פילוסופיה בודהיסטית

"כניסה לדרך האמצע" של צ'נדרקירטי – Chandrakirti's Entering into the Middle Way

  • תאריך: 28.11.2021   קורס זה מחזורי ומתקיים מדי יום ראשון, החל מתאריך 02.08.2020
  • תאריך סיום: 30.06.2022
  • מורה: גֶשֶה קלסנג וונגמו  
  • מקום: קורס מקוון / אינטרנטי

Geshe Kelsang Wangmo – Entering into the Middle Way – Sundays 7 p.m (IST) – For English please scroll down

From Sunday 17/10 the class will start at 19:00

החל מיום ראשון ה-17/10 השיעורים הוקדמו ויחלו בשעה 19:00. שיעורי החזרה הוקדמו לשעה 18:00.

שיעורי חזרה – מידי שבוע בימי ראשון בין השעות 18:00 – 18:50 נקיים מפגשי זום לקבוצת דיון בעברית הפתוחה לכל המעוניינים ובהשתתפות תלמידים וותיקים. קבוצת הדיון תאפשר לכולנו להעמיק בשאלות על החומר שלמדנו עד כה, לשתף בקשיי תרגול ולמצוא יחד את התשובות לחומר המורכב והמעמיק של "כניסה לדרך האמצע". שאלות שתשארנה פתוחות תועברנה לגשה קלסנג וונגמו, והיא תענה עליהן בהמשך.

הכניסה לקבוצת הדיון הינה באמצעות כתובת הזום של הקורס הרשומה מטה.

המפגש מתנהל בעברית.

***

אנחנו שמחים לבשר על פתיחתו של קורס מקוון חדש ומעמיק עם גשה קלסנג וונגמו שיעסוק בטקסט "כניסה לדרך האמצע" של צ'נדרקירטי – החל מיום ראשון, 2.8.20.

הטקסט הזה הוא פרשנות ל"חכמה בסיסית" של נאגארג'ונה, והוא אחד מהכתבים החשובים ביותר על ריקות. במנזרים הטיבטיים לומדים עליו בהרחבה ומרבים להתדיין על הנאמר בו. לא רק שהפרשנות "כניסה לדרך האמצע" מציגה באופן מקיף את הטבע המוחלט של התופעות, היא גם מסבירה את עשר השלמויות (שלמות=פארמיטא).

הטקסט "כניסה לדרך האמצע" כולל 11 פרקים, כל אחד מהם מוקדש לשלמות אחת כפי שמתרגלים בודהיסטוות בדרכם אל מטרתם – הארה, המפורטת בפרק האחרון.

המחבר, צ'נדרקירטי, בן המאה השביעית לספירה (בערך 600 – 650), היה מאסטר בודהיסטי שדגל בהשקפות אסכולת מדהיאמקה-פרסנגיקה ופרשן ידוע של הכתבים של נאגארג'ונה. על חייו ידוע מעט מאוד. לפי מקורות טיבטיים, הוא נולד בסמנטה בדרום הודו.

גשה קלסנג וונגמו תלמד אותנו את השיעורים המקוונים על הפרשנות של צ'נדרקירטי. השיעורים יכללו הסברים, דיונים וכו' וימשיכו מדי יום ראשון, 19:00 – 20:30, עד שהסבר הטקסט הזה יושלם.

גשה קלסנג וונגמו (Geshe Kelsang Wangmo) היא הנזירה הראשונה שקבלה את התואר גשה. מהבחינה הזאת טקס קבלת התואר הוא בעל חשיבות היסטורית. גשה קלסנג וונגמו ידועה כמורה שמציגה את הדברים המורכבים והקשים ביותר להבנה בצורה מאוד ברורה ונגישה.

עוד על הנזירה גשה קלסנג וונגמו – לחצו כאן.

השיעורים יתקיימו באמצעות אפליקציית הזום בלינק הבא: https://us02web.zoom.us/j/87125591037

Passcode 500538

אנא התחברו ביום ראשון ב-18:55 כדי שנוכל להתחיל בזמן. הנחיות לגבי אופן הפעלת תכנת הזום תוכלו לראות בתחתית העמוד.

אין צורך בהרשמה מראש. אפשר להצטרף באמצעות הלחיצה על הקישור הנ"ל במועד המפגש המקוון.

» הודעות מהמורה שתינתנה מעת לעת, ותזכורות, ישלחו בקבוצת הווטסאפ שהוקמה לצורך המפגשים.

» את הקלטות המפגשים תוכלו לראות בערוץ היוטיוב שלנו – אנא לחצו כאן.

Geshe Kelsang Wangmo, "Entering into the Middle Way" 
by Chandrakirti

Dharma Friends of Israel is happy to announce the opening of a weekly online class on Chandrakirti’s work “Entering into the Middle Way”, starting Sunday, August 2nd, 2020.

The text is a commentary on Nagarjuna’s “Fundamental Wisdom” and one of the most important works on emptiness that is widely studied and debated on in Tibetan monastic institutions. The text not only extensively sets forth the ultimate nature of all phenomena, it also explains the ten paramitas.

Its author, Chandrakirti (c.600 – c.650) was a Buddhist master of the Madhyamika Prasangika school and a noted commentator on the works of Nagarjuna. Very little is known about his life. According to Tibetan sources, he was born in Samanta in South India.

The classes on Chandrakirti’s commentary will be taught by Geshe Kelsang Wangmo. They comprise explanations, discussions, and will continue every Sunday, 7 to 8:30 pm Israel time, until the explanation of the text is complete.

The teaching can be viewed using the following Zoom link: https://us02web.zoom.us/j/87125591037

Passcode 500538

Please be sure to connect at least 5 minutes before the scheduled time so there are no delays.

There will be also a live streaming of the teachings in our YouTube channel.

All are welcome!
> You can find the texts at the bottom of this page.
> About donation – please see below.

ברוח המסורת הבודהיסטית, המורה ואף הצוות המארגן פועלים בהתנדבות מלאה ואינם מקבלים כל שכר. גם ההשתתפות במפגשים אלה הינה על בסיס תרומה (דאנה) וללא ציון סכום מוגדר, כדי לאפשר לכל הרוצים להשתתף לעשות זאת בשמחה – ולתרום כפי יכולתם ומתוך רצון ונדיבות הלב. תרומותיכם, אותן ניתן לעשות בכל עת הן לפני השיעור והן לאחריו, מיועדות לכיסוי ההוצאות הארגוניות ולמתן דאנה כהוקרת תודה למורה.

עוד על דאנה בימי קורונה ונדיבות הלב – תוכלו לקרוא כאן

את התרומה ניתן לבצע באמצעות האתר המאובטח Paypal ע"י לחיצה על Create an Account ומילוי פרטי כרטיס האשראי (בהרשמה חד-פעמית המידע אינו נשמר בשרתי Paypal). אם ברצונכם לקבל קבלה עבור הדאנה, אנא הקפידו בעת ביצוע התשלום בפייפאל לרשום את שמכם ואת הכתובת המלאה למשלוח.

All our activities are organized by volunteers and are offered without any price tag attached. Yet there are some costs to cover and for that we are asking for your donations. All remaining donation after covering the costs will be offered to the precious teacher.

For donations (Dhana) please for Geshe Kelsang Wangmo

press on the button below

כמו כן ניתן לעשות העברה בנקאית לזכות ידידי הדהרמה, בנק הפועלים סניף היצירה 459, חשבון 11197.

אנא ציינו את מטרת ההעברה. 

Or you may do a bank transfer to Dharma Friends of Israel

Bank HaPoalim, branch 459, account number 11197

Swift code: POALILIT

IBAN IL450124590000000011197

Please add the purpose of transaction 

1.  השתתפות באמצעות מחשב –
– כחמש או עשר דקות* לפני מועד הפגישה יש ללחוץ על הקישור לפגישה.
– עם הלחיצה על הקישור שקבלתם, יופיע חלון קטן בראש הדף המבקש אישור לכניסה לחלון הלימוד. אנא אשרו, והכניסו את הסיסמה לשדה המיועד.
–  כעת תתבקשו לאשר את השימוש במיקרופון המחשב ועל מצלמת המחשב (אם יש לכם כזו). אנא אשרו בבקשה את הנ"ל! לאחר שתאשרו, אם תרצו, תוכלו בכל עת במהלך השיעור לכבות או להפעיל את המצלמות והמיקרופונים (גם למורה כמובן יש שליטה ואפשרות לעשות זאת עבור כולם…).

–  זהו… קל ופשוט. אתם נמצאים בחלון הלימוד ויחד נמתין לתחילתו. בהצלחה!
–  נוכל לראות בתחתית החלון תפריט צף (משמע אם מזיזים את העכבר על המסך התפריט מופיע, ולאחר פרק זמן התפריט נעלם מהעין עד תזוזת העכבר הבאה)
הכניסה לשיעור באמצעות מחשב אינה דורשת הרשמה לתוכנת זום בה אנו משתמשים.

2. השתתפות באמצעות הטלפון הסלולרי –
–  כאן צריך להערך מראש ולא ברגע האחרון:
יש להכנס לחנות האפליקציות, ולהתקין את אפליקציית zoom.
–  לאחר ההתקנה, פותחים את האפליקציה ונרשמים ע"י הכנסת מייל וסיסמה שתגדירו [אנא זכרו לרשום לעצמכם אותה לשימוש בפעמים הבאות..].
–  האפליקציה תיפתח בעמוד הבית. בעמוד זה, למטה מימין, יש כפתור הגדרות. יש ללחוץ עליו ובדף שיפתח יש ללחוץ על meeting. בתחתית הדף הזה יש לכבות את מצב הנהיגה (הכפתור יהפוך מכחול ללבן).
–  משאירים את האפליקציה פתוחה, חוזרים ללינק הפגישה ולוחצים על הקישור לפגישה, וממלאים את הסיסמה.
–  האפליקציה תיפתח בחלון הפגישה, ואתם תידרשו לאשר את השימוש במיקרופון הטלפון (אנא שימו לב שיפתחו שתי אפשרויות ויש ללחוץ על האפשרות הראשונה – call via device audio) ואת השימוש בוידיאו. אנא אשרו אחרת לא תוכלו להשתמש באפליקציה.
–  זהו.. אתם בפנים. בתחתית המסך יש תפריט צף (ראו ההסבר בסעיף האחרון של השימוש במחשב) .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

חומרי עיון לאירוע זה

אודיו (0)
תמונות (0)

ספרייה ולימוד

מולטימדיה

The Spirit of Tibet (1995) Full Movie

צפה והקשב לעוד:

ספרים בהוצאת ידידי הדהרמה

"כיצד לראות את עצמך כפי שהנך באמת"

כבוד הדלאי לאמהּ ה-14  

בספרו "כיצד לראות את עצמך כפי שהנך באמת" מדריך אותנו כבוד הדלאי לאמה כיצד לראות את עצמנו כפי שאנו באמת, על מנת שנוכל להתחיל ליצור את העולם שבו נרצה לחיות. למידע נוסף ורכישה