פילוסופיה בודהיסטית

"ההיבט הרוחני של מאבקים – אישיים, חברתיים, כלכליים ופוליטיים"

האם ניתן לשלב בין העקרונות הרוחניים של אי אלימות, כבוד הדדי, חמלה וחכמה ובין מאבקים להשגת מטרות אישיות וחברתיות? בערב זה יציג בפנינו ג'האדו רינפוצ'ה את המצע הדהרמי לפעילותנו ומעורבותנו בכל התחומים וישתף אותנו ברעיונותיו על אופן מיזוג התרגול הרוחני בעשייה היומיומית.

15.02.2012| יום רביעי | התכנסות והרשמה בשעה 18:30, נא לדייק | המרכז למוסיקה, רחוב שארית ישראל 10, יפו- ת"א.

דברי פתיחה וסיום – נחי אלון | שיחת הדהרמה תתורגם מטיבטית ישירות לעברית ע"י הנזיר פונצוק | ההרשמה הסתיימה.

הארגונים השותפים: "יטי"ב – ידידי טיבט בישראל", "ידידי הדהרמה בישראל", עמותת "תובנה", "פסיכודהרמה", "בודהיזם בישראל", "דהרמה מעורבת חברתית", "קהילת תשומת הלב בישראל" (תיק נהאת האן) , "בית בהאוונא".

רבים מן ההולכים בדרך הבודהיסטית מתלבטים בשאלה כיצד להרבות טוב בעולם: מה בין ישיבה על הכרית לפעולה לתיקון עולם? האם אפשרי לראות היבט רוחני במאבקי העולם הזה? האם ניתן להיאבק כנגד עוולות, ועם זאת לשמר ראייה חומלת כלפי היריבים? האם ניתן להיאבק בנחישות ועם זאת להישמר מפני איבה, רצון להרע ואלימות? מה בין מאבק ברוח הדהרמה לבין מאבקים אחרים? האם מאבק כזה יכול להיות יעיל ולתרום ליצירת שינוי חברתי בישראל?

קבוצות דהרמה מרכזיות בישראל חברו יחד כדי לעיין בשאלות חשובות אלה, שרלוונטיות לכולנו בימים אלה, אולי יותר מתמיד.

בכינוס נתוודע לסוגיות הרוחניות והמעשיות של מאבקים לא אלימים באסיה ובמדינות המערב בהנהגת מורים בודהיסטיים בכירים, נבחן את המאבקים המתחוללים בארץ ובשטחים מנקודת ראותה של הדהרמה ונבדוק מה הרלבנטיות של השקפת העולם הבודהיסטית לשינוי הסדר החברתי בישראל.

הוראות הגעה: איך להגיע למרכז המוסיקה, רחוב שארית ישראל 10, תל אביב-יפו.
המקום צמוד לאיצטדיון בלומפילד.
אוטובוסים : קווי דן : 40, 18, 25.
נוסעים בשד' ירושלים – נוחים מאד להגעה למקום. יש לרדת בשד' ירושלים בתחנה הקרובה ל"בית דחף"\ בלומפילד,
חנייה: בתוך פארק – בדרך כלל משעות אחה"צ האזור מסביב פנוי לחניית כחול/לבן, בנוסף חניון בתשלום לא יקר ברח' שארית ישראל 23 פינת רח' אמץ (מול שער 6-7 של מגרש בלומפילד הצמוד).

חומרי עיון לאירוע זה

אודיו (0)
תמונות (0)

ספרייה ולימוד

ספרים בהוצאת ידידי הדהרמה

"מעבר לדת"

כבוד הדלאי לאמהּ ה-14  

כבוד הדלאי לאמה פורש בספרו תוכנית פורצת דרך הפונה גם אל מיליוני האנשים שאינם רואים בעצמם חלק משום מסורת דתית אך עדיין כמהים לחיים שיש בהם סיפוק רוחני ועשייה למען עולם טוב יותר. למידע נוסף ורכישה