המדריך לאורח חייו של הבודהיסטווה

קורס שבועי מקוון על התרגול הרוחני של דרך הבודהיסטווה עם הנזיר קארצון

  • תאריך: 12.07.2024   קורס זה מחזורי ומתקיים מדי יום שישי, החל מתאריך 22.09.2023
  • תאריך סיום: 25.10.2024
  • מורה: הנזיר קַארצוּן (יקי פלט)  
  • מקום: קורס מקוון / אינטרנטי
המפגשים עם הנזיר קארצון (יקי) יוצאים לפגרה של חודשיים. נעדכן ברגע שיקבע מועד המפגש הבא

'לו תודעת ההארה העילאית יקרת הערך

שטרם נולדה תיוולד;

לו זו שנולדה לא תתנוון

ותשגה עוד ועוד ".

אנו מזמינים אתכם להשתתף בסדרת מפגשים שעוסקים ב-״המדריך לנוהג הבודהיסטווה״ – טקסט שחיבר שנטידווה, חכם הודי שחי במאה השמינית לספירה.

״המדריך לנוהג הבודהיסטווה״ הוא טקסט קנוני של מסורת המהאיאנה שמתאר את דרכי הבודהיסטווה ששואפ.ת להגיע להארה שלמה עבור כל היצורים החיים. הטקסט שנכתב כפואמה מדגיש את חשיבות פיתוח החמלה, הכוונה האלטרואיסטית והחוכמה. שאנטידווה מעניק לנו שיעורים פרקטיים שמלמדים כיצד ניתן להפוך מצבים קשים ומאתגרים להזדמנויות להתפתחות רוחנית. הוא מראה דרכים להתמודדות עם יריבים בעזרת תרגול של סבלנות, טוב לב, דאגה לזולת ופיתוח תודעה ההארה. הוא מתווה עבורנו את הדרך לסילוק האנוכיות ונותן לנו השראה בתרגול הדרך להארה שמשלב נדיבות, מוסריות, סבלנות, להט בתרגול, ריכוז, חוכמה, אמפתיה ואהבה שלא תלויה בדבר שמתמקדים בטובת הזולת.

״המדריך לנוהג הבודהיסטווה״ מורכב מכ-770 בתים ומחולק לעשרה פרקים. את הטקסט ילמד הנזיר קארצון (יקי פלט) בסדרת מפגשים מקוונים שיערכו בימי שישי בשעה שתיים בצהריים באמצעות זום. במהלך המפגשים נקרא ביחד את הטקסט, נדון על משמעותו ונמדוט עליה ונעסוק באופן בו ניתן ליישמו בתרגול הרוחני האישי ובחיי היום-יום. הקורס אינו דורש מידע מוקדם ותוכנו הוא עצום. ניתן להצטרף למפגשים בכל נקודת זמן מאחר וכל פרק עוסק בתרגולים שונים ונקודות מבט מגוונות.

הקורס יתקיים בזום כל יום שישי החל מתאריך 22/9, בשעה 14:00. אין צורך בהרשמה מוקדמת.

שיעורים יתקיימו באמצעות אפליקציית הזום:

Join Zoom Meeting
https://us02web.zoom.us/j/87239197808

Meeting ID: 872 3919 7808
Passcode: 712183

אנא התחברו 10 דקות לפני תחילת השיעור כדי שנוכל להתחיל בזמן.

הנזיר קארצוּן (יקי פלט), חבר אהוב, מורה ומתרגל מסור, בעל ידע נרחב ויכולת מרשימה ללמד את נושאי הלימוד המורכבים באופן בהיר, מרתק, סדור ועטוף בהומור.

הנזיר קארצוּן תרגם ולימד שיעורים בפילוסופיה בודהיסטית במשך שנים רבות במכון צ'נרזיג ללימוד ותרגול בודהיזם טיבטי (Chenrezig Institute), המרכז הבודהיסטי הגדול ביותר בחצי הכדור הדרומי, לאחר שסיים בהצלחה את תוכנית הלימודים המתקדמת של המכון. שמו נכלל ברשימת המורים המורשים ללמד במרכזי FPMT ברחבי העולם.

פרטים נוספים על הנזיר קארצון ניתן לקרוא כאן.

ברוח המסורת הבודהיסטית, המורה, וכן הצוות המארגן פועלים בהתנדבות מלאה ואינם מקבלים כל שכר. גם ההשתתפות בקורס זה הינה על בסיס תרומה (דאנה) וללא ציון סכום מוגדר, כדי לאפשר לכל הרוצים להשתתף בקורס לעשות זאת בשמחה ולתרום כפי יכולתם ומתוך רצון ונדיבות הלב.
תרומותיכם, אותן ניתן לעשות בכל עת הן לפני השיעור והן לאחריו, מיועדות לכיסוי כל ההוצאות הארגוניות ולמתן דאנה כהוקרת תודה למורה.
All our activities are organized by volunteers and are offered without any price tag attached. Yet there are some costs to cover and for that we are asking for your donations.
All remaining donations after covering the costs will be offered to the precious teacher.

חומרי עיון לאירוע זה

אודיו (0)
תמונות (0)

ספרייה ולימוד

ספרים בהוצאת ידידי הדהרמה

"למלא את הלב בחמלה"

כבוד הדלאי לאמהּ ה-14  

ספרו של כבוד הדלאי לאמה - "למלא את הלב בחמלה", המראה לנו כיצד החמלה יכולה להיות מקור בלתי נדלה של אושר בחיינו. למידע נוסף ורכישה