מדיטציה

יסודות מדיטציית הקְשִיבוּת (מיינדפולנס) וחיי הבודהה

  • תאריך: 29.08.2017
  • תאריך סיום: 2.09.2017
  • מורה: גלן סוונסון  
  • מקום: קיבוץ יחיעם, גליל מערבי
הקורס במסגרת מסלול "בודהיזם אלף ועד תו" היוצא לדרך זו הפעם השנייה

אנא שימו לב שחל שינוי במועד הקורס! המועד המעודכן – בראש העמוד.

במהלך קורס זה של חמישה ימים, נתחיל בדיון על חיי הבודהה, שאף כי היה נסיך הוא לא מצא סיפוק בחיי נהנתנות ולכן יצא למסע רוחני לחיפוש האמת; כיצד לאחר שש שנים בהן התנסה בחיי סגפנות, ההיפך הגמור מחיי הנהנתנות שחווה בארמון, הוא מצא את דרך האמצע. נדון באמיתות אותן הוא גילה וכיצד התחיל ללמד אותן לאחרים כדרך לשחרור מסבל.

לאחר מכן נציג ונתרגל את שני תרגולי הליבה הנחוצים להשגת שחרור זה.

התרגול ראשון הינו טיפוח קְשִיבוּת (מיינדפולנס), או בפשטות תודעה רגועה, בהירה וממוקדת, והתרגול השני הוא שימוש באותה מודעות קשובה כדי לזכות בתובנות לגבי טבע המציאות ועל ידי כך להתגבר על גורמי השורש של הסבל ולהגיע לשחרור. לרוב שני תרגולים אלה מכונים "שמטהה" ו"ויפאסנה".

הקורס יפתח את המחזור השני של התכנית הרב שנתית "בודהיזם מאלף ועד תו".

ככזה, הוא נותן בסיס מעשי לתרגול קשיבות (מיינדפולנס) ושמטהה אותם נתרגל לאורך שנות התכנית, ומהם נגיע לחקר נושאי הלימוד השונים.

במקביל ליצירת הבסיס נלמד ונתרגל על חיי הבודהה הנחשף אל סוגי סבל השונים, הבנתו המעמיקה שכמו לכל תופעה גם לסבל יש מקור, וכי בראייה נכונה של המציאות ניתן להכחידו.

התכנית פתוחה לכל מתעניין הרוצה להעצים את תרגולו האישי באמצעות לימוד מסודר ומובנה של כל שלבי הדרך, המשולב עם הטמעת הנלמד באמצעות מדיטציות.

לנוחותכם, אנא עיינו טרם הגעתכם לקורס בקובץ שלבי מדיטציית שמטהה.

ניתן להרשם לתכנית בקישור – כאן.

ההרשמה לתכנית אינה מייתרת את ההרשמה לכל קורס בו תרצו להשתתף, כמו גם לקורס זה. להרשמה לקורס אנא רדו לתחתית העמוד ולחצו על הרשמה.

♦♦♦

הקורס יתקיים בשפה האנגלית

המשתתפים יתבקשו להיות נוכחים בכל משך הזמן של הקורס ובכל הפעילויות שיתקיימו במהלכו.

מכשירי הטלפון, מחשבים וכד' יימסרו למשמרת בתחילת הקורס.

הקורס יתקיים בשתיקה מלאה.

נשמח לכיבוד לפינת קפה (פירות,עוגיות וכו').

להסבר מפורט על מהלך הקורסים, כללי התנהגות, מה להביא ועוד – תוכלו לקרוא כאן.

♦♦♦

גלן סוונסון, בוגר תוכנית המאסטר בת שבע השנים של לימודים מתקדמים של בודהיזם במכון לאמה צונגקהאפה אשר בפומאיה, איטליה.

מלמד ומנחה ריטריטים של מדיטציה בהודו, אירופה, צפון אמריקה ואוסטרליה, בסגנון לימוד בהיר המבליט את המיזוג בין ההשקפה הפילוסופית, המדיטציה וההתנהגות בחיי היומיום.

בין השאר גלן מעביר קורסים למתחילים וקורסים למתקדמים במרכז טושיטה שבדהרמסלה.

לשמחתנו גלן סוונסון נאות להוביל את המחזור השני של התכנית הרב שנתית "בודהיזם מאלף ועד תו", והוא יפתח אותה בקורס ייחודי זה.

♦♦♦

ברוח המסורת הבודהיסטית, המורה, וכן הצוות המארגן פועלים בהתנדבות מלאה ואינם מקבלים כל שכר. גם ההשתתפות בקורס זה הינה על בסיס תרומה (דאנה) וללא ציון סכום מוגדר, כדי לאפשר לכל הרוצים להשתתף בקורס לעשות זאת בשמחה – ולתרום כפי יכולתם ומתוך רצון ונדיבות הלב.

תרומותיכם, שתיאספנה בתום הפעילות, מיועדות לכיסוי כל ההוצאות הארגוניות ולמתן דאנה כהוקרת תודה למורה.

♦♦♦

ההרשמה סגורה

צילום:משה בראל

ברוח המסורת הבודהיסטית, המורה, וכן הצוות המארגן פועלים בהתנדבות מלאה ואינם מקבלים כל שכר. גם ההשתתפות בקורס זה הינה על בסיס תרומה (דאנה) וללא ציון סכום מוגדר, כדי לאפשר לכל הרוצים להשתתף בקורס לעשות זאת בשמחה ולתרום כפי יכולתם ומתוך רצון ונדיבות הלב.
תרומותיכם, אותן ניתן לעשות בכל עת הן לפני השיעור והן לאחריו, מיועדות לכיסוי כל ההוצאות הארגוניות ולמתן דאנה כהוקרת תודה למורה.
All our activities are organized by volunteers and are offered without any price tag attached. Yet there are some costs to cover and for that we are asking for your donations.
All remaining donations after covering the costs will be offered to the precious teacher.

חומרי עיון לאירוע זה

אודיו (0)
תמונות (0)

ספרייה ולימוד

ספרים בהוצאת ידידי הדהרמה

"כיצד לראות את עצמך כפי שהנך באמת"

כבוד הדלאי לאמהּ ה-14  

בספרו "כיצד לראות את עצמך כפי שהנך באמת" מדריך אותנו כבוד הדלאי לאמה כיצד לראות את עצמנו כפי שאנו באמת, על מנת שנוכל להתחיל ליצור את העולם שבו נרצה לחיות. למידע נוסף ורכישה