האימון הבודהיסטי

הבהרת כוונתו של המלומד

אנו נרגשים לבשר כי כבוד סאקיה טריזין ה 42, רטנה ואג'רה רינפוצ'ה, יילמד במסגרת ביקורו קורס סוף שבוע ייחודי ביותר.

כבוד סאקיה טריזין הוא כיום ראש זרם הסאקיה של הבודהיזם הטיבטי. על מסורת הסאקיה – אנא קראו כאן.

התרגול שעומד בלב מסורת הסאקיה הוא הלאם דרה (LAM DRE) – הדרך הכוללת את התוצאה.

מסורת הלאם דרה כוללת הסברים והוראות תרגול של כל שלבי הדרך הבודהיסטית, מלימוד הפוטנציאל הרוחני ובקשת מקלט רוחני ועד לתרגולים ייחודיים למימוש מצב הבודהה עבור בודהיסטוות ברמה הגבוהה ביותר.

אחד מהאבות המייסדים של מסורת הסאקיה הוא המלומד הדגול סאקיה פאנדיטה. הכינוי פאנדיטה ניתן לו בזכות הידע הרב שלו בתחומים רבים הקשורים לתרגול הרוחני וכן בזכות שליטתו בסנסקריט. העומק הרוחני של ידיעותיו הביא את שליטי סין ומונגוליה להזמינו ללמדם, כך שהשפעתו של סאקיה פאנדיטה יצאה מגבולות טיבט לכל אזור אסיה המרכזית. חלק מהטקסטים שכתב, כגון הפרשנות שלו על כתבי המלומד ההודי דהרמקירטי, מהוללים עד ימינו כפרשנויות מעמיקות ונרחבות.

*

במסגרת ביקורו בישראל יילמד כבוד סאקיה טריזין את הטקסט "הבהרת כוונתו של המלומד" מאת סאקיה פאנדיטה. הטקסט מלמד את התרגולים הרוחניים של מתרגל המהאיאנה החל מהתרגולים הבסיסיים ביותר ועד להסברים על ההארה המלאה. לטקסט זה יש מקום מיוחד במסורת הסאקיה. שכן הוא הטקסט הראשון שמלמד בן משפחת קהון במעמד הכתרתו לראש מסורת הסאקיה של הבודהיזם הטיבטי (לא כל בן משפחת קהון זוכה לעמוד בראש מסורת הסאקיה).

טקסט זה תורגם לאנגלית כחלק ממפעל התרגומים של ספריית הקלאסיקות של טיבט (Library of Tibetan classics)  שבראשו עומד המתרגם המלומד טובטן ג'ינפה. הטקסט של סאקיה פאנדיטה תורגם כחלק מקובץ "שלבי הלימוד המדורג של הבודהה" (Stages of Buddha's teachings) לבקשתו הישירה של כבוד הדלאי לאמה.

זהו אירוע מיוחד במינו לשמוע את לימוד הטקסט הזה מפיו של ראש מסורת הסאקיה, ובמיוחד בישראל.

כבוד סאקיה טריזין ילמד בנוסף לטקסט זה גם את הטקסט "הלל למנג'ושרי – האיכויות המעולות של החכמה המהוללת", (באנגלית: The Praise to Mañjuśrī: Glorious Wisdom’s Excellent Qualities).

מקורו של הטקסט הוא מהודו. 500 מלומדים בודהיסטים נתבקשו על ידי ראש המנזר שלהם לצאת להתבודדות ולכתוב תפילת הלל למנג'ושרי. כאשר חזרו והציגו את חיבוריהם, התברר שכולם כתבו את אותן המילים בדיוק. נאמר שזה נבע מברכתו של מנג'ושרי. מטרת שינון התפילה היא פיתוח חכמה והסרת מכשולים להבנת הלימוד של הבודהה. נאמר ששינון של הטקסט אפילו פעם אחת מסייע להסרת מכשולים בתרגול הדהרמה.

כמו כן יעניק כבוד סאקיה טריזין הרשאה עוקבת של מנג'ושרי המבוססת על טקסט זה.

הרשאה עוקבת (בטיבטית: jenang , באנגלית:subsequent permission ) הוא התהליך באמצעותו מעניק הלאמה לתלמיד הרשאה לעסוק במעשה הרוחני של ישות מוארת מסוימת לשם הבשלה מהירה של טבע הבודהה של התלמיד ולשם השגה מהירה של הארה שלמה.

***

כבוד סאקיה טריזין ה-42, רטנה ואג'רה רינפוצ'ה, הוא בנו הבכור של ראש השושלת הקודם כבוד סאקיה טריצ'ן (סאקיה טריזין ה-41), ונחשב אחד ממחזיקי השושלת המוערכים והמוסמכים ביותר של מסורת הסאקיה, המסורת השנייה בהיסטוריית הבודהיזם הטיבטי.

כבוד סאקיה טריזין מלמד באנגלית ומעניק השראה לתלמידי דהרמה מכל העולם באמצעות חכמתו, פשטותו הכובשת, צניעותו וכנותו.

♦♦♦

הקורס יתקיים בקיבוץ לוחמי הגטאות, בשפה האנגלית.

המשתתפים יתבקשו להיות נוכחים בכל משך הזמן של הקורס ובכל הפעילויות שיתקיימו במהלכו.

מכשירי הטלפון, יימסרו למשמרת בתחילת הקורס.

הקורס יתקיים בשתיקה מלאה.

נשמח להבאת כיבוד לפינת קפה (פירות, עוגיות וכו'- עדיפות לכיבוד בריא).

להסבר מפורט על מהלך הקורסים, כללי התנהגות, מה להביא ועוד – תוכלו לקרוא כאן.

♦♦♦

ברוח המסורת הבודהיסטית, המורה, וכן הצוות המארגן פועלים בהתנדבות מלאה ואינם מקבלים כל שכר. גם ההשתתפות בקורס זה הינה על בסיס תרומה (דאנה) וללא ציון סכום מוגדר, כדי לאפשר לכל הרוצים להשתתף בקורס לעשות זאת בשמחה – ולתרום כפי יכולתם ומתוך רצון ונדיבות הלב.

תרומותיכם, שתיאספנה בתום הפעילות, מיועדות לכיסוי כל ההוצאות הארגוניות ולמתן דאנה כהוקרת תודה למורה.

ההרשמה נסגרה

ברוח המסורת הבודהיסטית, המורה, וכן הצוות המארגן פועלים בהתנדבות מלאה ואינם מקבלים כל שכר. גם ההשתתפות בקורס זה הינה על בסיס תרומה (דאנה) וללא ציון סכום מוגדר, כדי לאפשר לכל הרוצים להשתתף בקורס לעשות זאת בשמחה ולתרום כפי יכולתם ומתוך רצון ונדיבות הלב.
תרומותיכם, אותן ניתן לעשות בכל עת הן לפני השיעור והן לאחריו, מיועדות לכיסוי כל ההוצאות הארגוניות ולמתן דאנה כהוקרת תודה למורה.
All our activities are organized by volunteers and are offered without any price tag attached. Yet there are some costs to cover and for that we are asking for your donations.
All remaining donations after covering the costs will be offered to the precious teacher.

חומרי עיון לאירוע זה

אודיו (0)
תמונות (0)

ספרייה ולימוד

ספרים בהוצאת ידידי הדהרמה

"למלא את הלב בחמלה"

כבוד הדלאי לאמהּ ה-14  

ספרו של כבוד הדלאי לאמה - "למלא את הלב בחמלה", המראה לנו כיצד החמלה יכולה להיות מקור בלתי נדלה של אושר בחיינו. למידע נוסף ורכישה