מדיטציה

"הסדרה" – מפגשי שבת מדיטציה

  • תאריך: 19.03.2016
  • תאריך סיום: 26.12.2016
  • מורה: מנחה:זאב מגידוביץ  
  • מקום: מדיטיישן פקטורי - משכית 27 הרצליה
סדרת מפגשים בנושא עקרונות המדיטציה

המילה "מדיטציה"  לרב מעוררת אסוציאציה של תנוחת ישיבה מסויימת, עיניים עצומות לרווחה, מלמול מנטרה סודית כלשהי – ותחושת שלווה עילאית…

האמנם כך ? האם רק נשב במדיטציה וכבמטה קסם הכל יבוא על מקומו  ?

 ♣♣♣

נדמיין כוס נוזלים צלולה ונקייה דרכה משתקף כל עולמנו – ואט אט היא מוכתמת בכתמים עכורים ושצף מים רוגשים ומתערבלים, המעכירים ומפרים את הצלילות והשלווה הבראשיתיים שהיו. כך גם תודעתנו, היוצרת את המציאות בה אנחנו חיים – ראשיתה ואחריתה צלולים ושקופים, אך הרגלינו ותפיסותינו השגויות מעכירות אותה ומביאים אותנו לתחושות ולפעולות היוצרות תוצאות המעכירות את אושרנו ושלוותינו – וחוזר חלילה.

בטיבטית משמעות המילה "מדיטציה" היא להתוודע, להתרגל.

להתרגל למה, לשם מה וכיצד נוכל לסלק את העכירות הרוגשת מתודעתנו ?

 

הזרמים השונים בבודהיזם הטיבטי שמים דגש אחר, בשלבים שונים ב- 'דרך' אך כולם מאוחדים בדעה שמדיטציה הינה מרכיב  חיוני בכל עבודה פנימית ובכל תרגול שנעשה, ובאמצעותה נוכל  לאמת לימוד ששמענו וקראנו  ולהפנימו  בחיינו – על מנת  להגשים את מטרותינו.

 

נהוג לציין שני סוגי מדיטציה עיקריים – מדיטציה אנליטית ומדיטציה חד-נקודתית.

מה ההבדל ביניהם, מי קודמת למי ולאיזה צורך משתמשים בזו ולא באחרת ? האם הן בהכרח נפרדות ונעדרות ממשק או ניתנות לשילוב ? מה הם הקשיים בפיתוח המיומנות למדוט וכיצד מתמודדים ומסלקים אותם  ?

 

במפגשי המדיטציה ננסה לחקור שאלות אלה ונשלב את הכלי החשוב הקרוי "מדיטציה" במארג הכולל של התרגול ואת אופן הטמעת הנושאים השונים באמצעותה.

הלימוד יתבסס על פרקים נבחרים מתוך הלאם-רים-צ'ן-מו (הדרך המדורגת להארה) של לאמה-ג'ה-צונג-קה-פה ובמהלכו נתמקד כיצד לפתח את הכלי החשוב של מדיטציה ואת יישומו בתרגול האישי שלנו כמתרגלים.

בכל מפגש יתקיימו שני מושבים קצרים של מדיטציה. אחד בתחילת המפגש והשני בסופו.

 ♣♣♣

מנחה המפגשים זאב מגידוביץ', הינו מתרגל דהרמה ותיק אשר שהה מספר שנים בהודו ולמד מפי גשה גן גיאצו-לה וגשה קלסנג וונגמו – ומאז מתמיד בלימודי הפילוסופיה ומנחה קבוצת פילוסופיה שבועית בתל אביב.

 ♣♣♣

סדרת מפגשי המדיטציה תתקיים לאורך השנה, בשבת אחת בכל חודש, במדיטיישן פקטורי בהרצליה.

המפגש הבא יתקיים בשבת, ה- 19.3.16 בשעות 09:00-14:00

 

 ♣♣♣

ברוח המסורת הבודהיסטית, המורה וכן הצוות המארגן פועלים בהתנדבות ואינם מקבלים כל שכר. גם ההשתתפות בשבת זו הינה על בסיס תרומה (דאנה).

תרומותיכם, שתיאספנה בתום הפעילות, מיועדות לכיסוי כל ההוצאות הארגוניות ולמתן דאנה כהוקרת תודה למורה.

  ♣♣♣

לתשומת ליבכם מופיע למטה לינק לטכסט אודות המדיטציה

 הקובץ מבוסס על הפרקים הסרוקים מכתב היד של למה ז'ה-צונג-קא-פה
החיבור המקיף – שלבי הדרך להארה.
קישורים לביוגרפיה של המחבר –
http://www.lamayeshe.com/teacher/lama-tsongkhapa
Je Tsongkhapa – Wikipedia, the free encyclopedia
image
ברוח המסורת הבודהיסטית, המורה, וכן הצוות המארגן פועלים בהתנדבות מלאה ואינם מקבלים כל שכר. גם ההשתתפות בקורס זה הינה על בסיס תרומה (דאנה) וללא ציון סכום מוגדר, כדי לאפשר לכל הרוצים להשתתף בקורס לעשות זאת בשמחה ולתרום כפי יכולתם ומתוך רצון ונדיבות הלב.
תרומותיכם, אותן ניתן לעשות בכל עת הן לפני השיעור והן לאחריו, מיועדות לכיסוי כל ההוצאות הארגוניות ולמתן דאנה כהוקרת תודה למורה.
All our activities are organized by volunteers and are offered without any price tag attached. Yet there are some costs to cover and for that we are asking for your donations.
All remaining donations after covering the costs will be offered to the precious teacher.

חומרי עיון לאירוע זה

טקסטים (1)
וידאו (0)
אודיו (0)
תמונות (0)

ספרייה ולימוד

ספרים בהוצאת ידידי הדהרמה

"טיפוח הפוטנציאל האנושי"

ג'טסונמה טנזין פאלמו  

בספרה "טיפוח הפוטנציאל האנושי" (שש השלמויות) מעניקה לנו ג'טסונמה טנזין פאלמו מבט רחב על האימון הבודהיסטי מעבר לישיבה על הכרית. ספרה הינו תרגום הקורס שנתנה בישראל ב-2006. למידע נוסף ורכישה