנך באמת" מדריך אותנו כבוד הדלאי לאמה כיצד לראות את עצמנו כפי שאנו באמת, על מנת שנוכל להתחיל ליצור את העולם שבו נרצה לחיות. למידע נוסף ורכישה