דהרמה בעברית

יום אימון במדיטציית ריכוז (שמטהה)

  • תאריך: 18.10.2014
  • תאריך סיום: 18.10.2014
  • מורה: בעז עמיחי  
  • מקום: סטודיו סטוה, קבוצת שילר
יום תרגול מרוכז להתאוששות מהחגים:) באימון נתרגל את השקטת התודעה, מיקוד תשומת הלב, ומציאת האיזון המאפשר מאמץ נטול מאבק. שבת 18 באוקטובר בקבוצת שילר, בהנחיית בעז עמיחי


שבת תרגול ב 18 באוקטובר 2014

מתי? בין השעות 09:00 ל 18:00, האימון יתחיל בדיוק בתשע.

איפה? בסטודיו סטוה ליוגה בקבוצת שילר, (ליד רחובות)

מה בתכנית? יום של לימוד ובעיקר אימון בתרגול מדיטציית ריכוז. באימון נתמקד בהרגעת התודעה, התמקדות בנשימה, ונבחן את היכולת שלנו להאט את קצב הגירויים והתגובתיות של התודעה, לחדד את כל ששת החושים, ולהיות נוכחים באופן מלא יותר בכל רגע ורגע.

למי מיועד האימון? האימון מיועד למי שיש לו/לה רקע מוקדם כלשהו בתרגול מדיטציה. תלמידים עם רקע של אימון יוכלו לנצל את ההזדמנות להעמיק את התרגול, לחזור על העקרונות הבסיסיים, ולהבהיר ספקות ואי הבנות. תלמידים עם רקע מועט והתחלתי יוכלו לנצל את היום ליצירת יסודות ראויים.

כמה קשה יהיה? היום יוקדש ברובו לתרגול, עם קטעי הנחיה קצרים יחסית. אין צורך לחשוש מהמאמץ הפיזי, כל אחד יוכל להתאים את פרקי הישיבה הרצופה, ותנוחת הישיבה, לצרכיו ויכולותיו הגופניות.

תהיה שתיקה? האימון כלו יתנהל בשתיקה מלאה.

ומה אוכלים? אנא הביאו עמכם תבשיל צמחוני צנוע ומזין לארוחת צהריים משותפת. אפשר להוסיף פריט קטן של כיבוד להפסקות הקטנות במשך היום (דבר מתיקה, פירות או דבר אחר – לא להגזים!). במקום אין אפשרות לחמם או לשמור בקירור.

מה עוד להביא? את כרית המדיטציה שלכם, או כרית טובה ומתאימה לישיבה (קשיחה וגבוהה מספיק. שווה להקדיש כמה רגעים לבחון את הכריות בבית לפני שאתם מגיעים). במקום יש מזרונים עליהם ניתן לשבת, ומספר כסאות.

כלי אוכל, כולל כלי הגשה לתבשיל שהכנתם

בקבוק מים קטן שניתן להכניס לאולם, או כוס נסגרת.

תשלום: ככל הפעילויות של עמותת ידידי הדהרמה, יום תרגול זה מוצע על בסיס של רוחב לב. בסיום התרגול תוכלו להשאיר תרומה. התרומה מיועדת לכיסוי הוצאות הארגון (בעיקר שכירות האולם) ומה שיוותר מוצע למנחה הסדנה.

שאלות, הצעות והערות: אפשר להפנות לתיבת המייל של העמותה dharma.friends.il@gmail.com

הרשמה: שימו לב. מספר המקומות ביום זה מוגבל. כאשר אתם נרשמים אתם מצהירים על כוונתכם להגיע. הרשמה וביטול מאוחר עלולה למנוע ממישהו אחר השתתפות! אנא הירשמו רק כאשר אתם משוכנעים שאתם רוצים ויכולים להגיע. 

חומרי עיון לאירוע זה

טקסטים (0)
וידאו (0)
אודיו (0)
תמונות (0)

ספרייה ולימוד

ספרים בהוצאת ידידי הדהרמה

"כיצד לראות את עצמך כפי שהנך באמת"

כבוד הדלאי לאמהּ ה-14  

בספרו "כיצד לראות את עצמך כפי שהנך באמת" מדריך אותנו כבוד הדלאי לאמה כיצד לראות את עצמנו כפי שאנו באמת, על מנת שנוכל להתחיל ליצור את העולם שבו נרצה לחיות. למידע נוסף ורכישה