טַנְטְרָה

קורס וטקס חניכה של בודהא אמיטבהה

  • תאריך: 11.06.2010
  • תאריך סיום: 12.06.2010
  • מורה: אייאנג רינפוצ'ה  
  • מקום: כפר מונאש, מרכז טל הדר
אמיטבה (Amitābha), בודהה רב עוצמה, חסד וחמלה, היושב בארץ שלווה וטובה. אמיטאבה מזמין את כולנו להיוולד בגלגולנו הבא בארצו הטהורה, בה ייוולד כל מי שישנן את שמו בהתכוונות כנה ובמחשבה ממוקדת' ודרכו לבודהיות תהיה נטולת מכשולים כליל. הבודהה אמיטבהה קשור גם לתרגולים של הפֹּה-וָוה (התרגול של שיגור התודעה בעת המוות).
11-12.6.2010 קורס של יומיים, ללא לינה| יום שישי בין השעות 15:30-18:30, יום שבת בין השעות 10:00 עד 18:00 | מושב כפר מונאש, בתוך מרכז טל הדר

על פי הסוּקְהָאוַטִיוְיוּהָא סוטרה (הסוטרה הגדולה על החיים הנצחיים), היה הבודהה אֵמִיטַבְּהָא (שפירושו "האור הנצחי"), מלך שנטש את כסאו וממלכתו לאחר ששמע את דרשותיו של הבודהה לוֹקֶשְוַרָהרָאגָ'ה והפך לנזיר בשם דְהָארְמָהקָארָה (אוצר הדהארמה). שמו הנוסף הוא אַמִיטָאיוּס (שפירושו "החיים הנצחיים").

לבודהה אמיטבהה יש שני עוזרים: הבודהיסטווה הגדול אָוַלוֹקִיטֶשְוַרָה והבודהיסטווה הגדול מָהַסְטָאמַפְּרָאפְּטָה, או כפי שמסורות הוַגְ’רָהיָאנַה הטיבטיות קוראות לו, הבודהיסטווה וַגְ’רָהפָּאנִי.

על פי מסורת זו, מסורת הוַגְ’רָהיָאנַה, הבודהה אמיטבהא הוא אחד מהבודהות של המדיטציה וראש משפחת הלוטוס, אחת מבין חמש משפחות הבודהה.

 

ברוח המסורת הבודהיסטית, המורה, וכן הצוות המארגן פועלים בהתנדבות מלאה ואינם מקבלים כל שכר. גם ההשתתפות בקורס זה הינה על בסיס תרומה (דאנה) וללא ציון סכום מוגדר, כדי לאפשר לכל הרוצים להשתתף בקורס לעשות זאת בשמחה ולתרום כפי יכולתם ומתוך רצון ונדיבות הלב.
תרומותיכם, אותן ניתן לעשות בכל עת הן לפני השיעור והן לאחריו, מיועדות לכיסוי כל ההוצאות הארגוניות ולמתן דאנה כהוקרת תודה למורה.
All our activities are organized by volunteers and are offered without any price tag attached. Yet there are some costs to cover and for that we are asking for your donations.
All remaining donations after covering the costs will be offered to the precious teacher.

חומרי עיון לאירוע זה

אודיו (0)
תמונות (0)

ספרייה ולימוד

ספרים בהוצאת ידידי הדהרמה

"להגיע להארה"

כבוד הדלאי לאמהּ ה-14  

"להגיע להארה" הוא ספר חשוב ומהותי בו פורש בפנינו הדלאי לאמה, בדרך בהירה ומעשית, את שלבי התרגול הרוחני בדרך להשגת מצב ההארה שלמה, מצב תודעה שהוא הרמה הגבוהה ביותר של ההתפתחות הרוחנית. למידע נוסף ורכישה