פילוסופיה בודהיסטית

מזל טוב ה.ק. הדלאי לאמה – שבת מדיטציות ומעגל שיח – חכמת הקיום התלוי

  • תאריך: 06.07.2019
  • תאריך סיום: 06.07.2019
  • מורה: מנחה: שחר שגיא  
  • מקום: מדיטיישן פקטורי - משכית 27 הרצליה
בחלקה הראשון של השבת נתרגל מדיטציה על ריקות, עפ"י הלימוד שנקבל מגשה דורג'י דמדול בביקורו הקרוב בישראל, ובחלק השני נקיים מפגש סנגהה חברתי ובו נדבר ונקשיב על נושאים שמזמן רצינו לפתוח…

ידידי הדהרמה מציינים את יום הולדתו של ה.ק. הדלאי לאמה בבוקר שבת הדהרמה. מוקדש למזל טוב, בריאות ואריכות ימים

תרגול מדיטציה על הריקות:

מכיוון שכל אי הנחת והסבל בחיינו נגזרים מרגשות עוכרים כמו היקשרות וסלידה, ומכיוון שמה שמביא להתהוות היקשרות או סלידה הוא ראיית הדברים כקיימים באופן עצמאי ובלתי תלוי, מצדם-הם, בזכות עצמם – המהפכה הנדרשת היא לשנות את אופן ראייתנו את הדברים ולהתאימו לאופן קיומם למעשה – ריקות מקיום עצמאי, כלומר קיום תלוי, תיוג בלבד על ידי תודעה מושגית.

צירוף ההרהור במשמעות הריקות לכל מעשה חיובי שנעשה יביא למיצוי מלא של מטרת אותו מעשה ושל טובתו. לשם כך עלינו ללמוד, להרהר, ולמדוט על חכמת הריקות.

בביקורו בקיץ 2018 לימד אותנו גשה דורג'י דמדול מהי תרופת הפלא לכל האתגרים שבחיינו – הריקות, ויחד עימו הרהרנו בדברים הנ"ל ובחכמת הריקות. בביקורו האחרון בחודש מאי 2019 המשיך גשה דמדול ולימד את הנושא בקורס "לחלוף אל מעבר".

רבדי החכמה הזו רבים ועמוקים. ככל שנתרגל יותר – נצליח להעמיק בהם ולו במעט, ולהשפיע על תודעתנו שתהפוך ליציבה יותר ופגיעה פחות לתנאים חיצונים מטרידים.

ארוחת צהריים ומפגש סנגהה חברתי:

החלק השני של היום יוקדש לחיזוק הקשר בינינו, חברי ידידי הדהרמה. נאכל ארוחת צהרים * (יש משיחין בשעת הסעודה…) ולאחריה נשב במעגל שיח, מתרגלים חדשים וותיקים, נדבר את אשר על ליבנו ונקשיב זה לזו באהבה.

נחתום את היום בישיבת מדיטציה משותפת.

לפיכך, בחדווה רבה אנחנו מזמינים אתכם לחלוק יחד את כריות המדיטציה בשבת הדהרמה ואת חיבתנו ההדדית במפגש הסנגהה מיד לאחר מכן. 

השבת תהיה בהנחיית שחר שגיא.

♣♣♣

השבת פתוחה לכולם, ותיקים וחדשים כאחד. יחד עם זהיש לשים לב שהמיקוד הוא תרגול על בסיס חומר שנלמד בעבר ולא למידה של חומר חדש, והוראות התרגול יתבססו על החומר שיועבר בקורס של גשה דמדול "לחלוף אל מעבר".

לוח הזמנים הצפוי (נתון לשינויים):

9:00  התכנסות

9:30  שיחת פתיחה

10:00 תחילת מדיטציה ראשונה

13:00 ארוחת צהריים

14:00 מפגש סנגהה ושיחה משותפת

16:30 סיום היום

♣♣♣

* במדיטיישן פקטורי לא ניתן לערוך ארוחה משותפת ועל כן המעוניינים יוכלו להתכנס ולשבת לאכול במסעדה המזרחית הנמצאת בכניסה לבניין, או להביא ארוחה אישית.

נשמח אם תוכלו להביא עמכם לפינת הקפה המשותפת כיבוד בריא ככל הניתן (עוגיות, פירות, שקדים ואגוזים וכדומה).

♣♣♣

ברוח המסורת הבודהיסטית, המנחה, וכן הצוות המארגן פועלים בהתנדבות מלאה ואינם מקבלים כל שכר. גם ההשתתפות במפגש זה הינה על בסיס תרומה (דאנה) וללא ציון סכום מוגדר, כדי לאפשר לכל הרוצים להשתתף לעשות זאת בשמחה – ולתרום כפי יכולתם ומתוך רצון ונדיבות הלב.

תרומותיכם, שתיאספנה בתום הפעילות, מיועדות לכיסוי כל ההוצאות הארגוניות ולתמיכה בפעילות העמותה.

ההרשמה נסגרה

חומרי עיון לאירוע זה

טקסטים (0)
וידאו (0)
אודיו (0)
תמונות (0)

ספרייה ולימוד

ספרים בהוצאת ידידי הדהרמה

"להגיע להארה"

כבוד הדלאי לאמהּ ה-14  

"להגיע להארה" הוא ספר חשוב ומהותי בו פורש בפנינו הדלאי לאמה, בדרך בהירה ומעשית, את שלבי התרגול הרוחני בדרך להשגת מצב ההארה שלמה, מצב תודעה שהוא הרמה הגבוהה ביותר של ההתפתחות הרוחנית. למידע נוסף ורכישה