ג'טסונמה טנזין פאלמו

ג'טסונמה טנזין פאלמו מאמינה שכל אחד צריך להתמודד עם האני הפנימי שלו כך שיכלול תכונות חיוביות ויימנע מתכונות שליליות. העצה שלה היא ש"חשוב להשתמש בחיי היום-יום, בקשרים שלנו, במשפחה, בעבודה, בזמן החופשי – בכל דבר שאנחנו עושים, כחלק מהתרגול הרוחני שלנו."

ג'טסונמה טנזין פאלמו

ג'טסונמה טנזין פאלמו (Jetsunma Tenzin Palmo) נולדה וגדלה בלונדון. כשהיתה בת 20, בשנת 1964, היא החליטה לנסוע להודו במטרה להגשים את שאיפותיה הרוחניות. בהודו היא פגשה את המורה שלה, הוד קדושתו קמטרול רינפוצ'ה השמיני, והיתה אחת המערביות הראשונות שלקחו את נדרי הנזירות במסורת הטיבטית. שש שנים שהתה בקהילה של קמטרול רינפוצ'ה בצפון הודו, ובתומן קיבלה הדרכה לתרגול אינטנסיבי יותר למרגלות הרי ההימלאיה, בלאהול. טנזין פאלמו שהתה שם במנזר קטן במשך שנים אחדות, ובילתה את חודשי החורף הארוכים בריטריט. לאחר מכן חיפשה מקום מבודד יותר ותנאים טובים יותר לתרגל, ומצאה בקרבת מקום מערה שבה תרגלה במשך 12 שנה. בשלוש השנים האחרונות במערה היא תרגלה בבידוד מוחלט.

בשנת 1988 ג'טסונמה טנזין פאלמו עזבה את הודו ונסעה לאיטליה, שבה נשארה כמה שנים ולימדה במרכזי דהרמה.

לפני מותו ב-1980 ביקש הוד קדושתו קמטרול רינפוצה מג'טסונמה טנזין פאלמו לייסד מנזר לנשים. ב-1993 שוב ביקשו זאת ממנה כמה לאמות ממנזר בהימאצ'ל פראדש שבהודו. טנזין פאלמו הרגישה שכעת היא מוכנה לפרויקט, והחלה לאסוף תרומות. ב-1999 הקימה את Dongyu Gatsal Ling Nunnery, במטרה לסייע להתפתחות הרוחנית של נזירות צעירות בעזרת לימוד פילוסופיה, בטקסים, במדיטציה ובתרגולים שונים. טנזין פאלמו מבלה כעת את רוב זמנה במנזר בהוראה ובהדרכת הנזירות, ומדי פעם נוסעת לחו"ל כדי ללמד בודהיזם ולגייס כספים למנזר.

ג'טסונמה טנזין פאלמו, שלאורך כל חייה היתה נאמנה לדרכה ולא חששה להיות יוצאת דופן ו"חריגה", היא מקור השראה לא רק להולכים בדרך הבודהיזם, אלא גם לנשים, למחפשים רוחניים ולכל מי שמשוכנע בצדקת דרכו ומתעקש ללכת בה.

תמונות

לכל התמונות של המורה (9) »

המורה בספריית המדיה

הקורסים הבאים

לרשימת קורסי העבר של המורה »

ספרייה ולימוד

מולטימדיה

Be Your Own Therapist

צפה והקשב לעוד:

ספרים בהוצאת ידידי הדהרמה

"למלא את הלב בחמלה"

כבוד הדלאי לאמהּ ה-14  

ספרו של כבוד הדלאי לאמה - "למלא את הלב בחמלה", המראה לנו כיצד החמלה יכולה להיות מקור בלתי נדלה של אושר בחיינו. למידע נוסף ורכישה