האימון הבודהיסטי

סדרת מפגשי מדיטציה עם הנזיר קארצון – ארבע המידות שאין להן שיעור

  • תאריך: 25.02.2024   קורס זה מחזורי ומתקיים מדי יום ראשון, החל מתאריך 25.02.2024
  • תאריך סיום: 10.03.2024
  • מורה: הנזיר קַארצוּן (יקי פלט)  
  • מקום: תל אביב

סדרת מפגשי מדיטציה עם הנזיר קארצון – ארבע המידות שאין להן שיעור

לו יזכו כל היצורים החיים באושר ובגורמי האושר

לו ייפרדו כל היצורים החיים מסבל ומגורמי הסבל

לו לעולם לא ייפרדו כל היצורים החיים מאושר נטול כאב

לו יפתחו כל היצורים החיים את מידת ההשתוות, ללא משוא פנים של היקשרות ושל סלידה.

שאנטידווה, המלומד הבודהיסטי הנודע, אמר: "אף-על-פי שהיצורים החיים חפצים באושר, הם מייצרים את הסיבות לסבל, ואף שאינם חפצים בסבל, הם מייצרים את הסיבות לסבל. לכן הם מבריחים את האושר כאילו היה אויבם, ורצים אל הסבל כאילו היה ידידם."

ארבע המידות שאין להן שיעור הן אחד מעמודי התווך של התרגול הבודהיסטי – הן מכוונות את כוונתנו הכנה והנחושה לאורכה של דרך החמלה העצומה לכל בעלי התודעה באשר הם: האהבה השואפת שכולם ללא יוצא מן הכלל יזכו באושר ובגורמיו, החמלה המייחלת להפסקת סבלם וגורמיו, השמחה עם השגתם של כל בעלי התודעה חיים מתמשכים של אושר, ומידת ההשתוות המשלבת את החוכמה והחמלה והרואה נכונה את המציאות – ולפיכך עוקרת את הרגשות המערפלים את תודעתנו ומשאירה אותנו במצב המתמיד של אושר.

הלימוד הבודהיסטי מורכב משלושה היבטים – שמיעה (קריאה או למידה), הגות (הרהור בחומר הנלמד) ומדיטציה. כדי להתקדם בדרך הבודהיסטית עלינו לפתח את שלושתם.

המדיטציה היא זו שמאפשרת לנו להטמיע בתוכנו את הנלמד עד כדי כך שהוא נהיה חלק מאתנו, ומשפיע על כל מחשבותינו ופעולותינו.

בסדרת המפגשים הזו נתרגל יחד טכניקות מדיטציה העוסקות בארבע המידות שאין להן שיעור, לצד הסברים קצרים על הנושא.

את המפגשים ינחה בעברית הנזיר קארצון (יקי פלט).

מקום: במרכז תל אביב. נדרשת הרשמה מראש והכתובת תישלח לנרשמים. המפגש השני והשלישי יתקיימו גם בזום!

ימים: בימי ראשון 25.2.24, 3.3.24, 10.3.24.

שעות: 19:00 – 20:30.

* רצוי להגיע לכל המפגשים, אך ניתן להצטרף גם לחלקם.

https://us02web.zoom.us/j/82438646414

Passcode: equanimity

הנזיר קארצוּן, חבר אהוב, מורה ומתרגל מסור, בעל ידע נרחב ויכולת מרשימה ללמד את נושאי הלימוד המורכבים באופן בהיר, מרתק, סדור ועטוף בהומור. הנזיר קארצוּן תרגם ולימד שיעורים בפילוסופיה בודהיסטית במשך שנים רבות במכון צ'נרזיג (Chenrezig Institute) ללימוד ותרגול בודהיזם טיבטי, המרכז הבודהיסטי הגדול ביותר בחצי הכדור הדרומי, לאחר שסיים בהצלחה את תוכנית הלימודים המתקדמת של המכון. שמו נכלל ברשימת המורים המורשים ללמד במרכזי FPMT ברחבי העולם.

פרטים נוספים על הנזיר קארצון ניתן לקרוא כאן.

ברוח המסורת הבודהיסטית, המורה ואף הצוות המארגן פועלים בהתנדבות מלאה ואינם מקבלים כל שכר. גם ההשתתפות במפגשים אלה הינה על בסיס תרומה (דאנה) וללא ציון סכום מוגדר, כדי לאפשר לכל הרוצים להשתתף לעשות זאת בשמחה – ולתרום כפי יכולתם ומתוך רצון ונדיבות הלב. תרומותיכם, אותן ניתן לעשות בכל עת הן לפני השיעור והן לאחריו, מיועדות לכיסוי ההוצאות הארגוניות ולמתן דאנה כהוקרת תודה למורה.

ברוח המסורת הבודהיסטית, המורה, וכן הצוות המארגן פועלים בהתנדבות מלאה ואינם מקבלים כל שכר. גם ההשתתפות בקורס זה הינה על בסיס תרומה (דאנה) וללא ציון סכום מוגדר, כדי לאפשר לכל הרוצים להשתתף בקורס לעשות זאת בשמחה ולתרום כפי יכולתם ומתוך רצון ונדיבות הלב.
תרומותיכם, אותן ניתן לעשות בכל עת הן לפני השיעור והן לאחריו, מיועדות לכיסוי כל ההוצאות הארגוניות ולמתן דאנה כהוקרת תודה למורה.
All our activities are organized by volunteers and are offered without any price tag attached. Yet there are some costs to cover and for that we are asking for your donations.
All remaining donations after covering the costs will be offered to the precious teacher.

חומרי עיון לאירוע זה

אודיו (0)
תמונות (0)

ספרייה ולימוד

מולטימדיה

Tibet - A Buddhist Trilogy - Full Documentary 1984

צפה והקשב לעוד:

ספרים בהוצאת ידידי הדהרמה

"למלא את הלב בחמלה"

כבוד הדלאי לאמהּ ה-14  

ספרו של כבוד הדלאי לאמה - "למלא את הלב בחמלה", המראה לנו כיצד החמלה יכולה להיות מקור בלתי נדלה של אושר בחיינו. למידע נוסף ורכישה