דף ביקור מורה

ביקור רטנה ואג'רה רינפוצ'ה 6-11 במאי 2015

אנו שמחים להודיע על ביקורו הקרוב בארץ של רטנה ואג'רה רינפוצ'ה .  Ratna2

רטנה ואג'רה רינפוצ'ה, הינו בנו הבכור של ה"ק סאקיה טריזין, ראש שושלת הסאקיה העכשווי, אחד מארבעה הזרמים בבודהיזם הטיבטי, ומשתייך לשושלת של משפחת קוהן – שושלת רציפה של מייסדי הסאקיה.

לסקירה רחבה על חייו ופועלו של רינפוצ'ה – אנא לחצו כאן.

זהו ביקור ראשון של מורה מזרם הסאקיה בישראל.

רטנה ואג'רה רינפוצ'ה הינו דמות חשובה ומרכזית ביותר בשימור והפצת מסורת הסאקיה במושבה החדש שבצפון הודו וברחבי העולם כולו. באנגלית הקולחת שלו לימודי הדהרמה הופכים לפשוטים ובהירים. הוא מלמד פילוסופיה בודהיסטית ומעניק ברכות והעצמות טנטריות לתלמידיו ממזרח וממערב, וכמו כן, אחראי על ניהולם של מרכזי ומנזרי סאקייה רבים ברחבי העולם.

במהלך הביקור הקצר לו זכינו, יתקיימו שני אירועים:

ביום חמישי 7 במאי 2015 תתקיים הרצאה בסמינר הקיבוצים בתל אביב "כיצד לשלב בודהיזם בחיי המשפחה"

בשישי – שבת 8 – 9 במאי 2015 יתקיים ריטריט בנווה שלום (ללא לינה) "להיפרד מארבע ההיקשרויות"

 

**************

על מסורת הסאקיה

המילה 'סאקיה' באה משם המשפחה ושושלת הרוח של דאגצ'ן רינפוצ'ה ובמקור ממנזר סאקיה בסאקיה שבטיבט, שנבנה ע"י אבותיו של דאגצ'ן רינפוצה בשנת 1073. המנזר קיבל את השם סאקיה משום שהוא נבנה על חלקת אדמה (סא) שהיתה חוורת (pale) (kya)

הבודהיזם שצמח בהודו, התבסס בטיבט במאה השמינית ע"י גורו פאדמאסאמבהאווה, ובמשך הזמן התפתחו ארבע אסכולות: נינגמה, סאקיה, קאגיו וגלוק.

מסורת הסאקיה, שצמחה מלימודי הנינגמה המוקדמים, נשמרה עד עצם היום הזה באמצעות שרשרת רציפה של שושלת קוהן ובאמצעות מסירה ((transmission של לימודי הלאם דרה של הסאקיה ('הדרך והתוצאה'). תודות לחמלה העצומה של המורים הגדולים לאורך מאות שנים, הלימודים הבלתי מוגבלים של שאקימוני בודהה נשמרים כשיטות חיוניות ורבות עוצמה להשגת תובנות רוחניות.

 

חומרי עיון לאירוע זה

טקסטים (0)
וידאו (0)
אודיו (0)
תמונות (0)

ספרייה ולימוד

מולטימדיה

עולם ומלואו בארבע שורות

צפה והקשב לעוד:

ספרים בהוצאת ידידי הדהרמה

"טיפוח הפוטנציאל האנושי"

ג'טסונמה טנזין פאלמו  

בספרה "טיפוח הפוטנציאל האנושי" (שש השלמויות) מעניקה לנו ג'טסונמה טנזין פאלמו מבט רחב על האימון הבודהיסטי מעבר לישיבה על הכרית. ספרה הינו תרגום הקורס שנתנה בישראל ב-2006. למידע נוסף ורכישה