טַנְטְרָה

מבוא לתרגול ניוּנג-נֶה, התרגול המיוחד של צ'נרזיג

תרגול ניוּנג-נֶה הוא הדרך היעילה ביותר, המהירה ביותר, אבל גם הקשה ביותר, לטהר קרמה שלילית וליצור פוטנציאל חיובי גדול כדי להתקדם בדרך להארה.

מחזור אחד של ניוּנג-נֶה כולל 7 פרקי תרגול במשך יומיים וחצי.

ביום השני, העיקרי, לא שותים, לא אוכלים ולא מדברים; עושים הרבה השתחוויות, דקלומים וויזואליזציות של צ'נרזיג, הבודהה של החמלה.

התוצאה המיידית תהיה: טיהור לידות במצבי קיום נחותים; פיתוח חמלה לכל בעלי התודעה שאינם יכולים להשיג את צרכיהם הבסיסיים באמצעות החוויה של רעב, צמא ועייפות שתחוו; ושכנוע עמוק יותר שאנחנו בשום פנים ואופן לא רוצים להיוולד במצבי קיום נחותים.

התוצאה בטווח הארוך תהיה הארה.

במשך השבת נדון בסיבה לכך שאנו לוקחים על עצמנו ברצון תרגול קשה כזה שכרוך בסבל רב.

כדי לטעום מטעם הסאדהנא עצמה נתרגל תרגול קצר של צ'נרזיג. וכמובן, בשבת הזו אפשר לאכול ולשתות ככל שתרצו.

אני לוסנג  – מורה מרתקת, סוחפת ומעמיקה המלווה את עמותת ידידי הדהרמה שנים רבות מאוד. אני לוסנג מעבירה את נושאי הלימוד בצורה אישית, נגישה ומסקרנת ויוצרת קשר בלתי אמצעי עם תלמידיה הרבים – וביקורה הקבוע בישראל הוא אחד מעמודי התווך של ידידי הדהרמה.

לוח הזמנים:

9:00 הגעה

9:15 שיחת פתיחה

9:30 מדיטציה של קשיבות (מיינדפולנס)

10:00 הפסקת תה

10:15-12:15 הסבר מדוע אנו לוקחים על עצמנו לעשות את הדברים הקשים הללו

12:15-13:30 ארוחת צהריים

13:30-14:30 היכרות עם הסאדהנא

14:30-15:00 שיחת סיכום, דאנה והפסקת תה

15:00-16:00 תרגול גרסה קצרה של הסאדהנא של צ'נרזיג

ברוח המסורת הבודהיסטית, המורה ואף הצוות המארגן פועלים בהתנדבות מלאה ואינם מקבלים כל שכר. גם ההשתתפות במפגשים אלה הינה על בסיס תרומה (דאנה) וללא ציון סכום מוגדר, כדי לאפשר לכל הרוצים להשתתף לעשות זאת בשמחה – ולתרום כפי יכולתם ומתוך רצון ונדיבות הלב. תרומותיכם, אותן ניתן לעשות בכל עת הן לפני השיעור והן לאחריו, מיועדות לכיסוי ההוצאות הארגוניות ולמתן דאנה כהוקרת תודה למורה.

את התרומה ניתן לבצע באמצעות האתר המאובטח Paypal ע"י לחיצה על Create an Account ומילוי פרטי כרטיס האשראי (בהרשמה חד-פעמית המידע אינו נשמר בשרתי Paypal). אם ברצונכם לקבל קבלה עבור הדאנה, אנא הקפידו בעת ביצוע התשלום בפייפאל לרשום את שמכם ואת הכתובת המלאה למשלוח.

All our activities are organized by volunteers and are offered without any price tag attached. Yet we wish to give a generous Dana to our teacher and also there are some costs to be covered. For that we ask for your donations. After covering the costs all remaining donation will be offered to the precious teacher.
For donating using paypal please press on the button below:

כמו כן ניתן לעשות העברה בנקאית לזכות ידידי הדהרמה, בנק הפועלים סניף היצירה 459, חשבון 11197.

You can also transfer money to:
Dharma Friends of Israel
Bank HaPoalim, branch 459, account number 11197
Swift code: POALILIT
IBAN  IL450124590000000011197

לחץ להרשמה

חומרי עיון לאירוע זה

וידאו (0)
אודיו (0)
תמונות (0)

ספרייה ולימוד

ספרים בהוצאת ידידי הדהרמה

"למלא את הלב בחמלה"

כבוד הדלאי לאמהּ ה-14  

ספרו של כבוד הדלאי לאמה - "למלא את הלב בחמלה", המראה לנו כיצד החמלה יכולה להיות מקור בלתי נדלה של אושר בחיינו. למידע נוסף ורכישה