האימון הבודהיסטי

להיפרד מארבע ההיקשרויות עם הנזיר קארצון

כאשר סאצ'ן קונגה ניינגפו הגדול היה בן שתים עשרה הוא לקח על עצמו תרגול בן שישה חודשים של הבודהיסטווה מנג'ושרי. בחיזיון שעלה לו יום אחד הוא ראה את מנג'ושרי הנשגב מוקף אור זוהר ובוהק, צבעו כתום, יושב על כס של אבנים טובות, רגליו מונחות על הקרקע, ידיו במודרה (מחווה) של הסברת הדהרמה, בודהיסטווה בן לוויה מימינו ומשמאלו.
מנג'ושרי אמר לו:
"אם יש לך היקשרות לחיים האלה, אינך מתרגל רוח אמיתי;
אם יש לך היקשרות לסמסארה, אין לך את הנחישות להיחלץ;
אם יש לך היקשרות לאינטרס האישי שלך – אין לך בודהיצ'יטה;
אם יש אחיזה, אין לך את ההשקפה".
כאשר סאצ'ן קונגה ניינגפו בחן את האמת שבמילים הללו הוא הבין שהתרגול המלא של השלמויות כלול באימון התודעה בהיפרדות מארבע היקשרויות אלה; הוא השתכנע כליל בדהרמה כולה והבין אותה לעומקה.

*

ארבע שורות אלה מראות לנו את הצעדים שיש לעשות ממצב של אדם רגיל, שמעוניין רק באושר של החיים האלה, לאדם שמעוניין להשיג לידה יקרת ערך נוספת כבן אנוש, לאדם שמעוניין להשיג חירות, ולבסוף לאדם ששואף להשיג את מצב ההארה השלמה של בודהה. בקצרה, איך להפוך למתרגל דהרמה של מהאיאנה.

בקורס סוף שבוע זה נלמד ונמדוט על שורות אלה, כמו גם על ההנחיות של סאקיה פנדיטה ושל גֶ'צוּן דרַאקפָּה גיַאלצֶן כיצד "להיפרד מארבע ההיקשרויות". הקורס יתקיים בכפר מונאש בשישי-שבת 14-15/7.

לו"ז הקורס:

09:00 הגעה והרשמה
9:30 – 10:00 דברי פתיחה ומדיטציה
10:00 – 13:00 שיעור [כולל הפסקה]
13:00 – 14:00 ארוחת צהריים
14:00 – 14:45 קבוצות דיון
14:45 – 15:00 הפסקה
15:00 – 17:00 שיעור [כולל הפסקה]
17:00 – 17:30 שיחת סיכום ופירוק (שבת)

הנזיר קארצוּן (יקי פלט), חבר אהוב, מורה ומתרגל מסור, בעל ידע נרחב ויכולת מרשימה ללמד את נושאי הלימוד המורכבים באופן בהיר, מרתק, סדור ועטוף בהומור.

הנזיר קארצוּן תרגם ולימד שיעורים בפילוסופיה בודהיסטית במשך שנים רבות במכון צ'נרזיג ללימוד ותרגול בודהיזם טיבטי (Chenrezig Institute), המרכז הבודהיסטי הגדול ביותר בחצי הכדור הדרומי, לאחר שסיים בהצלחה את תוכנית הלימודים המתקדמת של המכון. שמו נכלל ברשימת המורים המורשים ללמד במרכזי FPMT ברחבי העולם.

פרטים נוספים על הנזיר קארצון ניתן לקרוא כאן.

ברוח המסורת הבודהיסטית, המורה ואף הצוות המארגן פועלים בהתנדבות מלאה ואינם מקבלים כל שכר. גם ההשתתפות במפגשים אלה הינה על בסיס תרומה (דאנה) וללא ציון סכום מוגדר, כדי לאפשר לכל הרוצים להשתתף לעשות זאת בשמחה – ולתרום כפי יכולתם ומתוך רצון ונדיבות הלב. תרומותיכם, אותן ניתן לעשות בכל עת הן לפני השיעור והן לאחריו, מיועדות לכיסוי ההוצאות הארגוניות ולמתן דאנה כהוקרת תודה למורה.

את התרומה ניתן לבצע באמצעות האתר המאובטח Paypal ע"י לחיצה על Create an Account ומילוי פרטי כרטיס האשראי. אם ברצונכם לקבל קבלה עבור הדאנה, אנא הקפידו בעת ביצוע התשלום בפייפאל לרשום את שמכם ואת הכתובת המלאה למשלוח.

כמו כן ניתן לעשות העברה בנקאית לזכות ידידי הדהרמה, בנק הפועלים סניף היצירה 459, חשבון 11197. אנא ציינו את מטרת ההעברה.

ברוח המסורת הבודהיסטית, המורה, וכן הצוות המארגן פועלים בהתנדבות מלאה ואינם מקבלים כל שכר. גם ההשתתפות בקורס זה הינה על בסיס תרומה (דאנה) וללא ציון סכום מוגדר, כדי לאפשר לכל הרוצים להשתתף בקורס לעשות זאת בשמחה ולתרום כפי יכולתם ומתוך רצון ונדיבות הלב.
תרומותיכם, אותן ניתן לעשות בכל עת הן לפני השיעור והן לאחריו, מיועדות לכיסוי כל ההוצאות הארגוניות ולמתן דאנה כהוקרת תודה למורה.
All our activities are organized by volunteers and are offered without any price tag attached. Yet there are some costs to cover and for that we are asking for your donations.
All remaining donations after covering the costs will be offered to the precious teacher.

חומרי עיון לאירוע זה

אודיו (0)
תמונות (0)

ספרייה ולימוד

ספרים בהוצאת ידידי הדהרמה

"כיצד לראות את עצמך כפי שהנך באמת"

כבוד הדלאי לאמהּ ה-14  

בספרו "כיצד לראות את עצמך כפי שהנך באמת" מדריך אותנו כבוד הדלאי לאמה כיצד לראות את עצמנו כפי שאנו באמת, על מנת שנוכל להתחיל ליצור את העולם שבו נרצה לחיות. למידע נוסף ורכישה