גֶשֶה קלסנג וונגמו

גשה קלסנג וונגמו (Geshe Kelsang Wangmo) היא הנזירה הראשונה שקבלה את התואר גשה. מהבחינה הזאת טקס קבלת התואר הוא בעל חשיבות היסטורית. גשה קלסנג וונגמו ידועה כמורה שמציגה את הדברים המורכבים והקשים ביותר להבנה בצורה מאוד ברורה ונגישה.
Geshe Kelsang Wangmo

גשה קלסנג וונגמו, צילום:אלון סיגוי

גשה קלסנג וונגמו נולדה בגרמניה. אחרי סיום לימודי התיכון היא החליטה לצאת לחופשה של שנה לפני שתמשיך בלימודיה באוניברסיטה. בעזרת כסף שחסכה מעבודות שונות היא הגיעה למצרים ומשם לישראל. היא עבדה כמתנדבת בקיבוץ אלומות שבצפון במשך שלושה חודשים, ואחר כך מֶלצרה ב"פיצריית רימיני" בתל אביב לפני שהמשיכה לטורקיה וליוון. אחר כך ביקרה בתאילנד, עבדה כמה חודשים ביפן, וטיילה באינדונזיה לפני שהגיעה להודו.

גשה קלסנג וונגמו החלה את ביקורה בהודו במנאלי, ומשם הגיעה לדהרמסלה. במהרה היא גילתה עניין רב בבודהיזם, השתתפה בקורסים ובריטריטים, ולאחר כמה חודשים קיבלה את נדרי הנזירות. אחרי שנתיים של השתחוויות וקורסי לאם-רים ופילוסופיה בודהיסטית (באנגלית) היא החליטה ללמוד את השפה הטיבטית ונרשמה לתוכנית בת 16 השנים של לימודי הפילוסופיה הבודהיסטית במכון לדיאלקטיקה בודהיסטית (Institute of Buddhist Dialectics) שבדהרמסלה.

בשנת 2009 , השלימה גשה קלסנג וונגמו את תוכנית הלימודים לתואר "גֶשֶה". ב-27 באפריל 2011, נערך במכון לדיאלקטיקה בודהיסטית, טקס הענקת תואר ה"גֶשֶה-רימֶה" [רימֶה – אל כיתתיות]. התואר הוענק לה לאחר שסיימה 16 שנות לימוד, בהן השלימה את תוכנית הלימודים של המנזרים הגדולים של הגלוקפה ולמדה אף את המסורות האחרות – נינגמה, קאגיו וסאקיה.

גשה קלסנג וונגמו ממשיכה להעמיק בלימודים, לתרגל וללמד. משנת 2004 היא מלמדת פילוסופיה בודהיסטית לסטודנטים המערביים החיים בדהרמסלה, עפ"י תוכנית הלימודים הנהוגה במכון לדיאלקטיקה בודהיסטית; היא מלמדת פילוסופיה בודהיסטית לתלמידי תוכנית הלימודים בחו"ל של אוניברסיטת אמורי (משנת 2006); ולתלמידי תוכנית הלימודים בחו"ל של אוניברסיטת מיאמי (משנת 2010).

גשה קלסנג וונגמו שמחה לחזור וללמד בישראל, אחת הארצות הראשונות בהן ביקרה אחרי שעזבה לראשונה את גרמניה. ואנו שמחים על שבשנים האחרונות גשה קלסנג וונגמו מעשירה אותנו בקורסי דהרמה יקרים מפז.

גשה קלסנג וונגמו ידועה כמורה מבריקה שמציגה את הדברים המורכבים והקשים ביותר להבנה בצורה מאוד נגישה ובהירה, תוך שילוב מדיטציות להטמעת החומר.

 

תמונות

לכל התמונות של המורה (5) »

המורה בספריית המדיה

הקורסים הבאים

לרשימת קורסי העבר של המורה »
ברוח המסורת הבודהיסטית, המורה, וכן הצוות המארגן פועלים בהתנדבות מלאה ואינם מקבלים כל שכר. גם ההשתתפות בקורס זה הינה על בסיס תרומה (דאנה) וללא ציון סכום מוגדר, כדי לאפשר לכל הרוצים להשתתף בקורס לעשות זאת בשמחה ולתרום כפי יכולתם ומתוך רצון ונדיבות הלב.
תרומותיכם, אותן ניתן לעשות בכל עת הן לפני השיעור והן לאחריו, מיועדות לכיסוי כל ההוצאות הארגוניות ולמתן דאנה כהוקרת תודה למורה.
All our activities are organized by volunteers and are offered without any price tag attached. Yet there are some costs to cover and for that we are asking for your donations.
All remaining donations after covering the costs will be offered to the precious teacher.

ספרייה ולימוד

ספרים בהוצאת ידידי הדהרמה

"כיצד לראות את עצמך כפי שהנך באמת"

כבוד הדלאי לאמהּ ה-14  

בספרו "כיצד לראות את עצמך כפי שהנך באמת" מדריך אותנו כבוד הדלאי לאמה כיצד לראות את עצמנו כפי שאנו באמת, על מנת שנוכל להתחיל ליצור את העולם שבו נרצה לחיות. למידע נוסף ורכישה