האימון הבודהיסטי

החיפוש אחר האושר

אנא שימו לב! בשל אילוצים שונים אנחנו מעבירים את קורס סוף השבוע שתוכנן להתקיים ב 23-24/6 בכפר מונאש, למרכז לפילוסופיה מעשית אנטאקראנה שנמצא ברחוב יצחק שדה 29 בתל אביב.

אם נודה על האמת – אנחנו עושים הכל כדי להיות מאושרים.

אנו מנסים להיות עשירים יותר, בריאים יותר, מצליחים יותר, בעלי מוניטין, לרוות נחת ממשפחתנו, לטייל במקום הבא. כל הווייתנו ופעולותינו מכוונות אל השגת מצב האושר. ואולם, גם אם נגשים חלק ממטרותינו – האם נחוש שאנחנו מאושרים כפי שאנחנו באמת רוצים?

רובנו נענה שאנחנו מחפשים מצב של אושר מתמיד, מתמשך, שאינו רגעי ובר חלוף.

זוהי זכותנו כיצורים חיים. אנחנו רוצים להיות מאושרים לעד, לא רק לפרק זמן קצר. אך לאחר פרק זמן מסוים בו אנו חווים סוג של שמחה, עולות בנו מחשבות ותחושות נוספות, והן מטרידות את תודעתנו ומעכירות את צלילותה – ומה שנדמה לנו כאושר נמוג אל תחושת אי-נחת, חוסר סיפוק ואפילו סבל.

כדי להשיג את מצב האושר המתמשך עלינו לדעת איך להביא לתמורה בתודעתנו, לסלק רגשות עוכרים ולפתח גישות חיוביות. שלווה אמתית ויציבות נובעים מתוכנו, לא מבחוץ.

כיצד נוכל לעשות זאת?

ההשקפה הבודהיסטית מציעה מחד את החמלה הגדולה לבעלי התודעה באשר הם, ומאידך את ההבנה הנכונה של המציאות, כמפתח לאושרנו. ייתכן שנתהה – האם החמלה לא תפגע בנו, תבוא על חשבוננו, תגזול מאתנו כדי להעניק לזולת? האם המציאות אותה אנחנו חווים בעוצמה הינה אשלייתית או שזוהי אמירה ניו-אייג'ית שאין בה ממש?

צנשאב סרקונג רינפוצ'ה ידון אתנו בקורס סופ"ש זה על משמעויות ה-אושר בהא הידיעה: על יתרונותיה וחסרונותיה של החמלה, על הבנת המציאות הנכוחה, כיצד נוכל להשתמש בקשיים ובאתגרים כדי להתחזק, ואיך נוכל לאמן את תודעתנו ולהתמיר אותה.

***

צנשאב סרקונג רינפוצ'ה – גלגולו של אחד משבעת מאסטרי ההתדיינויות עם כבוד הדלאי לאמה – קיבל את הכשרתו הבודהיסטית במנזר גאנדן ג'אנגצה בדרום הודו. אחרי שהחליט להמשיך את התמסרותו לדהרמה שלא כנזיר הוא המשיך את לימודיו במכון לדיאלקטיקה בודהיסטית בדהרמסאלה.

בעצתו של כבוד הדלאי לאמה סיים צנשאב סרקונג רינפוצ'ה שלוש שנים אינטנסיביות של לימוד אנגלית בקנדה, והוא רואה זכות לעצמו לשאת במחויבויותיו של קודמו, קיאבג'ה צנשאב סרקונג טוגסיי רינפוצ'ה, לסייע וללמד ככל שיינתן.

רינפוצ'ה מלמד בהודו, באירופה ובישראל תוך שהוא משלב את ניסיונו בלימוד ובתרגול הבודהיסטי עם היכרותו את העולם המערבי. שיעוריו שופעי חוכמה, חן והומור והם מרתקים ביותר.

זהו ביקורו השני בישראל.

עוד על צנשאב סרקונג רינפוצ'ה תוכלו לקרוא כאן.

הקורס יתקיים בשפה הטיבטית ויתורגם לעברית ע"י הנזיר קארצוּן (יקי פלט).

אנא שימו לב – כאמור, בשל אילוצים שונים אנחנו מעבירים את קורס סוף השבוע שתוכנן להתקיים בימים שישי ושבת 23-24/6 בכפר מונאש, לאותם התאריכים אך במרכז לפילוסופיה מעשית אנטאקראנה שנמצא ברחוב יצחק שדה 29 בתל אביב.

*הקורס ללא לינה, וניתן להשתתף גם ביום אחד בלבד בתנאי שמדובר מתחילת היום ועד סופו.
*אולם הלימוד במרכז מרווח ונעים ונמצא בקומה שלישית, אך לצערנו המקום אינו מונגש ואין בו מעלית. אנו מתנצלים בפני אלו שמסיבה זו לא יוכלו לקחת חלק באירוע.
*נשמח להבאת כיבוד בריא ככל הניתן לפינת קפה (עוגיות, פירות, אגוזים ושקדים וכו').
*באולם יש כסאות ישיבה ווגם משטח לישיבת מדיטציה, אך ללא כריות. המשתתפים מתבקשים להביא כריות לשימוש אישי.
*אנו מציעים להביא ארוחת צהריים אישית. לא תתקיים ארוחה משותפת.
*יש חנייה בתשלום בקרבת מקום.

לו"ז לשישי ושבת

09:00                      הגעה והרשמה

9:30 – 10:00            דברי פתיחה ומדיטציה

10:00 – 12:30           שיעור [כולל הפסקה]

12:30 – 14:00          ארוחת צהריים

14:00 – 15:45          שיעור

15:45 – 16:00          שיחת סיכום

16:00 – 16:30          פירוק    (גם ביום שישי נצטרך לפנות את הציוד בשל אירוע נוסף שמתקיים במקום אחרינו)

להסבר מפורט על מהלך הקורסים, כללי התנהגות, מה להביא ועוד – תוכלו לקרוא כאן.

ההרשמה בעיצומה ותיסגר בסמיכות לתחילת הקורס, או כאשר מכסת המשתתפים תתמלא.
ניפגש בקרוב!

ברוח המסורת הבודהיסטית, המורה, וכן הצוות המארגן פועלים בהתנדבות מלאה ואינם מקבלים כל שכר. גם ההשתתפות בקורס זה הינה על בסיס תרומה (דאנה) וללא ציון סכום מוגדר, כדי לאפשר לכל הרוצים להשתתף בקורס לעשות זאת בשמחה – ולתרום כפי יכולתם ומתוך רצון ונדיבות הלב.

תרומותיכם, שתיאספנה בתום הפעילות, מיועדות לכיסוי כל ההוצאות הארגוניות ולמתן דאנה כהוקרת תודה למורה ולמתורגמן. 

את התרומה ניתן גם לבצע באמצעות האתר המאובטח Paypal ע"י לחיצה על Create an Account ומילוי פרטי כרטיס האשראי. אם ברצונכם לקבל קבלה עבור הדאנה, אנא הקפידו בעת ביצוע התשלום בפייפאל לרשום את שמכם ואת הכתובת המלאה למשלוח.

כמו כן ניתן לעשות העברה בנקאית לזכות ידידי הדהרמה, בנק הפועלים סניף היצירה 459, חשבון 11197.

אנא ציינו את מטרת ההעברה.

חומרי עיון לאירוע זה

טקסטים (0)
אודיו (0)
תמונות (0)

ספרייה ולימוד

מולטימדיה

Unmistaken Child (2008) - A Documentary Film

צפה והקשב לעוד:

ספרים בהוצאת ידידי הדהרמה

"מעבר לדת"

כבוד הדלאי לאמהּ ה-14  

כבוד הדלאי לאמה פורש בספרו תוכנית פורצת דרך הפונה גם אל מיליוני האנשים שאינם רואים בעצמם חלק משום מסורת דתית אך עדיין כמהים לחיים שיש בהם סיפוק רוחני ועשייה למען עולם טוב יותר. למידע נוסף ורכישה