גֶשֶה קלסנג וונגמו

גשה קלסנג וונגמו (Geshe Kelsang Wangm) היא הנזירה הראשונה שזוכה בתואר גשה. מהבחינה הזאת טקס קבלת התואר הוא בעל חשיבות היסטורית. גשה קלסנג וונגמו ידועה כמורה שמציגה את הדברים המורכבים והקשים ביותר להבנה בצורה מאוד ברורה ונגישה

גֶשֶה קלסנג וונגמו

גשה קלסנג וונגמו נולדה בגרמניה. אחרי סיום לימודי התיכון היא החליטה לצאת לחופשה של שנה לפני שתמשיך בלימודיה באוניברסיטה. בעזרת כסף שחסכה מעבודות שונות היא הגיעה למצרים ומשם לישראל. היא עבדה כמתנדבת בקיבוץ אלומות שבצפון במשך שלושה חודשים, ואחר כך מֶלצרה ב"פיצריית רימיני" בתל אביב לפני שהמשיכה לטורקיה וליוון. אחר כך ביקרה בתאילנד, עבדה כמה חודשים ביפן, וטיילה באינדונזיה לפני שהגיעה להודו.

גשה קלסנג וונגמו החלה את ביקורה בהודו במנאלי, ומשם הגיעה לדהרמסלה. במהרה היא גילתה עניין רב בבודהיזם, השתתפה בקורסים ובריטריטים, ולאחר כמה חודשים קיבלה את נדרי הנזירות. אחרי שנתיים של השתחוויות וקורסי לאם-רים ופילוסופיה בודהיסטית (באנגלית) היא החליטה ללמוד את השפה הטיבטית ונרשמה לתוכנית בת 16 השנים של לימודי הפילוסופיה הבודהיסטית במכון לדיאלקטיקה בודהיסטית (Institute of Buddhist Dialectics) שבדהרמסלה.

בשנת 2009 , השלימה גשה קלסנג וונגמו את תוכנית הלימודים לתואר "גֶשֶה". ב-27 באפריל 2011, נערך במכון לדיאלקטיקה בודהיסטית, טקס הענקת תואר ה"גֶשֶה-רימֶה" [רימֶה – אל כיתתיות]. התואר הוענק לה לאחר שסיימה 16 שנות לימוד, בהן השלימה את תוכנית הלימודים של המנזרים הגדולים של הגלוקפה ולמדה אף את המסורות האחרות – נינגמה, קאגיו וסאקיה.

גשה קלסנג וונגמו ממשיכה להעמיק בלימודים, לתרגל וללמד. משנת 2004 היא מלמדת פילוסופיה בודהיסטית לסטודנטים המערביים החיים בדהרמסלה, עפ"י תוכנית הלימודים הנהוגה במכון לדיאלקטיקה בודהיסטית; היא מלמדת פילוסופיה בודהיסטית לתלמידי תוכנית הלימודים בחו"ל של אוניברסיטת אמורי (משנת 2006); ולתלמידי תוכנית הלימודים בחו"ל של אוניברסיטת מיאמי (משנת 2010).

גשה קלסנג וונגמו שמחה לחזור ולבקר בישראל, אחת הארצות הראשונות בהן ביקרה אחרי שעזבה לראשונה את גרמניה.

 

תמונות

לכל התמונות של המורה (5) »

המורה בספריית המדיה

הקורסים הבאים

לרשימת קורסי העבר של המורה »

ספרייה ולימוד

ספרים בהוצאת ידידי הדהרמה

"להגיע להארה"

כבוד הדלאי לאמהּ ה-14  

"להגיע להארה" הוא ספר חשוב ומהותי בו פורש בפנינו הדלאי לאמה, בדרך בהירה ומעשית, את שלבי התרגול הרוחני בדרך להשגת מצב ההארה שלמה, מצב תודעה שהוא הרמה הגבוהה ביותר של ההתפתחות הרוחנית. למידע נוסף ורכישה