פילוסופיה בודהיסטית

טבע התודעה – The nature of the mind

טבע התודעה

(האם אני כבר מואר?)

טבע הבודהה – עד כמה אנחנו קרובים אליו?

קורס סוף שבוע עם לינה.

טבע הבודהה הוא אחד מהנושאים החשובים והקשים ביותר של הבודהיזם.

באופן כללי, הוא מתייחס לפוטנציאל שלנו להשיג את התודעה הניעורה של בודהה, פוטנציאל שמשותף לכל בעלי התודעה באשר הם.

לכולנו יש את היכולת לפתח את האיכויות יוצאות הדופן של בודהה, כי אחרי שנסלק את כל המערפלים המנטליים כמו רגשות עוכרים וכו', התודעה שלנו תתגלה מטבעה כאהבה, חמלה או חכמה אינסופיות.

עם זאת, מכיוון שעדיין לא הבנו נכוחה את הטבע המהותי הזה, אנחנו ממשיכים להאמין במציאות של חזות מוטעית וחווים בלבול, אי נחת וסבל.

לכן, חיוני לפתח תובנה של טבע תודעתנו, כך שנוכל להמשיך ביעילות את התהליך של סילוק הרגשות העוכרים שלנו ולהחליפם בדאגה כנה לזולת, סובלנות, חיבה וכן הלאה.

במהלך קורס זה גשה קלסנג וונגמו תדון אתנו במשמעות של טבע הבודהה, בחלוקות השונות, וכו'.

כל שיעור יכלול הסברים, דיונים ומדיטציות מודרכות. דפי עזר יחולקו לכל משתתף.

הקורס מהווה חלק ממסלול הפילוסופיה הבודהיסטית.

♦♦♦

גשה קלסנג וונגמו (Geshe Kelsang Wangmo) היא הנזירה הראשונה שקבלה את התואר גשה לאחר 17 שנות לימוד במכון לדיאלקטיקה בודהיסטית בדהרמסלה – ובכך פתחה דלת לנזירות נוספות לקבלת תואר זה.

גשה קלסנג וונגמו ידועה כמורה מבריקה שמציגה את הדברים המורכבים והקשים ביותר להבנה בצורה מאוד ברורה ונגישה, תוך שילוב מדיטציות המאפשרות את הבנת והטמעת הלימוד.

משנת 2004 היא מלמדת פילוסופיה בודהיסטית לסטודנטים המערביים החיים בדהרמסלה, עפ"י תוכנית הלימודים הנהוגה במכון לדיאלקטיקה בודהיסטית; היא מלמדת פילוסופיה בודהיסטית לתלמידי תוכנית הלימודים בחו"ל של אוניברסיטת אמורי (משנת 2006); ולתלמידי תוכנית הלימודים בחו"ל של אוניברסיטת מיאמי (משנת 2010). כמו כן היא מלמדת בטושיטה, מתרגמת ומתרגלת.

גשה קלסנג וונגמו ממשיכה להגיע וללמד בישראל כאורחת ידידי הדהרמה.

♦♦♦

הקורס יתקיים בשפה האנגלית

המשתתפים יתבקשו להיות נוכחים בכל משך הזמן של הקורס ובכל הפעילויות שיתקיימו במהלכו.

מכשירי הטלפון, מחשבים וכד' יימסרו למשמרת בתחילת הקורס.

הקורס יתקיים בשתיקה מלאה.

נשמח לכיבוד לפינת קפה (פירות,עוגיות וכו'- נשמח לתשומת לב לכיבוד בריא).

להסבר מפורט על מהלך הקורסים, כללי התנהגות, מה להביא ועוד – תוכלו לקרוא כאן.

♦♦♦

ברוח המסורת הבודהיסטית, המורה, וכן הצוות המארגן פועלים בהתנדבות מלאה ואינם מקבלים כל שכר. גם ההשתתפות בקורס זה הינה על בסיס תרומה (דאנה) וללא ציון סכום מוגדר, כדי לאפשר לכל הרוצים להשתתף בקורס לעשות זאת בשמחה – ולתרום כפי יכולתם ומתוך רצון ונדיבות הלב.

תרומותיכם, שתיאספנה בתום הפעילות, מיועדות לכיסוי כל ההוצאות הארגוניות ולמתן דאנה כהוקרת תודה למורה.

ההרשמה נסגרה

 

ברוח המסורת הבודהיסטית, המורה, וכן הצוות המארגן פועלים בהתנדבות מלאה ואינם מקבלים כל שכר. גם ההשתתפות בקורס זה הינה על בסיס תרומה (דאנה) וללא ציון סכום מוגדר, כדי לאפשר לכל הרוצים להשתתף בקורס לעשות זאת בשמחה ולתרום כפי יכולתם ומתוך רצון ונדיבות הלב.
תרומותיכם, אותן ניתן לעשות בכל עת הן לפני השיעור והן לאחריו, מיועדות לכיסוי כל ההוצאות הארגוניות ולמתן דאנה כהוקרת תודה למורה.
All our activities are organized by volunteers and are offered without any price tag attached. Yet there are some costs to cover and for that we are asking for your donations.
All remaining donations after covering the costs will be offered to the precious teacher.

חומרי עיון לאירוע זה

טקסטים (0)
אודיו (0)
תמונות (0)

ספרייה ולימוד

ספרים בהוצאת ידידי הדהרמה

"להגיע להארה"

כבוד הדלאי לאמהּ ה-14  

"להגיע להארה" הוא ספר חשוב ומהותי בו פורש בפנינו הדלאי לאמה, בדרך בהירה ומעשית, את שלבי התרגול הרוחני בדרך להשגת מצב ההארה שלמה, מצב תודעה שהוא הרמה הגבוהה ביותר של ההתפתחות הרוחנית. למידע נוסף ורכישה