פסיכולוגיה בודהיסטית

כיצד לראות את עצמך כפי שהנך באמת – How to see yourself as you really are

הקורס מתקיים בהמשך לקורס שהתקיים בשנה שעברה. הקורס ללא לינה.

באיזו תדירות אנחנו חושבים אודות "אני" או "שלי"? באיזו תדירות אנחנו חושבים "אני רוצה את זה" ו"אני צריך את זה"? אבל, האם אנחנו מקדישים בכלל זמן לבחון את ה"אני" שאנו מנסים לספק את כל גחמותיו? האם אנחנו בכלל מתבוננים פנימה כדי לבדוק האם באמת יש "אני" מוצק כמו זה שמופיע בירור כה רב לתודעתנו?

חיינו סובבים סביב התחושה של "אני" ו"שלי", תחושה שמחלחלת לכל פעולותינו. תחושה זו מביאה גם להתהוות התרכזות בעצמי, תחושת אי ביטחון, חרדות, פחדים, תיעוב עצמי, בדידות וכן הלאה. מכיוון שה"אני" כל כך מרכזי בחיינו, חובה עלינו לפתח הבנה של אופן קיומו – ומי אנו באמת.

הקורס הזה הוא החלק השני של תכנית דו-שנתית שמתבססת על אחד מהספרים הפופולריים ביותר של כבוד הדלאי לאמה, "איך לראות את עצמך כפי שהנך באמת". הספר משקף את החכמה העמוקה של המחבר, ניסיונו אישי, חמלתו העמוקה וחוש ההומור שלו. הספר מקיף ומרתק, ומוביל את הקוראים באמצעות ניתוח מעשי משכנע להבנה מהו העצמי, ותוך כדי כך מצביע על הסיבות לפיתוח אהבה וחמלה רבות יותר. בסוף כל פרק הדלאי לאמה מציג מדיטציה מונחית שמאפשרת לקוראים להפנים את ההבנה שהשיגו ברמה עמוקה יותר, חווייתית יותר.

במהלך הקורס נמשיך לדון איך אנחנו קיימים, איך התפיסה מוטעית של ה"אני" גורמת לאינספור בעיות וקשיים, ואיך הבנה נכונה של מי שאנו תאפשר לנו לכונן שלווה, סבלנות, אהבה, חמלה ואיכויות חיוביות נוספות. כל שיעור יילווה במדיטציות מודרכות כדי לתת למשתתפים הזדמנות לפתח תובנות עמוקות יותר של הנושא וללמוד איך לשלב את הבנתם בחיי היומיום.

ההסברים והמדיטציות אינם תלויים בשום נקודת מבט דתית או תרבותית. הם מהווים גישה כללית לחיים בהרמוניה וברווחה רבה יותר. הם מתאימים גם למשתתפים שלא לקחו חלק בקורס של שנה שעברה.

♦♦♦

גשה קלסנג וונגמו (Geshe Kelsang Wangmo) היא הנזירה הראשונה שקבלה את התואר גשה לאחר 17 שנות לימוד במכון לדיאלקטיקה בודהיסטית בדהרמסלה – ובכך פתחה דלת לנזירות נוספות לקבלת תואר זה.

גשה קלסנג וונגמו ידועה כמורה מבריקה שמציגה את הדברים המורכבים והקשים ביותר להבנה בצורה מאוד ברורה ונגישה, תוך שילוב מדיטציות המאפשרות את הבנת והטמעת הלימוד.

משנת 2004 היא מלמדת פילוסופיה בודהיסטית לסטודנטים המערביים החיים בדהרמסלה, עפ"י תוכנית הלימודים הנהוגה במכון לדיאלקטיקה בודהיסטית; היא מלמדת פילוסופיה בודהיסטית לתלמידי תוכנית הלימודים בחו"ל של אוניברסיטת אמורי (משנת 2006); ולתלמידי תוכנית הלימודים בחו"ל של אוניברסיטת מיאמי (משנת 2010). כמו כן היא מלמדת בטושיטה, מתרגמת ומתרגלת.

גשה קלסנג וונגמו ממשיכה להגיע וללמד בישראל כאורחת ידידי הדהרמה.

♦♦♦

הקורס יתקיים בשפה האנגלית

ניתן להשתתף גם ביום אחד בתנאי שמדובר מתחילת היום ועד סופו.

שעות הקורס:

שישי 09:00-17:30

שבת 09:00-17:30

נשמח להבאת כיבוד בריא לפינת קפה (עוגיות, פירות, אגוזים ושקדים וכו').

אנו מציעים להביא ארוחה אישית. לא תתקיים ארוחת משותפת.

♦♦♦

ברוח המסורת הבודהיסטית, המורה, וכן הצוות המארגן פועלים בהתנדבות מלאה ואינם מקבלים כל שכר. גם ההשתתפות בקורס זה הינה על בסיס תרומה (דאנה) וללא ציון סכום מוגדר, כדי לאפשר לכל הרוצים להשתתף בקורס לעשות זאת בשמחה – ולתרום כפי יכולתם ומתוך רצון ונדיבות הלב.

תרומותיכם, שתיאספנה בתום הפעילות, מיועדות לכיסוי כל ההוצאות הארגוניות ולמתן דאנה כהוקרת תודה למורה.

ההרשמה נסגרה

 

ברוח המסורת הבודהיסטית, המורה, וכן הצוות המארגן פועלים בהתנדבות מלאה ואינם מקבלים כל שכר. גם ההשתתפות בקורס זה הינה על בסיס תרומה (דאנה) וללא ציון סכום מוגדר, כדי לאפשר לכל הרוצים להשתתף בקורס לעשות זאת בשמחה ולתרום כפי יכולתם ומתוך רצון ונדיבות הלב.
תרומותיכם, אותן ניתן לעשות בכל עת הן לפני השיעור והן לאחריו, מיועדות לכיסוי כל ההוצאות הארגוניות ולמתן דאנה כהוקרת תודה למורה.
All our activities are organized by volunteers and are offered without any price tag attached. Yet there are some costs to cover and for that we are asking for your donations.
All remaining donations after covering the costs will be offered to the precious teacher.

חומרי עיון לאירוע זה

אודיו (0)
תמונות (0)

ספרייה ולימוד

ספרים בהוצאת ידידי הדהרמה

"למלא את הלב בחמלה"

כבוד הדלאי לאמהּ ה-14  

ספרו של כבוד הדלאי לאמה - "למלא את הלב בחמלה", המראה לנו כיצד החמלה יכולה להיות מקור בלתי נדלה של אושר בחיינו. למידע נוסף ורכישה