טַנְטְרָה

קורס וטקס חניכה של בודהא אמיטבהה

  • תאריך: 11.06.2010
  • תאריך סיום: 12.06.2010
  • מורה: אייאנג רינפוצ'ה  
  • מקום: כפר מונאש, מרכז טל הדר
אמיטבה (Amitābha), בודהה רב עוצמה, חסד וחמלה, היושב בארץ שלווה וטובה. אמיטאבה מזמין את כולנו להיוולד בגלגולנו הבא בארצו הטהורה, בה ייוולד כל מי שישנן את שמו בהתכוונות כנה ובמחשבה ממוקדת' ודרכו לבודהיות תהיה נטולת מכשולים כליל. הבודהה אמיטבהה קשור גם לתרגולים של הפֹּה-וָוה (התרגול של שיגור התודעה בעת המוות).
11-12.6.2010 קורס של יומיים, ללא לינה| יום שישי בין השעות 15:30-18:30, יום שבת בין השעות 10:00 עד 18:00 | מושב כפר מונאש, בתוך מרכז טל הדר

על פי הסוּקְהָאוַטִיוְיוּהָא סוטרה (הסוטרה הגדולה על החיים הנצחיים), היה הבודהה אֵמִיטַבְּהָא (שפירושו "האור הנצחי"), מלך שנטש את כסאו וממלכתו לאחר ששמע את דרשותיו של הבודהה לוֹקֶשְוַרָהרָאגָ'ה והפך לנזיר בשם דְהָארְמָהקָארָה (אוצר הדהארמה). שמו הנוסף הוא אַמִיטָאיוּס (שפירושו "החיים הנצחיים").

לבודהה אמיטבהה יש שני עוזרים: הבודהיסטווה הגדול אָוַלוֹקִיטֶשְוַרָה והבודהיסטווה הגדול מָהַסְטָאמַפְּרָאפְּטָה, או כפי שמסורות הוַגְ’רָהיָאנַה הטיבטיות קוראות לו, הבודהיסטווה וַגְ’רָהפָּאנִי.

על פי מסורת זו, מסורת הוַגְ’רָהיָאנַה, הבודהה אמיטבהא הוא אחד מהבודהות של המדיטציה וראש משפחת הלוטוס, אחת מבין חמש משפחות הבודהה.

 

חומרי עיון לאירוע זה

אודיו (0)
תמונות (0)

ספרייה ולימוד

מולטימדיה

The Life Of The Buddha - Full BBC Documentary

צפה והקשב לעוד:

ספרים בהוצאת ידידי הדהרמה

"למלא את הלב בחמלה"

כבוד הדלאי לאמהּ ה-14  

ספרו של כבוד הדלאי לאמה - "למלא את הלב בחמלה", המראה לנו כיצד החמלה יכולה להיות מקור בלתי נדלה של אושר בחיינו. למידע נוסף ורכישה