פילוסופיה בודהיסטית

מהו הבודהה עבורך? – What is a Buddha?

עם גשה קלסנג וונגמו והנזירה ריטה, במסגרת התוכנית "בודהיזם מאלף ועד תו" 1-3.12.2011 | בשעה 16:00 הרשמה והתכנסות | קיבוץ תובל

כולנו שמענו על בודהה שאקיאמוני, ולכולנו רמה כזאת או אחרת של התעניינות ומשיכה לתורתו. אנחנו באים לשמוע את מה שלימד, מתעניינים בדרכים שהציע לפתרון בעיות שונות שאנו נתקלים בהן בחיינו ומקבלים רבים מהעקרונות שהציג בפנינו.

אך מה פירושו של השם "בודהה" עבורנו? האם אנו יודעים בעצם מהו בודהה? מהם ארבעת גופי הבודהה? מהו טבע הבודהה? כיצד נוכל להתמיר את טבע הבודהה ולהיות לבודהה בעצמנו, להשיג את גופי הבודהה? מהם הבודהה, הדהרמה והסנגהה הפנימיים שלנו?

בקורס הזה תגיש לנו גשה קלסנג וונגמו הסברים ממצים על מהות הבודהה. אני ריטה-לה תעזור לנו להבין את הדברים ולהפנימם באמצעות מדיטציות.

הקורס מיועד לנרשמים שיש להם היכרות עם החומר שהועבר במסגרת התוכנית "בודהיזם מאלף עד תו", בין אם בהשתתפות בקורסי התוכנית ובין אם בהשלמת החומר באמצעות שמיעת ההקלטות ובתרגול הנלמד, וכן שמתרגלים מידי יום כעשרים דקות לפחות את מדיטציית נתינת הדעת לגוף עפ"י הנחיות הנזיר שון. ראה הנחיות למדיטציה של התוכנית "בודהיזם מאלף ועד תו".

הקורס ייערך בשתיקה מלאה

חומרי עיון לאירוע זה

ספרייה ולימוד

ספרים בהוצאת ידידי הדהרמה

"טיפוח הפוטנציאל האנושי"

ג'טסונמה טנזין פאלמו  

בספרה "טיפוח הפוטנציאל האנושי" (שש השלמויות) מעניקה לנו ג'טסונמה טנזין פאלמו מבט רחב על האימון הבודהיסטי מעבר לישיבה על הכרית. ספרה הינו תרגום הקורס שנתנה בישראל ב-2006. למידע נוסף ורכישה