בודהיזם א-ת

בקשת מקלט – Refuge

על אמונה ואמון ומי שביניהם – לקיחת מקלט

הקורס מתקיים במסגרת התוכנית בודהיזם מאלף ועד תו ומיועד לחברי התוכנית בלבד. לפרטים אודות התוכנית ולהצטרפות, לחצו כאן

כבני אדם אנחנו צריכים אמונה ואמון. אמונה ואמון בעצמנו חיוניים כדי לפתח ביטחון עצמי ולפעול נגד ההערכה העצמית הירודה שלנו. אנחנו צריכים אמונה ואמון גם כדי לחוש בנוח עם אחרים וליהנות מחברתם. האינטראקציות הבינאישיות, החינוכיות, הרפואיות והמסחריות הרגילות ביותר לא מתאפשריות בלי לפחות רמה מסוימת של אמונה ואמון באחרים. לעומת זאת, כאשר תכונות אלו נעדרות התוצאה עלולה להיות חרדה, טינה, בדידות ואפילו דיכאון.

יחד עם זאת, כדי לחיות חיים משמעותיים ומאוזנים עם תחושה של הגשמה, אנחנו צריכים גם אמונה ואמון במשהו שהוא גדול מעצמנו. זהו מצב תודעה שמעניק הכוונה, שמניע אותנו לפעול באופן אחראי ושמאפשר לנו לגלות את הפוטנציאל המלא שלנו.

אחד מהנושאים החשובים ביותר של הפילוסופיה הבודהיסטית הוא הנושא שנקרא בטיבטית "קְיַאב-דְרוֹ", או "מקלט".

לפיכך, כחלק מהתכנית "בודהיזם מאלף ועד תו", אנו מציעים ריטריט לימוד אינטנסיבי זה בנושא המקלט. במהלך קורס סוף השבוע הזה גשה קלסנג וואנגמו תבחן אתנו מהם האובייקטים בהם אנחנו מבקשים מקלט, ומה פירוש לבקש מקלט או לשים את מבטחנו בבודהה, בדהרמה ובסנגהה. נדון גם בתפקיד של אמונה מהסוג המיטיב, אמונה שמבוססת על הרהור וניתוח מעמיקים בניגוד לאמונה עיוורת.

כמו כן נחקור איך בקשת המקלט בבודהה, בדהרמה ובסנגהה מתייחסת גם לבקשת מקלט ולאמונה בעצמנו כדרך לפתח את תודעתנו ולהביא בה לתמורה כדי לטפח יותר שלווה, סיפוק ואהבה הזולת.

השיעורים היומיים יכללו הרצאות, דיונים ומדיטציות. חומרים יחולקו לכל משתתף.

♦♦♦

גשה קלסנג וונגמו (Geshe Kelsang Wangmo) היא הנזירה הראשונה שקבלה את התואר גשה לאחר 17 שנות לימוד במכון לדיאלקטיקה בודהיסטית בדהרמסלה – ובכך פתחה דלת לנזירות נוספות לקבלת תואר זה.

גשה קלסנג וונגמו ידועה כמורה מבריקה שמציגה את הדברים המורכבים והקשים ביותר להבנה בצורה מאוד ברורה ונגישה, תוך שילוב מדיטציות המאפשרות את הבנת והטמעת הלימוד.

משנת 2004 היא מלמדת פילוסופיה בודהיסטית לסטודנטים המערביים החיים בדהרמסלה, עפ"י תוכנית הלימודים הנהוגה במכון לדיאלקטיקה בודהיסטית; היא מלמדת פילוסופיה בודהיסטית לתלמידי תוכנית הלימודים בחו"ל של אוניברסיטת אמורי (משנת 2006); ולתלמידי תוכנית הלימודים בחו"ל של אוניברסיטת מיאמי (משנת 2010). כמו כן היא מלמדת בטושיטה, מתרגמת ומתרגלת.

גשה קלסנג וונגמו ממשיכה להגיע וללמד בישראל כאורחת ידידי הדהרמה.

♦♦♦

התכנסות והתחלה יום חמישי שעה 15:00

סיום יום שבת שעה 17:30

הקורס יתקיים בשפה האנגלית.

המשתתפים יתבקשו להיות נוכחים בכל משך הזמן של הקורס ובכל הפעילויות שיתקיימו במהלכו.

מכשירי הטלפון, מחשבים וכד' יימסרו למשמרת בתחילת הקורס.

הקורס יתקיים בשתיקה מלאה.

נשמח להבאת כיבוד לפינת קפה (פירות, עוגיות וכו'- עדיפות לכיבוד בריא).

להסבר מפורט על מהלך הקורסים, כללי התנהגות, מה להביא ועוד – תוכלו לקרוא כאן.

♦♦♦

ברוח המסורת הבודהיסטית, המורה, וכן הצוות המארגן פועלים בהתנדבות מלאה ואינם מקבלים כל שכר. גם ההשתתפות בקורס זה הינה על בסיס תרומה (דאנה) וללא ציון סכום מוגדר, כדי לאפשר לכל הרוצים להשתתף בקורס לעשות זאת בשמחה – ולתרום כפי יכולתם ומתוך רצון ונדיבות הלב.

תרומותיכם, שתיאספנה בתום הפעילות, מיועדות לכיסוי כל ההוצאות הארגוניות ולמתן דאנה כהוקרת תודה למורה.

ההרשמה הסתיימה

 

ברוח המסורת הבודהיסטית, המורה, וכן הצוות המארגן פועלים בהתנדבות מלאה ואינם מקבלים כל שכר. גם ההשתתפות בקורס זה הינה על בסיס תרומה (דאנה) וללא ציון סכום מוגדר, כדי לאפשר לכל הרוצים להשתתף בקורס לעשות זאת בשמחה ולתרום כפי יכולתם ומתוך רצון ונדיבות הלב.
תרומותיכם, אותן ניתן לעשות בכל עת הן לפני השיעור והן לאחריו, מיועדות לכיסוי כל ההוצאות הארגוניות ולמתן דאנה כהוקרת תודה למורה.
All our activities are organized by volunteers and are offered without any price tag attached. Yet there are some costs to cover and for that we are asking for your donations.
All remaining donations after covering the costs will be offered to the precious teacher.

חומרי עיון לאירוע זה

טקסטים (0)
וידאו (1)
אודיו (0)
תמונות (0)

ספרייה ולימוד

מולטימדיה

Online Q&A Session with Jhado Tulku Rinpoche

צפה והקשב לעוד:

ספרים בהוצאת ידידי הדהרמה

"כיצד לראות את עצמך כפי שהנך באמת"

כבוד הדלאי לאמהּ ה-14  

בספרו "כיצד לראות את עצמך כפי שהנך באמת" מדריך אותנו כבוד הדלאי לאמה כיצד לראות את עצמנו כפי שאנו באמת, על מנת שנוכל להתחיל ליצור את העולם שבו נרצה לחיות. למידע נוסף ורכישה