מדיטציה

שבת דהרמה – מצבי הבארדו ופואה

בארדו הוא מעבר, כמו פער שבין לבין…. על פי הבודהיזם הטיבטי ניתן לחלק את החיים והמוות בחלוקות של 6 או 4 בארדו, מצבי מעבר, מצבי קיום תודעתי.
בחלוקה לשישה מצבי בארדו מתיחסים למצבים הבאים: הבארדו של החיים, הבארדו של המיתה, הבארדו של דהרמטה, הבארדו של ההתהוות, הבארדו של המדיטציה והבארדו של החלימה.

במסגרת הקורס "מול פני המוות" יסביר לאמה פלג'ור על מצבי הבארדו – מצבי מעבר שונים לאורך החיים, המוות ומה שביניהם.
כמו כן יסביר את תרגול ה"פואה" :
מכיון שהמוות הוא מעבר חשוב, זמן שבו יקבעו הגוף ומדור הקיום הבאים שלנו , במשך חיינו בגוף האדם יקר הערך אנו מתרגלים על מנת שנגיע מוכנים לשלב משמעותי זה. אחד התרגולים הם תרגול הפואה, שמטרתו להעביר את התודעה בזמן המוות למקום בו נוכל להמשיך ללמוד ולתרגל בקרבת בודהה אמיטבהה או וג'רה דארה.

+++

לאמה פלג'ור, מורה ומתרגל צנוע, נולד בשנת 1948 בכפר קארדאנג (Kardang) שבלהול (Lahoul), אזור בודהיסטי בצפון הודו, בו נמצאת בין השאר המערה שבה תרגלה טנזין פאלמו.

בשנת 1983 השתתף לבקשת הוד קדושתו הדלאי לאמה במחקר אודות מדיטציות שונות המתורגלות בבודהיזם הטיבטי, שנערך ע"י רופאים ומדענים מערביים. חלקו היה בתרגול Tummo.

בעשרים  השנים האחרונות, הוא מכהן כמורה הראשי (Head Lama) במנזר קארדאנג (השייך לזרם הדרקופה קאגיו) כמורם של  הנזירים והנזירות המתגוררים במנזר זה, שהינו המנזר העתיק והפעיל ביותר בלהול.

+++

ההרשמה תחל בשעה 9:00, והיום יסתיים בשעה 16:00.

השבת תתקיים בשפה הטיבטית עם תרגום לעברית ע"י חברנו ירון בהיר.

נשמח לכיבוד לפינת הקפה (פירות, עוגיות וכו') ומנה טבעונית לארוחת צהריים משותפת

ברוח המסורת הבודהיסטית, המורה, וכן הצוות המארגן פועלים בהתנדבות מלאה ואינם מקבלים כל שכר. גם ההשתתפות בקורס זה הינה על בסיס תרומה (דאנה) וללא ציון סכום מוגדר, כדי לאפשר לכל הרוצים להשתתף בקורס לעשות זאת בשמחה – ולתרום כפי יכולתם ומתוך רצון ונדיבות הלב.

תרומותיכם, שתיאספנה בתום הפעילות, מיועדות לכיסוי כל ההוצאות הארגוניות ולמתן דאנה כהוקרת תודה למורה.

 

 

חומרי עיון לאירוע זה

טקסטים (0)
וידאו (0)
אודיו (0)
תמונות (0)

ספרייה ולימוד

ספרים בהוצאת ידידי הדהרמה

"למלא את הלב בחמלה"

כבוד הדלאי לאמהּ ה-14  

ספרו של כבוד הדלאי לאמה - "למלא את הלב בחמלה", המראה לנו כיצד החמלה יכולה להיות מקור בלתי נדלה של אושר בחיינו. למידע נוסף ורכישה