האימון הבודהיסטי

כמה אגו אנו צריכים

התמרת התודעה – 8 הבתים לשינוי התודעה – לנגרי טנגפה

 

הקורס על התמרת התודעה יתקיים בשני חלקים. מומלץ על ידי המורה לבוא לשני הקורסים, אך תתאפשר השתתפות באחד מהם

מועדי הקורסים : 16-17.10 6-7.11  בנווה שלום (ללא לינה)

♣♣♣

השאיפה לעזור לאחר היא מטרה מעוררת השראה, אולם מה בקשר לאושר שלנו עצמנו? האם אפשרי לעבור מהתרכזות בעצמי לאלטרואיזם ולהשיג על ידי כך גם אושר רב יותר לעצמי?

אין מדובר במשהו פשוט וקל להשגה, וכדי לעשות זאת באופן בטוח, עלינו להיעזר בהנחיות ותרגול מובנה.

בבודהיזם נאמר רבות על היעדר העצמי או ריקות מקיום עצמאי של "אני". מה בעצם המשמעות של אמירות אלו? מאיזה אני אנו מנסים להיפטר, ואיזה אנו רוצים לחזק?

בשני סופי השבוע הללו נעבור על 8 הבתים לשינוי התודעה שכתב לנגרי טנגפה כדי ללכת צעד צעד לעבר המטרה של הפחתת ההתמקדות בעצמי מצד אחד, ופתיחת הלב בטבעיות לזולת ואפילו לאלו שאנו רואים כאנשים קשים, מהצד השני. זו אינה מטרה ודרך ששותפים לה האנשים הרגילים, אלא דרך יוצאת דופן שמתאימה לאנשים אמיצים שאוהבים אתגרים. אם ברצונך לחיות את החיים באושר אמיתי ולא חולף, הרי שתירגולים אלו יעזרו לך ביצירתו.

♣♣♣

ברוח המסורת הבודהיסטית, המורה, וכן הצוות המארגן פועלים בהתנדבות ואינם מקבלים כל שכר. גם ההשתתפות בקורס זה הינה על בסיס תרומה (דאנה).

תרומותיכם, שתיאספנה בתום הפעילות, מיועדות לכיסוי כל ההוצאות הארגוניות ולמתן דאנה כהוקרת תודה למורה.

♣♣♣

 צילום:משה בראל

 

 

חומרי עיון לאירוע זה

אודיו (15)
תמונות (0)

ספרייה ולימוד

ספרים בהוצאת ידידי הדהרמה

"להגיע להארה"

כבוד הדלאי לאמהּ ה-14  

"להגיע להארה" הוא ספר חשוב ומהותי בו פורש בפנינו הדלאי לאמה, בדרך בהירה ומעשית, את שלבי התרגול הרוחני בדרך להשגת מצב ההארה שלמה, מצב תודעה שהוא הרמה הגבוהה ביותר של ההתפתחות הרוחנית. למידע נוסף ורכישה