"עשרים משפטי המפתח של אטישה להתמרת התודעה" ריטריט ביחיעם

ריטריט עם ג'טסונמה טנזין פאלמו, שלישי עד מוצ"ש, 3-7 בפברואר, בקיבוץ יחיעם

ריטריט תרגול ולימוד בקיבוץ יחיעם עם ג'טסונמה טנזין פאלמו

"עשרים משפטי המפתח של אטישה להתמרת התודעה"

3 – 7 בפברואר | קיבוץ יחיעם | תלמידים ותיקים בלבד

ההרשמה נסגרה – תודה לנרשמים

The Supreme understanding is to realize the meaning of selflessness

The Supreme spiritual discipline is to tame ones own mind

The Supreme great quality is altruism

The Supreme oral instruction is to observe the mind at all times

The Supreme remedy is to know that nothing has self nature

אלו הן רק מספר דוגמאות לטקסט המכונה "עשרים משפטי המפתח של אטישה", עליו תתבסס ג'טסונמה טנזין פאלמו בריטריט שתנחה בקיבוץ יחיעם בתחילת פברואר.

כמה פעמים בחיינו יש לנו ההזדמנות לשמוע אדם שהקדיש כחמישים שנה לפיתוח וטיפוח תודעתו? כמה פעמים יש לנו הזדמנות לתרגל בצוותא, ותחת ההנחיות של מישהי שמגלמת בהתנהגותה, בדיבורה ובחייה את עקרונות הדרך בה אנו הולכים?

חמישה ימי ריטריט לתלמידים שדרך הבודהיזם והמדיטציה היא חלק בלתי נפרד מחייהם, תחת שרביטה של המורה המערבייה המוערכת והחשובה ביותר במסורת הטיבטית כיום. אם המנזר שבחרה בחיי נזירות לפני כמעט חמישים שנה, האישה שלא נבהלה מחברת הגברים בה למדה ולא ביקשה לעצמה הנחות, ילדת העיר שלא היססה לבלות שנים ארוכות במערה, והמתרגלת שלא בחרה להתבשם בהישגיה בשנות התרגול הארוכות בתנאי התבודדות, ויצאה לאחריהן למסע חדש, יצירת התנאים המתאימים להכשרת נזירות ילידות הודו למורות ומתרגלות כפי שמעולם לא התאפשר להן קודם לכן.

בימים אלו תנחה אותנו ג'טסונמה בהשראתו של הטקסט רב העוצמה שכתב המורה שהביא את הבודהיזם לטיבט במאה העשירית. טקסט שבדיוק כמו טנזין פאלמו עצמה אינו עושה הנחות, לא מעגל פינות, ולא מדלל את ההנחיות כדי לגרום לנו להרגיש נוח יותר עם עצמנו:

The Supreme spiritual teacher is the one who exposes our hidden flaws

The Supreme instruction is the one that help us to strike at those flaws

למי זה מיועד?

הריטריט הינו הזדמנות ייחודת להעמיק בתרגול עבור אלו שמוצאים בדרך התרגול הבודהיסטית בית חם ודרך חיים. לצערנו לא יתאפשר בריטריט זה לדון בעקרונות היסוד של הבודהיזם, להניח את היסודות ואת התשתית לתרגול. לשם כך נועדו ריטריטים וסדנאות רבות אחרות במהלך השנה. בשל מורכבותו של הטקסט, עומקו של התרגול והאתגר שהוא מציב בפני המתרגלים יוגבל הריטריט למתרגלים שיש להם יסודות ברורים בדרך התרגול הבודהיסטית, השתתפו לפחות קורס מבוא מסודר אחד, מתאמנים במשך שישה חודשים לפחות, והיו בריטריט מדיטציה משמעותי אחד לפחות (בן יומיים או יותר)

השתתפות מלאה

בשל הביקוש הרב הצפוי, וכדי להשרות אווירה תומכת של רצינות, שקט והתמקדות, אנחנו מבקשים כי לריטריט יצטרפו רק מי שיכולים להיות נוכחים בו מרגע ההתחלה ועד רגע הסיום. לא תתאפשר הרשמה לחלק מהריטריט, ולא תתאפשר הגעה מאוחרת או יציאה מוקדמת. נבקש מאד מכל המצטרפים לכבד בקשה זו.

לוח זמנים

יום שלישי ה 3 בפברואר

11:00 תיפתח ההרשמה במקום

12:00 סיום ההרשמה

מוצאי שבת ה 7 בפברואר

18:00 סיום ופיזור

תנאי מגורים וארוחות

המגורים בקיבוץ הינם בחדרים צנועים יחסית. בכל חדר יתגוררו 4 מתרגלים/ות. השיבוץ לחדרים יעשה על פי צרכי הקבוצה, ואיננו יכולים להבטיח שיבוץ עם חברים /ות.

בכל חדר יש מיטה, מצעים, כרית, שמיכות, אמצעי חימום, פינת מטבח עם קומקום וכוסות, מגבת לכל משתתף

ארוחות – הארוחות בריטריט מותאמות לנדרש לריטריט מדיטציה, ולא לנופש. המשמעות הינה ארוחות צנועות, מזינות, המכילות כל מה שנדרש לנו כדי להישאר בריאים ועירניים. מכיוון שתכלית התרגול והריטריט הינה להפוך לבני אדם שאינם פוגעים בסביבתם הדיאטה בריטריט תהיה טבעונית, ללא מוצרי חלב וביצים, וכמובן ללא בשר.

משתתפים בעלי צרכי מזון מיוחדים, כגון דיאטות נטולות מרכיבים מסוימים, או צורך בתוספות מסוימות, מוזמנים לנסות להתארגן לבד להתאמת התזונה. בקיבוץ יש (בצמוד לחדר האוכל) צרכניה מגוונת למדי ופתוחה בשעות נוחות בה ניתן להצטייד בדברי מזון טריים. בכל חדר יש פינת מטבחון ומקרר.

ניתן להפנות אלינו בקשות מיוחדות, אבל יכולתנו להיענות להן תהיה מוגבלת ביותר, אנא קחו זאת בחשבון

שתיקה וטלפונים

במהלך ימי התרגול ננסה לייצר אווירה תומכת ומאפשרת העמקה. לשם כך נבקש מכל המשתתפים להקפיד על שני כללים חשובים: שתיקה נאצלת – שתיקה מלאה שבה כל אדם למעשה נמצא עם עצמו, ואינו עסוק בקשרים חברתיים. הדבר נכון גם, ולמעשה במיוחד, למי שמגיעים עם חברים, בני זוג או בני משפחה. מטרת השתיקה היא לאפשר לתרגול לחלחל פנימה. בלינק כאן תוכלו למצוא דברים שאמרה ג'טסונמה טנזין פאלמו על חשיבות השתיקה בקורסי מדיטציה כדי לאפשר לעצמנו, וגם לחברים ולשותפים האחרים בסדנה, להתמקד בדברים החשובים שאנחנו שומעים, לומדים ומנסים להפנים, אנחנו מבקשים להימנע משימוש בטלפונים בזמן הריטריט. בתחילת הריטריט נאסוף את כל מכשירי הטלפון ונפקיד אותם במקום בטוח עד לסיום הריטריט. מי שזקוק להשאיר מספר חירום בבית יכול לתת את מספר הדהרמפון 052-4710445, ומיד כשתתקבל הודעה נודיע לכם.

מה להביא ליחיעם?

כרית מדיטציה טובה בקבוק מים סגור לאולם המדיטציה ו/או כוס סגורה לשתיה חמה גרביים עבות לאולם בגדים בשיטת הבצל, למקרה שיהיה קצת קר או חם ממה שהייתם מעדיפים השלמת מזון / שתייה אם יש לכם צורך מיוחד

תרגום

בריטריט לא יוצע תרגום, סימולטאני או אחר. במידת האפשר יוצעו סיכומי שיעור מתורגמים למי שיבקשו להיעזר בהם.

איך מגיעים

קיבוץ יחיעם נמצא בגליל המערבי, מרחק כעשרים דקות נסיעה מזרחה מנהריה. לינק למפה נתן להגיע בנוחות רבה ברכבת, עד לתחנת הרכבת בנהריה. מונית מתחנת הרכבת עולה כששים ש"ח. בהרשמה נשמח לנסות לעזור לכם להצתוות עם נוסעים נוספים. טרמפים – בהרשמה נארגן רשימה של מבקשי ומציעי טרמפים לשירותכם.

איך אפשר לעזור:

אנו זקוקים למתנדבים שיסייעו בהכנת הריטריט ובמהלכו המעוניינים מוזמנים למלא במקום המתאים בטופס ההרשמה

תשלום

הריטריט מוצע ללא מחיר נקוב מראש. משמעות הדבר הינה שכל אחד מהמשתתפים בריטריט יכול להציע תשלום כפי יכולתו ורצונו, ועל פי הערכתו למורה ולארגון. הכסף שנאסף מתרומות המשתתפים מופנה קודם כל לכיסוי ההוצאות הרבות של אירוע מסוג זה. לאחר כיסוי ההוצאות, כולל הוצאות הטסת המורה והמלווה שלה לארץ, האירוח וכן הלאה, נמסר כל סכום שנותר במלואו למורה. את התרומה ניתן יהיה להציע בסיום הריטריט, בפינות שיוסדרו לשם כך. ניתן להציע את התרומה במזומן, בשיק או בכרטיס אשראי. במהלך הריטריט תהיה גם אפשרות לתרום ישירות למפעליה השונים של ג'טסונמה טנזין פאלמו.

הרשמה

ההרשמה נסגרה, תודה לכולם

ברוח המסורת הבודהיסטית, המורה, וכן הצוות המארגן פועלים בהתנדבות מלאה ואינם מקבלים כל שכר. גם ההשתתפות בקורס זה הינה על בסיס תרומה (דאנה) וללא ציון סכום מוגדר, כדי לאפשר לכל הרוצים להשתתף בקורס לעשות זאת בשמחה ולתרום כפי יכולתם ומתוך רצון ונדיבות הלב.
תרומותיכם, אותן ניתן לעשות בכל עת הן לפני השיעור והן לאחריו, מיועדות לכיסוי כל ההוצאות הארגוניות ולמתן דאנה כהוקרת תודה למורה.
All our activities are organized by volunteers and are offered without any price tag attached. Yet there are some costs to cover and for that we are asking for your donations.
All remaining donations after covering the costs will be offered to the precious teacher.

חומרי עיון לאירוע זה

אודיו (0)
תמונות (0)

ספרייה ולימוד

ספרים בהוצאת ידידי הדהרמה

"טיפוח הפוטנציאל האנושי"

ג'טסונמה טנזין פאלמו  

בספרה "טיפוח הפוטנציאל האנושי" (שש השלמויות) מעניקה לנו ג'טסונמה טנזין פאלמו מבט רחב על האימון הבודהיסטי מעבר לישיבה על הכרית. ספרה הינו תרגום הקורס שנתנה בישראל ב-2006. למידע נוסף ורכישה