מדיטציה

"להישיר מבט לאמת" – קורס מבוא לבודהיזם בנושא ארבע אמיתות הנאצלים עם בעז עמיחי

  • תאריך: 21.06.2013
  • תאריך סיום: 22.06.2013
  • מורה: בעז עמיחי  
  • מקום: נווה שלום
אשנב לבודהיזם עם בעז עמיחי, ארבע האמיתות "להישיר מבט לאמת שלי". 21-22.6.2013 | שישי-שבת ללא לינה| 09:00-18:00 | נווה שלום – מרכז דומיה

21-22.6.2013 | שישי-שבת ללא לינה|  09:00-18:00 | נווה שלום – מרכז דומיה
במסגרת דהרמה בעברית – עמותת ידידי הדהרמה מזמינה תלמידים חדשים וותיקים לסוף שבוע של לימוד ומדיטציה בנושא "ארבע האמיתות", בהנחיית בעז עמיחי, בישוב נווה שלום (ליד צמת לטרון),  הסדנה תכלול שיחות, קריאה בטקסטים ותרגולי מדיטציה.  לקריאה נוספת על "ארבע האמיתות הנאצלים" כפי שנפגוש אותן בסדנא לחצו כאן>

במהלך הסדנה נבחן כמה מהעובדות הבסיסיות ביותר של חיינו: האם יש קושי ומצוקה בחיי? האם יש להם נפח משמעותי, או שולי וזניח לחלוטין? מדוע זה קורה לי? מי אשם בסבל שלי? ואולי השאלה החשובה מכל: האם יש מה לעשות בעניין? האם יש דרך להקל על חיי ולאפשר לי להנות מהחלקים היפים ועשירים בחיי בצורה מלאה יותר?

הסדנה מיועדת למי שטרם פגש את המסורת הבודהיסטית, או למי שרוצה ומוכן להתבונן שוב ביסודות המרכזיים של הדרך.
הקורס מיועד כקורס מבוא לתפיסת העולם ולתרגול הבודהיסטיים. עם זאת, הוא יכול בהחלט לשמש כהזדמנות טובה גם למתרגלים עם ניסיון שרוצים לגעת מחדש בבסיס (Back to Basics), ולבחון את הנחות היסוד שלהם ואת הנכונות שלהם להישיר מבט אל אמיתות כואבות ואופטימיות כאחד.

הערות: במהלך הסדנה נשמור על שתיקה לאורך רוב שעות המפגש, כדי לאפשר לנו התבוננות פנימה. עם זאת, פרקים בסדנה יוקדשו גם לשיתוף ולדיון.
מכיוון שהסדנה ממילא קצרה ביותר, אין אפשרות להגיע לחלק מהסדנה. אנחנו מבקשים מכל מי שמגיע להתחייב (בפני עצמו ובפנינו) להגיע לשני חלקי הסדנה, בשישי ובשבת. עזיבה באמצע פוגעת מאד באלו הנשארים, ויש לה פוטנציאל לפגוע גם בעצמנו. נהוג לדמות עזיבה כזו ליציאה באמצע ניתוח לב, כי "פתאום הבנתי שזה לא מתאים לי!".

ארוחות: אנו מזמינים את כל המשתתפים להביא עימם אוכל צמחוני לארוחת צהריים משותפת (הן לשישי והן לשבת). במקום יש מקרר בו ניתן לאחסן את הדברים. אפשרויות החימום מוגבלות מאד. אתם מוזמנים להביא גם כיבוד קל להפסקות התה והקפה.

תשלום: כמו כל הפעילויות שעורכת עמותת ידידי הדהרמה, הסדנה ניתנת בדאנה, על בסיס רוחב הלב, ללא מחיר נקוב מראש. בסיום הסדנה תינתן הזדמנות לכל אחד מהמשתתפים להביע את הערכתו ותמיכתו על ידי מתן תרומה כספית. התרומה תשמש לכיסוי העלויות השונות (כגון הוצאות הפעילות) ויתרתה תימסר לידי בעז עמיחי, מנחה הסדנה.

ברוח המסורת הבודהיסטית, המורה, וכן הצוות המארגן פועלים בהתנדבות מלאה ואינם מקבלים כל שכר. גם ההשתתפות בקורס זה הינה על בסיס תרומה (דאנה) וללא ציון סכום מוגדר, כדי לאפשר לכל הרוצים להשתתף בקורס לעשות זאת בשמחה ולתרום כפי יכולתם ומתוך רצון ונדיבות הלב.
תרומותיכם, אותן ניתן לעשות בכל עת הן לפני השיעור והן לאחריו, מיועדות לכיסוי כל ההוצאות הארגוניות ולמתן דאנה כהוקרת תודה למורה.
All our activities are organized by volunteers and are offered without any price tag attached. Yet there are some costs to cover and for that we are asking for your donations.
All remaining donations after covering the costs will be offered to the precious teacher.

חומרי עיון לאירוע זה

וידאו (0)
אודיו (0)
תמונות (0)

ספרייה ולימוד

ספרים בהוצאת ידידי הדהרמה

"להגיע להארה"

כבוד הדלאי לאמהּ ה-14  

"להגיע להארה" הוא ספר חשוב ומהותי בו פורש בפנינו הדלאי לאמה, בדרך בהירה ומעשית, את שלבי התרגול הרוחני בדרך להשגת מצב ההארה שלמה, מצב תודעה שהוא הרמה הגבוהה ביותר של ההתפתחות הרוחנית. למידע נוסף ורכישה