פילוסופיה בודהיסטית

מנורת הדרך – עקרונות הבודהיזם הטיבטי

מנורת הדרך-עקרונות הבודהיזם הטיבטי, עלפי ספרו של אטישה- Lamp for the Path to Enlightenment.

10-12 בפברואר (מיום חמישי עד שבת)|  הרשמה ביום חמישי בבוקר בשעות 8:00 עד 9:45. הקורס מתחיל בשעה 10:00|נווה שלום.

הערה:
מי שייאלץ לאחר מתבקש להודיע מראש למירי (מנהלת הקורס) , עד יום רביעי בבוקר. מי שרוצה להקדים ולהגיע ביום רביעי בערב (ללינה, ללא ארוחות), מתבקש, אף הוא, להודיע על כך מראש למירי.

מהלך הקורס:
הקורס מתנהל באווירה חברית ונעימה. עם זאת, אנו שומרים על כמה כללים בסיסיים:

בתחילת הקורס נבקש מכולם למסור את מכשירי הטלפון הניידים, וכן ספרים שאינם ספרי דהרמה, ווקמנים וכו'. לפיכך עדיף שלא להביא כלל ציוד זה. כמו כן נאסוף ארנקים ומפתחות רכב לשמירה עד סוף הקורס.

עישון – במהלך הקורס נבקש מכל המשתתפים להימנע כליל מעישון. מי שחש שאינו יכול לעמוד בכך יפנה אל מנהלת הקורס בתחילת הקורס ויקבע עמה מה לעשות. כלל זה חל בתוך החדרים ומחוצה להם כאחד.

לפי המסורת הבודהיסטית, נשמור על חמשת הכללים הבסיסיים: לא להרוג, לא לגנוב, לא לשקר, להימנע ממגע מיני, ולהימנע משימוש בסמים כלשהם (לרבות אלכוהול וניקוטין).

הקורס יתקיים בשתיקה חלקית לפי הוראות המורה. הצלחת התרגול של הקבוצה כולה תלויה בשמירה של כל אחד מהמשתתפים על כללי המשמעת.

קשר עם הבית – השתיקה כוללת הימנעות מקשר עם החוץ (בית, עבודה וכו'), ולכן עדיף לסדר עניינים מראש למשך תקופת הקורס. אם בכל זאת יש צורך בקשר, הוא ייעשה דרכנו. ניתן להשאיר את מספר הדהרמפון – 4710445-052, כמספר חירום. אם נקבל הודעה דחופה, נודיע לכם מיד.

הישארות בקורס – התלמידים הבאים לקורס מתבקשים להישאר בו עד סופו. כל עזיבה מוקדמת, מכל סיבה, פוגעת בתלמידים האחרים ובאווירת הקורס.

תנאים – בחדרים יהיו 5-4 אנשים. הארוחות יהיו צמחוניות ופשוטות, ויבושלו בידי מתנדבים.

אולם המדיטציה נמצא במרחק של 2 דקות הליכה מהחדרים.

מה להביא – כריות מדיטציה על פי הצורך, ובגדים נוחים. כדאי להצטייד בלבוש חם ובמטרייה.

אין צורך להביא מצעים או מגבות. למעוניינים בתרגום סימולטני לעברית: חובה להביא רדיו FM עם אוזניות, וכן סוללות להחלפה. תרגום יתקיים במידה ותהיה דרישה.

ביטול ואישור סופי של ההרשמה – לאחר קבלת מכתב אישור זה, אנו מבקשים מכם לאשר סופית את השתתפותכם בדוא"ל. אלה אשר נבצר מהם ברגע האחרון להגיע – אנא הודיעונו בדוא"ל עד יום שלישי, ולאחר מכן רק טלפונית לדהרמפון 4710445-052, כדי שנוכל להתארגן כראוי מבחינת הזמנת חדרים וקניית מזון.

מי שלא יאשר את השתתפותו עד שבוע לפני פתיחת הקורס עלול להימצא מחוץ לרשימת המשתתפים. מי שלא יבטל את השתתפותו עלול למנוע השתתפות של מישהו אחר. אנא עזרו לנו להתעדכן.

ברוח המסורת הבודהיסטית, פועלים המורה והצוות המארגן בהתנדבות, ואינם מקבלים כל שכר. ההשתתפות בכל הפעילויות הינה על בסיס נדיבות ותרומה – "דאנה". תרומותיכם, שייאספו בתום הפעילות, מיועדות לכיסוי כל ההוצאות הארגוניות ולהבאת המורה. נוכל להגשים את מגוון הפעילויות הנוכחי ולהרחיב אותן בעתיד בהתאם לנדיבות לבכם, המשתתפים.

איך מגיעים לנווה שלום

מצ"ב מפה והוראות. לוח טרמפים יתפרסם בפורום באתר שלנו www.dharma.org.il כמה ימים לפני תחילת הקורס. כדי להגיע לפורום יש לבחור "קהילה" בתפריט ואז "פורום".

נוסעים על כביש מס' 1 לכיוון ירושלים אם מגיעים מתל אביב או לכיוון ת"א אם מגיעים מירושלים, ובצומת לטרון פונים מערבה לכיוון באר שבע (כביש מספר 3). אחרי כמה מאות מטרים עוברים צומת מרומזרת וממשיכים בה ישר. לאחר כק"מ וחצי יש שלט שמצביע על ירידה ימינה לכיוון נוה שלום. אחרי שפונים ימינה, פונים שמאלה מתחת לכביש ונוסעים בעלייה שמובילה עד לנוה שלום.

 

 

 

בתקווה שיהיה לכולנו קורס מהנה ופורה,

הצוות המארגן

חומרי עיון לאירוע זה

טקסטים (0)
וידאו (0)
אודיו (0)
תמונות (0)

ספרייה ולימוד

מולטימדיה

המסע אל לב החוכמה

צפה והקשב לעוד:

ספרים בהוצאת ידידי הדהרמה

"מעבר לדת"

כבוד הדלאי לאמהּ ה-14  

כבוד הדלאי לאמה פורש בספרו תוכנית פורצת דרך הפונה גם אל מיליוני האנשים שאינם רואים בעצמם חלק משום מסורת דתית אך עדיין כמהים לחיים שיש בהם סיפוק רוחני ועשייה למען עולם טוב יותר. למידע נוסף ורכישה