האימון הבודהיסטי

חגיגת ה"אי עצמאות" – מפגש דהרמה

מפגש דהרמה בהנחיית גשה קלסנג וונגמו
חגיגת ה"אי עצמאות"
יום שלישי 26 בנובמבר, בקמפוס ברושים, תל אביב ,

18:30-20:30

בעולמנו המודרני אנחנו בדרך כלל מוקירים וחוגגים עצמאות. אנחנו רוצים להיות חלק ממדינה עצמאית, לחיות חיים עצמאיים. עם זאת, מנקודת מבט בודהיסטית אין משהו שיש לו קיום עצמאי, כי כל דבר תלוי באינספור דברים אחרים.

מושג בודהיסטי מרכזי וחשוב מאוד הוא הרעיון של "תלות הדדית", שלעתים קרובות מתייחסים אליו כ"התהוות תלויה".

התהוות תלויה מתארת את המצב של זיקת גומלין עמוקה בין כל מה שקיים. הכישלון שלנו להבין את המצב הזה במלואו מונח ביסודם של הרבה מבעיותינו ומקשיינו. התהוות תלויה אינה עיקרון מופשט; זהו רעיון מעשי מאוד, שהבנתו תשפיע ישירות על יכולתנו לחיות חיים בעלי משמעות.

במהלך השיחה, נעבור על שלוש הרמות של תלות ההדדית בהן עלינו להכיר כדי לפתח איכויות מנטליות שונות שיכולות לעזור לנו להתמודד עם האתגרים בחיינו. נדון באופן בו מודעות לשלוש הרמות יכולה להוביל אותנו לפתח אהבה וחמלה גדולות יותר לעצמנו ולאחרים; לעזור לנו להבין טוב יותר מי אנחנו ומדוע אנחנו חווים את הדברים כפי שאנחנו חווים אותם. בדיון יובאו גם דוגמאות של רעיונות אלה, שמבוססות על ממצאים מדעיים בני ימינו.

♣♣♣

להרשמה לחצו כאן

♣♣♣

ברוח המסורת הבודהיסטית, המורה, וכן הצוות המארגן פועלים בהתנדבות ואינם מקבלים כל שכר. גם ההשתתפות בקורס זה הינה על בסיס תרומה (דאנה).

תרומותיכם, שתיאספנה בתום הפעילות, מיועדות לכיסוי כל ההוצאות הארגוניות ולמתן דאנה כהוקרת תודה למורה.

♣♣♣

האירוע כלו מאורגן בשיתוף פעולה של בי"ס פסיכו-דהרמה בקמפוס ברושים, קבוצת בודהיזם בישראל, עמותת תובנה, מרכז גוף נפש ועמותת ידידי הדהרמה, המארחת את גשה קלסנג וונגמו בביקורה בישראל

חומרי עיון לאירוע זה

טקסטים (0)
וידאו (0)
אודיו (0)
תמונות (0)

ספרייה ולימוד

ספרים בהוצאת ידידי הדהרמה

"טיפוח הפוטנציאל האנושי"

ג'טסונמה טנזין פאלמו  

בספרה "טיפוח הפוטנציאל האנושי" (שש השלמויות) מעניקה לנו ג'טסונמה טנזין פאלמו מבט רחב על האימון הבודהיסטי מעבר לישיבה על הכרית. ספרה הינו תרגום הקורס שנתנה בישראל ב-2006. למידע נוסף ורכישה