ג'טסונמה טנזין פאלמו

ג'טסונמה טנזין פאלמו מאמינה שכל אחד צריך להתמודד עם האני הפנימי שלו כך שיכלול תכונות חיוביות ויימנע מתכונות שליליות. העצה שלה היא ש"חשוב להשתמש בחיי היום-יום, בקשרים שלנו, במשפחה, בעבודה, בזמן החופשי – בכל דבר שאנחנו עושים, כחלק מהתרגול הרוחני שלנו."

ג'טסונמה טנזין פאלמו

ג'טסונמה טנזין פאלמו (Jetsunma Tenzin Palmo) נולדה וגדלה בלונדון. כשהיתה בת 20, בשנת 1964, היא החליטה לנסוע להודו במטרה להגשים את שאיפותיה הרוחניות. בהודו היא פגשה את המורה שלה, הוד קדושתו קמטרול רינפוצ'ה השמיני, והיתה אחת המערביות הראשונות שלקחו את נדרי הנזירות במסורת הטיבטית. שש שנים שהתה בקהילה של קמטרול רינפוצ'ה בצפון הודו, ובתומן קיבלה הדרכה לתרגול אינטנסיבי יותר למרגלות הרי ההימלאיה, בלאהול. טנזין פאלמו שהתה שם במנזר קטן במשך שנים אחדות, ובילתה את חודשי החורף הארוכים בריטריט. לאחר מכן חיפשה מקום מבודד יותר ותנאים טובים יותר לתרגל, ומצאה בקרבת מקום מערה שבה תרגלה במשך 12 שנה. בשלוש השנים האחרונות במערה היא תרגלה בבידוד מוחלט.

בשנת 1988 ג'טסונמה טנזין פאלמו עזבה את הודו ונסעה לאיטליה, שבה נשארה כמה שנים ולימדה במרכזי דהרמה.

לפני מותו ב-1980 ביקש הוד קדושתו קמטרול רינפוצה מג'טסונמה טנזין פאלמו לייסד מנזר לנשים. ב-1993 שוב ביקשו זאת ממנה כמה לאמות ממנזר בהימאצ'ל פראדש שבהודו. טנזין פאלמו הרגישה שכעת היא מוכנה לפרויקט, והחלה לאסוף תרומות. ב-1999 הקימה את Dongyu Gatsal Ling Nunnery, במטרה לסייע להתפתחות הרוחנית של נזירות צעירות בעזרת לימוד פילוסופיה, בטקסים, במדיטציה ובתרגולים שונים. טנזין פאלמו מבלה כעת את רוב זמנה במנזר בהוראה ובהדרכת הנזירות, ומדי פעם נוסעת לחו"ל כדי ללמד בודהיזם ולגייס כספים למנזר.

ג'טסונמה טנזין פאלמו, שלאורך כל חייה היתה נאמנה לדרכה ולא חששה להיות יוצאת דופן ו"חריגה", היא מקור השראה לא רק להולכים בדרך הבודהיזם, אלא גם לנשים, למחפשים רוחניים ולכל מי שמשוכנע בצדקת דרכו ומתעקש ללכת בה.

תמונות

לכל התמונות של המורה (9) »

המורה בספריית המדיה

אודיו (0)
תמונות (0)

הקורסים הבאים

לרשימת קורסי העבר של המורה »
ברוח המסורת הבודהיסטית, המורה, וכן הצוות המארגן פועלים בהתנדבות מלאה ואינם מקבלים כל שכר. גם ההשתתפות בקורס זה הינה על בסיס תרומה (דאנה) וללא ציון סכום מוגדר, כדי לאפשר לכל הרוצים להשתתף בקורס לעשות זאת בשמחה ולתרום כפי יכולתם ומתוך רצון ונדיבות הלב.
תרומותיכם, אותן ניתן לעשות בכל עת הן לפני השיעור והן לאחריו, מיועדות לכיסוי כל ההוצאות הארגוניות ולמתן דאנה כהוקרת תודה למורה.
All our activities are organized by volunteers and are offered without any price tag attached. Yet there are some costs to cover and for that we are asking for your donations.
All remaining donations after covering the costs will be offered to the precious teacher.

ספרייה ולימוד

ספרים בהוצאת ידידי הדהרמה

"כיצד לראות את עצמך כפי שהנך באמת"

כבוד הדלאי לאמהּ ה-14  

בספרו "כיצד לראות את עצמך כפי שהנך באמת" מדריך אותנו כבוד הדלאי לאמה כיצד לראות את עצמנו כפי שאנו באמת, על מנת שנוכל להתחיל ליצור את העולם שבו נרצה לחיות. למידע נוסף ורכישה