פסיכולוגיה בודהיסטית

הדרך השלישית – מדריך לחיים חילוניים: מפגש דהרמה

"האמת היא הדת שלי ואי האלימות היא התובנה שלה" (מהטמה גאנדי)

ג'האדו טולקו רינפוצ'ה במפגש דהרמה
הדרך השלישית – מדריך לחיים חילוניים
יום חמישי, 16.1.2020 שעה 18:00-20:30
בית הקיבוץ הארצי, תל אביב

+++

לצפייה בחברנו הנזיר קארצון המספר על תכני מפגש הדהרמה אנא לחצו כאן.

+++

באופן מסורתי דת וחילוניות נתפסות כשתי תפיסות מנוגדות. מיליוני אנשים ברחבי העולם מאמינים במסורת דתית כלשהי, אחרים הם חילוניים לחלוטין.
אולם ישנם גם מיליוני אנשים הבוחרים שלא להזדהות עם שום מסורת דתית – אך עדיין כמהים לחיים שיש בהם ערך וסיפוק רוחני ועשייה למען עולם טוב יותר. האם ישנה "דרך שלישית" – דרך לחיים מוסריים ומאושרים ולקהילה אנושית גלובלית בעלת ערכים משותפים המבוססים על הבנה וכבוד הדדי?
האם ישנו נתיב רוחני לא-דתי המתעלה מעל לתחרותיות ולמלחמות הדת בעולמנו ומנסח מערכת של אתיקה לעולם המשותף לכולנו – אתיקה חילונית הנותנת את מלוא הכבוד למאמינים וללא-מאמינים כאחד?
בספרו "מעבר לדת" (תורגם לעברית בהוצאת ידידי הדהרמה) מעמיק כבוד הדלאי לאמה בחזונו לפיתוח ולגיבוש אתיקה המבוססת על עקרונות אוניברסליים במקום על עקרונות דתיים, הנובעים מהבסיס המשותף לכל בני האדם – הרצון בחיים ללא סבל.
במפגש דהרמה זה יציג ג'האדו טולקו רינפוצ'ה את היתרונות והאפשרויות הגלומות ב"דרך השלישית", על בסיס ספרו של כבוד הדלאי לאמה, ועל הדרכים המעשיות ליישמה בחיי היומיום.

* על ההבדל בין מים לתה.. – לחצו כאן

על גָ'האדוֹ רִינְפּוֹצֶ'ה
ג'האדו רינפוצ'ה הוא אחד מהלאמות המוערכים ביותר במסורת הגלוגפה כיום והוא בעל ידע מקיף ועמוק בכל מסורות הבודהיזם הטיבטי. רינפוצ'ה ידוע בתבונתו החדה ובחמלתו הרבה, בנועם הליכותיו, בסגנון לימוד דינמי וביכולתו ללמד תלמידים מערביים בצורה מעניינת ורלוונטית להם.
ג'האדו רינפוצ'ה מונה ע"י כבוד הדלאי לאמה ב-1997 לראש מנזר נַמְגְיַאל שבדָהרַמְסָלָה, המנזר האישי של הדלאי לאמה. במאי 2014 מונה ג'האדו רינפוצ'ה לראש מנזר גיוטו שבדהרמסלה, אחד משני הקולג'ים הטנטריים במסורת הגלוגפה של הבודהיזם הטיבטי. מאז שפרש ממנזר גיוטו בתחילת 2017 רינפוצ'ה מרבה לנסוע וללמד את תלמידיו הרבים ברחבי העולם. נוסף על כך, במקביל לפעילותו בקרב הקהילה הטיבטית ובמסעותיו בעולם, פועל רינפוצ'ה במונגוליה בשיקום ובתמיכה בתרבות הבודהיסטית-מונגולית.
ג'האדו רינפוצ'ה הינו המורה הרוחני של עמותת ידידי הדהרמה בישראל ואף ביקר ולימד בישראל מספר פעמים.
עוד על ג'האדו רינפוצ'ה – אנא לחצו כאן.

Jhado Rinpoche

ג'האדו רינפוצ'ה

מפגש הדהרמה יתקיים בשפה הטיבטית ויתורגם לעברית ע"י חברנו היקר הנזיר קארצון (יקי פלט), המשמש מורה ומתורגמן במרכז צ'נרזיג באוסטרליה.
ההשתתפות במפגש הינה על בסיס הרשמה מוקדמת.
♦♦♦
ברוח המסורת הבודהיסטית, המורה, וכן הצוות המארגן פועלים בהתנדבות מלאה ואינם מקבלים כל שכר. גם ההשתתפות במפגש זה הינה על בסיס תרומה (דאנה) וללא ציון סכום מוגדר, כדי לאפשר לכל הרוצים להשתתף בקורס לעשות זאת בשמחה – ולתרום כפי יכולתם ומתוך רצון ונדיבות הלב.
תרומותיכם, שתיאספנה בתום הפעילות, מיועדות לכיסוי כל ההוצאות הארגוניות ולמתן דאנה כהוקרת תודה למורה.

ההרשמה הסתיימה.

ברוח המסורת הבודהיסטית, המורה, וכן הצוות המארגן פועלים בהתנדבות מלאה ואינם מקבלים כל שכר. גם ההשתתפות בקורס זה הינה על בסיס תרומה (דאנה) וללא ציון סכום מוגדר, כדי לאפשר לכל הרוצים להשתתף בקורס לעשות זאת בשמחה ולתרום כפי יכולתם ומתוך רצון ונדיבות הלב.
תרומותיכם, אותן ניתן לעשות בכל עת הן לפני השיעור והן לאחריו, מיועדות לכיסוי כל ההוצאות הארגוניות ולמתן דאנה כהוקרת תודה למורה.
All our activities are organized by volunteers and are offered without any price tag attached. Yet there are some costs to cover and for that we are asking for your donations.
All remaining donations after covering the costs will be offered to the precious teacher.

חומרי עיון לאירוע זה

אודיו (0)
תמונות (0)

ספרייה ולימוד

ספרים בהוצאת ידידי הדהרמה

"למלא את הלב בחמלה"

כבוד הדלאי לאמהּ ה-14  

ספרו של כבוד הדלאי לאמה - "למלא את הלב בחמלה", המראה לנו כיצד החמלה יכולה להיות מקור בלתי נדלה של אושר בחיינו. למידע נוסף ורכישה